SportNogometIzvrsnom igrom Visočani stigli do pobjede u komšijskom derbiju: NK Bosna -...

Izvrsnom igrom Visočani stigli do pobjede u komšijskom derbiju: NK Bosna – FK Rudar 1:0

Analiza utakmice: Sa malim zakašnjenjem, zbog automatskog prebacivanja na prenos utakmice HMRK Zrinjski – RK Bosna Centrotrans, donosimo vam analizu utakmice u kojoj su danas, na Gradskom stadionu Luke u Visokom, visočki nogometaši slavili sa minimalnih 1:0.

Komšijski derbi između visočke Bosne i kakanjskog Rudara donio je mnogo uzbuđenja, a velika posjećenost bila je posebna pohvala za ljubitelje nogometa, kojih je danas preko 1000 sa tribina visočkog stadiona pratilo utakmicu. To je još jedan od pokazatelja da se visočki nogomet vraća u dane stare slave, te je nakon mnogo godina stadion u Lukama bio popunjen.

Takvo interesovanje publike komšijski derbi opravdao je već na samom startu, te prizemnim udarcem sa nekih 20-ak metara Čiva uspijeva postići pogodak za domaći tim, koji je već od druge minute vodio sa minimalnim rezultatom 1:0. I ostatak prvog poluvremena protekao je u opsadi gola Rudara iz Kaknja, a Visočani su propustili nekoliko sjajnih prilika da povećaju vodstvo na ovoj utakmici.

U drugom dijelu susreta gledali smo poprilično izjednačen sraz dviju ekipa iz Prve lige Federacije BiH, iako bi se moglo kazati da su gosti iz Kaknja imali terensku inicijativu na svojoj strani. Ipak, njihova inicijativa nije urodila plodom, te nekoliko izvrsnih prilika Kakanjci ne koriste kako bi došli do izjednačenja, što utakmicu dovodi u mirnu završnicu, a Visočane do novog, četvrtog uzastopnog slavlja.

Na ostalim utakmicama koje su danas odigrane rezultati su bili sljedeći:

Radnički – Branitelj 1:0,
Zvijezda – Jedinstvo 5:0,
Metalleghe – Podgrmeč 5:5,
Goražde – Orašje 1:0,
Čapljina – Bratstvo 2:1.

Svi ti rezultati i današnja pobjeda nogometaše Bosne iz Visokog, nakon odličnih partija u protekla četiri kola prvenstva, ovo je postavilo na izuzetno povoljno treće mjesto tabele, gdje su se našli sa ostvarenih 38 bodova.

Do kraja prvenstva je ostalo još svega sedam kola, a Visočani će u nastavku prvenstva igrati za prestiž i mjesto u vrhu tabele iako postoje matematičke šanse da, u slučaju kiksa vodećih ekipa, Visočani dođu i do samog vrha tabele, što bi bila svojevrsna senzacija. To sve bi trebala biti dodatna motivacija za Visočane da nastave sa dobrim partijama do kraja prvenstva, a već narednog vikenda ih očekuje gostovanje u Bihaću kod ekipe Jedinstva, protiv koje su Visočani slavili u prvom dijelu prvenstva rezultatom 2:1.

U nastavku sedmice ćemo govoriti nešto više o predstojećoj utakmici, kao i o terminu prenosa ove utakmice koji ćete moći potražiti na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba, a ovim informacijama završavamo i prenos utakmice NK Bosna – FK Rudar.

Sa vama su bili vaši komentatori Ilma Softić, Dario Božić i Enes Hodžić, a mi vam upućujemo srdačne sportske pozdrave uz želju da provedete ugodnu noć na portalu Visoko.co.ba.

KRAJ UTAKMICE: Završena je utakmica 23. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, izmešu NK Bosna – FK Rudar. Utakmica se igrala na Gradskom stadionu Luke u Visokom, a sjajna atmosfera na terenu i tribinama, gdje je bilo preko 1000 gledalaca, doprinijela je samopouzdanju i odličnoj igri naših igrača koji su sa rezultatom 1:0 pobijedili Rudar.

Do kraja dana ćemo vas izvijestiti o narednim susretima visočke Bosne u okviru Prve lige Federacije BiH.

90'+ – Sudci donose odluku za četri minute nadoknade.

87’ – Još tri minute ostale su do kraja komšijskog derbija NK Bosna-FK Rudar, domaći nogometaši u ovim trenucima prijete iz kontranapada, ali bez dobre realizacije, te se čini da će rezultat 1:0 biti konačan rezultat ove utakmice

80’ – Deset minuta do kraja utakmice, trener Dedić umjeto Plakala, koji se povrijedio, uvodi Prutina.

74’ – U stopostotnoj šansi za Rudar, Delić šutira, a genijalni Bekan sjajno brani.

70’ – Druga izmjena u redovima visočke Bosne, Handžić će u nastavku utakmice zamijeniti Hasečića. Istovremeno, Plakalo promašio nemoguće, sam pred golom.

65’ – Prvu izmjenu za NK Bosna u ovim trenucima napravio je trener Faruk Dedić, koji je odlučio da ovaj komšijski derbi u Visokom učini još zanimljivijim. Muharemović će van terena, a na teren će u nastavku susreta istrčati Džafić, te će ovaj susret biti još zanimljiviji u nastavku jer ćemo gledati dva brata, Vedada i Idriza Džafića, koji nastupaju na suprotnim stranama.

64’ – Nova prilika za goste iz Kaknja. Ovog puta šutirao je Neimarlija, ali lopta nakon njegovog udarca završava pravo u rukama sigurnog golmana visočkog tima, Bekana, koji još jednom otklanja prijetnju i čuva vodstvo domaćih.

60’ – Pola sata igre preostalo je na stadionu u Lukama, a u ovim trenucima gosti iz Kaknja su preuzeli inicijativu i opsjedaju gol visočke Bosne u nadi da će doći do izjednačenja. Ipak i dalje nema promjene rezultata i Visočani vode golom Čive iz prvog poluvremena.

Na ostalim utakmicama došlo je do promjene rezultata koji glase:

Zvijezda – Jedinstvo 3:0,
Metalleghe – Podgrmeč 3:0,
Čapljina – Bratstvo 1:0.

53’ – Drugo poluvrijeme susreta je već uveliko u toku, a na početku drugog dijela utakmice gosti iz Kaknja pokušavaju da dođu do izjednačenja. U tim pokušajima uspijevaju donekle zaprijetiti golu visočkog, a u ovim trenucima sjajnu priliku imao je Džafić, igrač visočkog porijekla, koji je glavom šutirao na gol Bosne, ali lopta odlazi pored gola i nema promjene rezultata.

46’ – U ovim trenucima počelo je drugo poluvrijeme utakmice 23. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u kojoj su se sastale ekipe NK Bosna i FK Rudar. U drugoj minuti susreta Visočani su poveli golom Čive, a takav rezultat zadržao se sve do sada, što je i zasluženo za visočke nogometaše koji su odigrali sjajno prvo poluvrijeme susreta.

Dvije izmjene napravio je stručni štab gostujuće ekipe, te će Crnović igrati do kraja susreta umjesto Salkovića, dok će Durmić zamijeniti Neimarliju.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: U ovim trenucima završeno je prvih 45 minuta komšijskog derbija, u kojem su se u 23. kolu Prve nogometne lige Federacije BiH sastale ekipe NK Bosna Visoko i FK Rudar Kakanj.

Pred sam kraj prvog dijela Visočani su imali još jednu sjajnu priliku, ali Plakalo se spetljao u ovoj prilici, te je stoga rezultat prvog poluvremena ostao 1:0 u korist Visočana.

Prvi dio utakmice, svakako, pripao je visočkoj ekipi, koja je još u drugoj minuti susreta postigla vodeći pogodak, ali i koja je napravila mnogo sjajnih prilika tokom prvog dijela utakmice i zasluženo vodi na ovoj utakmici.

Podsjetit ćemo još jednom, prizemnim udarcem sa 20-ak metara u drugoj minuti Čiva je savladao golmana Jovića za vodstvo Bosne.

Pred nama je sigurno i odlično drugo poluvrijeme utakmice, koja se u sjajnoj atmosferi odigrava na Gradskom stadionu Luke u Visokom, pred više od 1000 ljubitelja nogometa, te je to i pravi razlog da ostanete uz portal Visoko.co.ba i narednih 45 minuta susreta.

Na ostalim terenima rezultati nakon prvih 45 minuta glase:

Radnički – Branitelj 0:0,
Zvijezda – Jedinstvo 2:0,
Metalleghe – Podgrmeč 1:0,

Slijedi kraća pauza, pa nastavljamo sa prenosom drugog poluvremena susreta NK Bosna – FK Rudar.

39’ – Ulazimo u samu završnicu prvog dijela utakmice NK Bosna Visoko – FK Rudar Kakanj, a u ovim trenucima sjajna prilika za domaće nogometaše. Muharemović je uputio sjajan šut pod prečku, a Jović, golman gostujućeg tima brani ovaj udarac krajnjim naporom.

Nema promjene rezultata.

Na ostalim terenima Goražde je, na svom terenu, uspjelo povesti protiv Orašja, rezultatom 1:0.

32’ – Petnaestak minuta je ostalo do kraja prvog dijela izuzetno zanimljive utakmice u Visokom. U ovim trenucima gosti iz Kaknja imali su sjajnu priliku, a ponovo je Salković šutirao, ali izuzetno slabo, te za golmana visočke Bosne, Bekana, nema nikakve opasnosti.

27’ – Prva ozbiljna prilika za goste iz Kaknja, na gol Bosne šutirao je Salković, no lopta nakon udarca odlazi pored gola. Dobra je to bila prilika, ali kao i u ostatku prvog poluvremena gosti iz Kaknja nemaju šanse da dođu do poravnanja.

U međuvremenu došlo je do promjene rezultata na utakmici u Jajcu, gdje od ovog trenutka Metalleghe protiv Podgrmeča vodi rezultatom 1:0.

25’ – Sredina je prvog poluvremena i gledali smo izuzetno dobar nogomet na stadionu u Lukama, gdje je ipak visočka ekipa bila bolja od gostiju iz Kaknja.

U ovim trenucima igrači Bosne su izveli prvi korner, ali dosta neuspješno, zbog čega nema pravih prijetnji po gol gostiju.

Trenutno je na tribinama preko 1000 gledalaca i atmosfera na stadionu u Visokom je nevjerovatna, a visočki nogometni klub se izgleda vraća u zlatna vremena sporta u našem gradu.

18’ – Nevjerovatan je broj šansi koje propuštaju Visočani za povećanje prednosti u dosadašnjem toku utakmice, što bi ih u nastavku moglo koštati gola gostujuće ekipe. Sada je u stopostotnoj prilici bio strijelac prvog gola, Čiva, koji se našao sam pred golmanom gostujuće ekipe, ali njegov šut brani Jović, zbog čega nema promjene rezultata.

Na ostalim terenima došlo je do promjene rezultata i u ovim trenucima još dvije ekipe su izborile prednost. Trenutni rezultati glase:

Metalleghe – Podgrmeč 0:0,
Goražde – Orašje 0:0,

15’ – Nova šansa za domaću ekipu na ovoj utakmici. Plakalo je ovog puta šutirao, ali je njegov šut bio izuzetno slab te Jović na golu Rudara sigurno otklanja ovu prijetnju po gol njegove ekipe.

Rezultat, dakle, i dalje ostaje 1:0.

12’ – Prvi žuti karton na utakmici dodijeljen je u ovim trenucima, a zaradio ga je Porča u redovima NK Bosna Visoko. Od ovog trenutka on će morati nešto opreznije da igra u nastavku utakmice.

A nakon starta koji je rezultirao žutim kartonom gosti iz Kaknja imali su jednu polupriliku, prvu ozbiljniju na ovoj utakmici, ali siguran je Bekan, koji čuva gol Visočana.

10’ – I igrači Rudara uzvraćaju, nakon početne opsade njihovog gola, te uspijevaju izboriti prvi korner, ali nakon njegovog izvođenja nema nekakve posebne prijetnje niti promjene rezultata.

8’ – Nakon vatrenog krštenja na početku utakmice i izuzetno brzog pogotka, nastavljaju se napadi Visočana, koji u želji da postignu novi pogodak vrijedan vodstva od 2:0 rade pravu opsadu gola Rudara. U ovim trenucima šut na gol gostiju uputio je Plakalo, ali lopta nakon njegovog udarca odlazi pored gola i nema promjene rezultata.

Na ostalim terenima Prve lige FBiH također nema promjena i trenutni rezultati glase:

Zvijezda – Jedinstvo 0:0,
Čapljina – Bratstvo 0:0.

2’ – GOOOOOL! Nevjerovatan početak utakmice, baš kao prošlog vikenda u Lukavcu, kada smo u prvim minutama gledali veliki broj golova. Samo dvije minute bile su dovoljne da Visočani postignu prvi gol na utakmici protiv Rudara. Čiva je uputio prizeman udarac na gol Rudara, sa nekih 20-ak metara, a golman gostiju je bio nemoćan i Bosna od ovog trenutka vodi sa 1:0.

1’ – U ovim trenucima označen je početak utakmice NK Bosna – FK Rudar i pred nama je uzbudljivih 90 minuta komšijskog derbija između nogometaša Visokog i Kaknja.

____________________________________________________

Uskoro počinje utakmica 23. kola Prve nogometne lige Federacije BiH na Gradskom stadionu Luke u Visokom, a sjajna atmosfera vlada na suncem obasjanom terenu stadiona u Lukama.

Preko 700 gledalaca je na tribinama stadiona, a pred nama je zaista uzbudljiv i neizvjestan komšijski derbi.

Prema izvještajima negdje oko 100 vatrenih navijača iz Kaknja stiglo je na ovu utakmicu, a s druge strane tribina nalazi se i veliki broj Demona koji bodre igrače NK Bosna.

-20’ – Pored velikog broja navijača visočke Bosne, popularnih Demona, na stadionu u Lukama danas će veliku podršku imati i navijači nogometnog kluba Rudar iz Kaknja, koji su u ovim trenucima stigli pred stadion Luke. Očekuje nas velika borba stoga se spremite da budete dio komšijskog derbija.

Nešto više od pola sata ostalo je do početka utakmice NK Bosna Visoko – FK Rudar Kakanj, a mi vam ovom prilikom donosimo sastav visočke ekipe koja će se na Gradskom stadionu Luke u Visokom danas nadmetati u komšijskom derbiju.

Trener Faruk Dedić odlučio se za prvih 11 na današnjem susretu, te će tako od prve minute na teren istrčati sljedeći igrači: Bekan, Frljak, Hasanhodžić, Mujezinović, Krajišnik, Čulov, Čiva, Muharemović, Porča, Hasečić i Plakalo.

Ostali igrači visočke NK Bosne će svoju priliku potražiti sa klupe, a do utakmice je ostalo svega 40 minuta, stoga je pravo vrijeme da se pripremite za ovaj pravi lokalni nogometni spektakl.

Proteklih sedam dana dio visočke javnosti, koju nazivamo ljubiteljima nogometa, provela je u iščekivanju subote i utakmice 23. kola Prve nogometne lige Federacije BiH. Utakmica između visočke NK Bosne i kakanjskog FK Rudara, koja je deklarisana kao komšijski derbi, za visočke ljubitelje nogometa u drugi plan je bacila i najveći derbi u BiH između Sarajeva i Željezničara, koji je sutra na programu u okviru Premijer lige BiH.

Do samog početka utakmice ostalo je nešto manje od dva sata, a mi vam u nastavku donosimo kratku analizu dosadašnjeg toka sezone, kada su u pitanju rezultati obje ekipe.

Visočka NK Bosna u dosadašnjem toku sezone ostvarila je rezultate vrijedne plasmana na šestoj poziciji, a igrači visočkog predstavnika u Prvoj ligi Federacije BiH do takvog plasmana su došli ostvarivši 35 bodova. U 22. kola odigrana do sada Visočani su jedanaest puta slavili, dok su devet puta bili poražena ekipa, uz dva upisana remija. Iako su proljetni dio sezone otvorili sa nekoliko loših partija, izabranici trenera Dedića uspjeli su smiriti strasti nakon utakmice u Jajcu, te će danas ekipu Rudara dočekati sa znatnom psihološkom prednošću, nakon tri uzastopne pobjede, te će Visočani moći igrati opuštenije budući da je ova ekipa već sada osigurala opstanak u Prvoj ligi FBiH i u narednoj sezoni.

S druge strane, ekipa Rudara iz Kaknja ostvarila je nešto lošije rezultate ove sezone, u odnosu na Visočane. Ova ekipa se trenutno nalazi na devetoj poziciji tabele Prve lige FBiH, sa 29 ostvarenih bodova, što ih i dalje drži na granici kruga ekipa koje će se nakon ove sezone preseliti u niži rang takmičenja. Kakanjski nogometaši uspjeli su, u dosadašnjem toku prvenstva, upisati osam pobjeda i devet poraza, uz pet remija, što je ipak nedovoljno za osiguranje opstanka u ovom trenutku.

Ova utakmica, kako smo već kazali, pobudila je veliku pažnju nogometne javnosti u Visokom, te smo u pripremi prenosa ove utakmice iskoristili priliku da razgovaramo sa nekim igračima NK Bosna. Ovom prilikom za portal Visoko.co.ba je govorio Dženan Krajišnik, koji nam je kazao:

“Igrači su spremni da u ovoj utakmici daju maksimum i da svoju igru nametnu gostima iz Kaknja. Sigurni smo u sebe i nadamo se da ćemo iz ove utakmice izaći kao pobjednici, kako bismo popravili svoje stanje na tabeli, ali i kako bismo donijeli radost našim navijačima.”

Sve u svemu, komšijski derbi, lijepo vrijeme i najavljena velika posjeta na stadionu u Lukama garant su da je pred nama sjajnih 90 minuta utakmice NK Bosna – FK Rudar. Kao i tokom cijele sezone i ovu utakmicu imat ćete priliku pratiti u direktom tekstualnom prenosu samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba, jedinom pravom izvoru informacija iz Visokog i okoline. Utakmica je na programu od 16:30, stoga ukoliko niste na stadionu u Lukama, postarajte se da budete uz vaše mobitele, tablete i računare, kako biste pratili tok ove izuzetno zanimljive utakmice.