Naslovnica Sport Košarka Spars savlada...

Spars savladao i ekipu Vršca u ABA 2 ligi

29

Košarkaši Sparsa slavili su još jednu ubjedljivu pobjedu u regionalnoj ABA 2 ligi. Spars je rezultatom 93:76 savladao ekipu Vršca, što mu je bila 12. pobjeda u regionalnoj ligi ove sezone u 17. kolu. Spars je od početka izgledao loše i neprepoznatljivo, domaći su nametnuli svoj ritam igre i prvu četvrtinu su riješili u svoju korist rezultatom 23:14. Ipak, bilo je to sve što je uspio da napravi domaći tim u ovom susretu. Već do poluvremena, Sparsi nevjerovatno podižu nivo svoje košarke, te na poluvrijeme odlaze sa vodstvom 45:37. Dominacija Sparsa nastavljena je i u drugom dijelu susreta, te su već do posljednje četvrtine stigli do vodstva rezultatom 70:53. Do kraja meča, nije bilo značajnijih promjena pa je Spars slavio sa 93:76. Jovan Đorđević Marinković je za domaće ubacio 16 poena, dok je kod Sparsa najbolji bio Adin Vrabac sa 17 poena, 6 skokova i 3 asistencije.