SportNogometSrbija slavila u Pogorici, pobjede Rumunije i Izraela

Srbija slavila u Pogorici, pobjede Rumunije i Izraela

Večeras su u Podgorici, u okviru Lige C (Grupa 4), snage odmjerile reprezentacije Crne Gore i Srbije, a izabranici Mladena Krstajića su uspjeli slaviti pobjedu rezultatom 0:2. Srbija je bila bolja u prvom poluvremenu, ali prije svega zbog loše igre domaćih. Nakon najbolje akcije Srbije u prvom dijelu, fudbaler Crne Gore Filip Stojković pravi prekršaj u svom kazenom prostoru, pa sudija Rocchi pokazuje na bijelu tačku, a Aleksandar Mitrović pogađa za 1:0 u 18. minuti. Srbija je kontrolisala igru, ali promjene rezultata do odlaska na odmor nije bilo.

Crna Gora je nešto bolje ušla u drugo poluvrijeme, pokušavala vršiti pritisak, ali se i mučila da stvori opasnije prilike. Solidnu priliku za poravnanje Crnogorci su imali u 53. minuti preko Fatosa Beqiraja, ali je njegov dobar šut ipak otišao nekoliko centimetara pored lijeve stative gola Srbije. Imala je Crna Gora posjed lopte u drugom poluvremenu, dok su se gosti zadovoljavali akcijama iz kontri, a onda je Mitrović u nakon jednog brzog napada u 82. minuti svojim drugim golom na utakmici riješio sve dileme oko pobjednika. Treba dodati da je selektor Crne Gore Tumbaković u 78. minuti zbog protesta zaradio crveni karton.

U drugoj utakmici Grupe 4 Rumunija je u dramatičnoj završnici uspjela upisati gostujuću pobjedu na Litvanijom rezultatom 1:2. Rumuni su bili bolji protivnik većim dijelom susreta, vodili su golom Chipciua iz 13. minute sve do samog finiša utakmice, a onda Zulpa u 90. donosi poravnanje Litvaniji. Ipak, Rumuni se nisu predavali, a Maxim je u 94. minuti pogodio za konačnih 1:2. Srbija se nakon tri kola u Grupi 4 nalazi na prvom mjestu sa sedam osvojenih bodova, druga je Rumunija koja nakon večerašnje pobjede ima pet bodova. Crna Gora na trećem mjestu ima bod manje, dok je Litvanija još bez ijednog osvojenog boda u Ligi nacija. Večeras je odigran još jedan duel Lige C i to onaj Grupe 1 između Izraela i Škotske. Škotska je došla do vodstva u 25. minuti kada je Mulgrew pogodio za 0:1 sa bijele tačke. Vodili su Škoti sve do 52. minuti kada Peretz poravnava na 1:1, da bi devet minuta kasnije Škotska ostala sa igračem manje pošto je Souttar zaradio drugi žuti karton. Izrael je uspio iskoristiti brojčanu prednost, te je slavio pobjedu od 2:1 zahvaljujući autogolu Tierneyja iz 75. minute.