Naslovnica Sport Košarka Sparsi uspjel...

Sparsi uspjeli da nadoknade zaostatak od 22 poena u posljednjoj četvrtini

14

Košarkaši Sparsa savladali su ekipu Slobode u finalu Kupa Sistem A i plasirali se na završni turnir Kupa BiH. Konačan rezultat glasio je 78:74 u korist Sparsa. U vrlo dobroj utakmici između dva tima koji su samo prije par dana imali okršaj u okviru prvenstva BiH, tim Marka Trbića je uspio da ostvari pobjedu i plasman na završni turnir. U prvoj četvrtini domači košarkaši su uspjeli da ostvare prednost od šest poena na kraju prve dionice (22:16). I u drugih deset minuta ovog susreta Tuzlaci su bili bolji i na pauzu odlaze sa 11 poena prednosti. Rezultat je glasio 47:36. U trećem periodu domaći tim je sjajnom odbranom dodatno povećao prednost. Gosti iz Sarajeva su uspjeli da postignu samo šest poena, pa je Sloboda u posljednjih deset minuta ušla sa prednošću od čak 22 poena (64:42). U posljednjoj četvrtini domaći tim je zakazao, dok su košarkaši Marka Trbića uspjeli u potpunosti da iskoriste njihovu lošu igru te da se rezultatski vrate u utakmicu i na dvije minute do kraja dolaze na samo dva poena zaostatka (72:70). U posljednje dvije minute gosti su imali više koncentracije i uspjeli da slave pobjedu rezultatom 78:74.