SportKošarkaSpars poražen od Dynamica u ABA 2 ligi

Spars poražen od Dynamica u ABA 2 ligi

Sarajevski Sparsi su gostovali kod Dynamica u 7. kolu 2. ABA lige. Beograđani su nakon dramatične završnice i produžetka uspjeli slaviti pobjedu rezultatom 79:74 i tako prekinuti sjajnu seriji Sparsa u regionalnom takmičenju. Od samog početka se gledala izuzetno zanimljiva utakmica u kojoj su se dvije ekipe smjenjivale u vodstvu i u periodima dobre igre. Prva četvrtina je završena vodstvom domaćih 21:20, a onda su Sparsi početkom druge dionice preuzeli prednost. Ipak, Beograđani uzvraćaju sjajnom serijom, pa na poluvremenu imaju solidnih +6 (40:36). Početkom drugog poluvremena su ponovo Sparsi preuzeli prednost nakon odlične serije, ali su domaći uspjeli vrlo brzo vratiti vodstvo, pa se i u zadnju dionicu košarkaši sarajevske ekipe ušli sa -6. Ipak, konstatno su gosti bili u egalu, a u zadnjoj dionici su uspjeli doći do prenodnosti. Ušlo je potom u dramatičnu završnicu. Protić 12 sekundi prije kraja pogađa jedno slobodno bacanje za tri razlike za Sparse (63:66), ali Beslać također sa linije za slobodna bacanja smanjuje na 65:66. Devet sekundi prije kraja Protić ponovo staje na liniju za slobodna bacanja i vraća Sparse na +3, ali Beslać četiri sekunde prije isteka regularnog tok susreta pogađa trojku za izjednačenje Dynamica, 68:68, i produžetak.

Iako su Sparsi bili vrlo blizu novog trijumfa u finišu regularnog toka, Dynamic bolje ulazi u produžetak, Stevanović i Vuklić pogađaju važne trojke i domaći na kraju slave pobjedu rezultatom 79:74. Kod Dynamica je najefikasniji bio Kutlešić sa 21 poenom, dok je 12 dodao Beslać. Kada su u pitanju Sparsi istakao se Protić sa 24, dok je 16 poena dodao Draško Albijanić. Sparsi su ovim porazom prekinuli niz od četiri trijumfa i sada su na omjeru od pet pobjeda i dva poraza u 2. ABA ligi, te se nalaze na četvrtom mjestu na tabeli.