SportNogometStones tragičar Engleske, Holandija ide u finale

Stones tragičar Engleske, Holandija ide u finale

Holandija i Engleska su se večeras susrele u polufinalnoj utakmici završnog turnira Lige nacija, a na kraju se u veliko finale plasirala reprezentacija Holandije, koja je slavila nakon produžetaka sa 3:1. Nismo mnogo toga vidjeli na početku susreta. Na jednoj strani je prijetio Maguire, na drugoj Depay, ali nije tu bilo previše brige za golmane ove dvije selekcije.

Taman kada je Holandija počela ozbiljnije prijetiti preko Babela i Depaya, Matthijs De Ligt je napravio veliku grešku. Bila je to prva u ovoj večeri grešaka…

Jedna povratna lopta mu je prošla ispod noge, iskoristio je to Sterling koji je stigao do lopte, a stoper Holandije ga je potom srušio.

Sudija je pokazao “na kreč”, a siguran je s 11 metara bio Marcus Rashford. Tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Holandija do poravnanja dolazi u nastavku, te je tako izborila produžetke.

Igrala se 73. minuta kada je Depay ubacio iz kornera, a De Ligt snažno glavom zakucao loptu u mrežu, te se tako iskupio za grešku iz prvog dijela meča. Nakon toga je Van de Beek imao ogromnu priliku da donese potpuni preokret, ali je s par metara prebacio gol.

U 84. minuti Englezi stižu do drugog gola, pogodio je Lingard, ali je nakon asistencije iz VAR sobe ovaj pogodak poništen zbog ofsajda.

Završeno je neriješeno 1:1, pa se krenulo s produžecima u kojim se bolje snalaze Holanđani.

Igrala se 97. minuta kada je John Stones napravio nevjerovatnu glupost pred svojim golom i poklonio loptu Holanđanima.

To je iskoristio Quincy Promes, koji je na kraju uz pomoć Walkera poslao loptu u mrežu. Tačku na utakmicu je stavio Promes u 114. minuti. Ponovo smo vidjeli grešku odbrane Engleske. Stones je uputio loptu ka neopreznom Barkleyju, ona na kraju dolazi do Depaya, koji asistira Promesu za 3:1

Tako se Holandija plasirala u veliko finale prvog izdanja Lige nacija, a tamo je čeka Portugal. Engleska će se sa Švicarskom boriti za treće mjesto.