SportNogometStandard - Željezničar 2:1, odluka pada na Koševu

Standard – Željezničar 2:1, odluka pada na Koševu

Željezničar je ostvario fantastičan rezultat u prvoj utakmici trećeg pretkola evropske lige protiv Standarda koji je bio veliki favorit i sigurno je da Plave očekuje puno Koševo. Naš predstavnik poražen je večeras u Belgiji rezultatom 2:1.

Prvo uzbuđenje dogodilo se u drugpj minuti kada je Knockaert pao u šesnaestercu nakon duela sa Memijom, a Belgijanci su tražili penal, ali Arnold Hunter je samo odmahnuo rukom. Standard je izvršio pritisak na početku utakmice, a u osmoj minuti Milec je pogodio prečku sa 20 metara, a nedugo nakon toga Antolović je bio siguran nakon udarca glavom Van Dammea.

Belgijanci su došli do prednosti u 16. minuti kada je Kosorić nakon centaršuta sa lijeve strane zatresao vlastitu mrežu. Veliku priliku Standard je imao u 19. minuti kada je Santini iz izgledne situacije šutirao preko gola. Četiri minute poslije Badibanga je sa 20 metara šutirao pored gola.

Mreža Željezničara tresla se i u 27. minuti, ali poništen je pogodak zbog ofsajda. Minutu poslije belgijski klub postigao je pogodak za 2:0. Knockaert je odigrao dupli pas sa Trebelom nakon čega je pogodio. Standard je u 30. minuti imao stopostotnu šansu kada je šutirao Trebel, a Blagojević je izbacio loptu sa gol linije.

Blagojević je u 34. minuti uputio centaršut na koji niko nije reagovao, a lopta je otišla malo pored stative. U finišu utakmice igralo se neštp mirnije, a u 42. minuti Trebel je šutirao, no Antolović je loptu izvadio ispod prečke. Drugo poluvrijeme počelo je mnogo mirnije i domaći su kontrolisali igru.

U 59. minuti KOkot je šutirao sa distance, ali je lopta otišla pored gola. Samo minutu poslije isti igrač ponovo je pokušao, no nije bilo opasnosti po gol Standarda. Domaći su još jednom uzdrmali okvir gola u 61. minuti kada je Trebel šutirao sa 20 metara. Mnogo bolju igru u drugom poluvremenu Plavi su krunisali golom u 64. minuti kada je pogodio Đelmić za 2:1.

Nedugo nakon toga Željezničar je mogao do senzacionalnog rezultata i izjednačenja, ali je udarac Đelmiča u 67. minuti zaustavila stativa. U nastavku Standard je igrao kao da mu nedostaje snage. U 78. minuti Antolović je fenomenalno intervenisao ispred jednog igrača Standarda.

Knockaert je pokušao u 79. minuti lukavo iz slobodnog udarca, ali je Antolović odlično odbranio. Još jednu veliku šansu Plavi su imali u 86. minuti kada je udarac Hadžiahmetovića nakon centaršuta Blagojevića dobranio Ulien. Samo minutu poslije Bajić je makazicama pogodio prečku. Tako se Standard spašavao u finišu utakmice. Završeno je 2:1.

Standard – Željezničar 2:1

Strijelci: 1:0 Kosorić – autogol (16), 2:0 Knockaert (28), 2:1 Đelmić (64).. Stadion: Stade Maurice Dufrasne. Gledalaca: 12000. Sudija: Arnold Hunter (Sjeverna Irska). Žuti kartoni: Konockaert (Standard), Kokot, Hadžiahmetović (Željezničar).

STANDARD: Ulien, Milec, Scholz, Van damme, Faty, Knockaert, J. De Sart, Enoh, Trebel,Badibanga, Santini.