SportKošarkaSpars u derbiju ABA 2 lige deklasirao ekipu Splita

Spars u derbiju ABA 2 lige deklasirao ekipu Splita

OKK Spars večeras je u susretu 16. kola ABA 2 lige apsolutno deklasirao direktnog konkurenta u borbi za plasman u Final Four ovog takmičenja. Spars je na svom parketu deklasirao Split rezultatom 96:58. Od prve minute, domaći tim je postavio dominaciju, a prvu četvrtinu je riješio u svoju korist rezultatom 26:17. Do poluvremena je prednost Sparsa postala dvocifrena, a na odmor se otišlo kod rezultata 45:35. Tek tada nastupa rapsodija domaćeg tima. Gosti nisu imali nikakav odgovor na igru Sparsa i prednost domaćih je samo rasla. Već na početku posljednje četvrtine rezultat je bio 71:49, da bi se do kraja Split potpuno raspao, pa je konačan rezultat glasio 96:58. Nemanja Protić je za Sparse ubacio 18 poena, čemu je dodao 7 asistencija i četiri skoka. Manjgafić, Bajramović i Kamenjaš su zabilježili po 10 poena, Albijanić 13, a Hasandić je ubacio 14 poena. Kod gostiju je najbolji bio Michael Cobbins sa 14 poena, osam skokova i asistencijom. Sparsima je ovo bio 11. trijumf u sezoni, te se sada nalaze čvrsto na diobi drugog mjesta na tabeli sa ekipom MZT iz Skopja. Nedostižna je prvoplasirana Primorska koja ima čak 15 pobjeda i samo jedan poraz. Četvrto mjesto na tabeli drži Dynamic, koji baš kao i Sutjeska ima 9 pobjeda i sedam poraza. Split je nakon večerašnjeg duela na omjeru od osam pobjeda i osam poraza.