Sparsi poraženi od Kaknja – Balić: Jednom se i ovo moralo desiti

634

U derbiju desetog kola košarkaške lige 12 Bosne i Hercegovine ekipa Kaknja je u kakanjskoj Sportskoj dvorani savladala lidera na tabeli, ekipu Sparsa rezultatom 71:66.

Sparsi su pretrpjeli prvi ovosezonski poraz, međutim trener sarajevske ekipe, Sead Balić, smatra da nema razloga za zabrinutost.

U odličnoj košarkaškoj predstavi sa ”malo” koševa i sjajnim odbranama, više borbe, želje i htijenja pokazali su izabranici Josipa Pandže koji su nošeni gromoglasnim navijanjem sa tribina zasluženo slavili i tako sarajevskoj ekipi nanijeli prvi ovosezonski poraz.

Prvu četvrtinu igre domaći su riješili u svoju korist rezultatom 13:11, da bi do odlaska na odmor prednost povečali na plus pet (33:28). Treći period igre gosti su dobili rezultatom 16:18, tako da se u poslejdnjih deset minuta igre ušlo sa tri poena prednosti za Kakanjce. Zahvaljujući sjajno raspoloženom Dediću ekipa Kaknja je do kraja meča dodatno povisila svoju prednost na plus pet i sasvim zasluženo slavila.

Najefikasniji igrač susreta bio je bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Kenan Bajramović sa 25 poena, a dodao je još devet skokova. Hodžić je postigao 12, a Zahiragić 10 poena. Ono što je možda i ključno u ovom susretu je učinak reprezentativca BiH Dalibora Peršića kojeg je odlična odbrana Kaknja limitirala na samo četiri poena.

U ekipi Kaknja najefikasniji bio je Dedić sa 19 poena (3/3 za tri poena), čemu je dodao još četiri skokoa i tri asistencije. Tomić je bio odličan as 13 poena i šest skokova, dok je Delalić ubacio devet poena uz osam skokova. Važno je napomenuti kako su se svi igrači Kaknja koji su zabilježili minutažu upisali u strijelce. (na parket nisu ulazili Mašić, Đozić i Šabić).

”Kakanj je pokazao da je jedna fantastična, borbena ekipa. Pokazali su više želje i bili borbeniji i zasluženo su slavili. Odbrana i ofanzivni skok ekipe Kaknja su bili presudni u ovom susretu. Čestitam domaćinu na pobjedi.” rekao je trener sarajevske ekipe Sead Balić nakon susreta.

”Poslije poraza od Mladosti čitavu sedmicu smo naporno trenirali i pripremali se dobro. Po uputama trenera odradili smo najbolje što smo mogli ovaj meč i na kraju slavili. Dali smo svoj maksimum i tokom čitave utakmice smo kontrolisali rezultat i te zasluženo slavili. Presretni smo.” rekao je centar domaćih, Obrad Tomić u izjavi za naš portal.

Ovo je bila sedma pobjeda naših košarkaša u ovoj sezoni i trenutno se sa omjerom od sedam pobjeda i tri poraza nalaze na 3. mjestu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.