Lokalne TemeSportSramotan poraz rukometaša Bosne Centrotrans u Istočnom Sarajevu: Slavija - Bosna 29:28...

Sramotan poraz rukometaša Bosne Centrotrans u Istočnom Sarajevu: Slavija – Bosna 29:28 (12:12)

U gostujućim utakmicama Bosne Centrotrans ništa novo! Domaća pobjeda, gostujući poraz, te jedan domaći neriješen rezultat, ishod su dosadašnjeg dijela sezone rukometaša Bosne, koji su tokom početkom sezone najavljivali i pohod na sami vrh premijerligaške tablice. Za takav pohod potrebne su gostujuće pobjede, a za srednji dio tabele barem gostujuće pobjede protiv ekipa koje realno po snazi i kvaliteti teško mogu opstati u Premijer ligi BiH, a upravo takav protivnik večeras je bila ekipa Slavije iz Istočnog Sarajeva, koja je uspjela doći do svoje treće pobjede, naravno na domaćem terenu i naravno protiv visočke Bosne. Ponovo neshvatiljivi padovi u igri u drugom dijelu igre koštali su Bosnu sigurne pobjede. Vodila je Bosna tokom cijelog prvog poluvremena, da bi domaći uspjeli stići prednost i doći do 12:12 nakon prvih 30 minuta igre. Drugi dio se do 42.minute igralo gol za gol, da bi Bosna u tim trenucima stigla do velikih i činilo se nedostižnih 18:22, ali se samo činilo, jer je u pitanju gostujući teren, a i čini se psihička sprema igrača Bosne, pa domaći od izgubljene utakmice dolaze u priliku da se vrate, prvo serijom 3:0 dolaze na 21:22, a u 54.minuti dolaze i do najveće prednosti od 28:25, koju su uspjeli sačuvati do samog kraja utakmice. Na kraju konačnih i zasluženih 29:28 u korist domaćina iz Istočnog Sarajeva, a za nešto više domete rukometašima Bosne Centrotrans fali još mnogo toga, i barem se nadamo da će nastaviti u ritmu domaćih pobjeda, čime ne bi ugrozili mjesto u društvu najboljih. Ovaj poraz čini se da bi mogao skupo koštati trenera Dragana Zovku, tačnije utakmica sa Slavijom bi mu mogla biti posljednja na klupi Bosne?