SportSpektakl u Melbourneu pred više od 50.000 ljudi: Amerikanci savladali Australiju!

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država pobijedili su Australiju rezultatom 102:86 u pripremnoj utakmici uoči Svjetskog prvenstva, a susret je odigran u Melbourneu na Marvel stadionu pred više od 50.000 ljudi.
Australci su se dobro držali u prvoj četvrtini, gosti se nisu uspjeli značajnije rezultatski odvojiti pa je taj period završen vodstvom Amerikanaca 22:20.

Ekipa Grega Popovicha je u drugoj četvrtini napravila seriju 17:3 i tako povela po prvi put s dvocifrenom razlikom.

Međutim, Australija je košem Arona Baynesa povela na startu drugog poluvremena (45:44), ali su zatim Amerikanci dodali gas i ušli u seriju 13:1.

Pogađali su Kyle Kuzma, Jayson Tatum i Kemba Walker čime su SAD održavale dvocifrenu prednost sve do kraja treće četvrtine.

Najefikasniji je bio kapiten Walker s 23 poena, dok je Myles Turner imao 15 uz 14 skokova.