SportKošarkaSulejmanović dobar u dresu Barcelone

Sulejmanović dobar u dresu Barcelone

Košarkaši drugog tima Barcelone su na gostovanju savladali Burgos rezultatom 84:77. Potencijalni reprezentativac naše države Emir Sulejmanović je na ovom meču upisao double-double partiju, piše basket.ba. Sulejmanović je ubacio 11 poena, imao 11 skokova, te valorizaciju od 15 indexnih poena.
Burgos je dobio prvu četvrtinu meča rezultatom 26:22, da bi u drugoj bili bolji rezultatom 19:18 i na poluvremenu imali prednost od pet poena.
Ovom prednošću se ušlo i u posljednjih deset minuta, a onda je Barcelona odigrala odlično i došla do trijumfa. Juniorski reprezentativac naše države Nedim Đedović je na ovom meču ubacio 5 poena. Marc Garcia je predvodio Barcelonu sa 21 poenom, dok je na drugoj strani najbolju partiju pružio Filip Tončinić sa 16 poena i 10 skokova.