SportNogometSporting bolji od Porta u finalu portugalskog Kupa

Sporting bolji od Porta u finalu portugalskog Kupa

Nogometaši Sportinga iz Lisabona pobjednici su ovosezonskog Kupa Portugala. Oni su u finalu u Oeirasu boljim izvođenjem jedanaesteraca savladali Porto s konačnih 7:6. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a nakon 120 minuta 2:2. Porto je poveo golom Soaresa (40), koji je otrčao do klupe na kojoj sjede rezervni igrači i uzeo dres Ikera Casillasa. Podigao ga je, a španski golman na tribinama zaplakao. U istom trenutku. Nakon srčanog udara, Casillas više neće braniti… Na 1:1 je izjednačio je Danilo (45), da bi u dodatnih 30 minuta prvo do prednosti stigao Sportingpreko Dosta (101), da bi dvoboj u raspucavanje penala odveo Felipe (120+1). Za Sporting je ovo 17. nacionalni kup, prvi nakon 2015. godine, dok je Porto ostao na 16 osvojenih trofeja u ovom natjecanju, a posljednji je stigao još 2011. Benfica je šampion, Sporting je ranije osvojio i Liga kup, a ovaj susret je bio prilika da i Porto stigne do važnog trofeja u sezoni. Nisu u tome uspjeli, ali su za to sami krivi. Imali su dovoljno šansi da podignu pehar…