SportSuso iz slobodnjaka donio važnu pobjedu Milanu

Suso iz slobodnjaka donio važnu pobjedu Milanu

Fudbaleri Milana konačno su upisali trijumf nakon duge pauze pošto su na San Siru svladali SPAL rezultatom 1:0.

Iz trećeg pokušaja novi trener Rossonera, Stefano Pioli, upisao je prvi trijumf. No, ni on nije bio plod neke sjajne igre domaćih, već trenutak inspiracije pojedinca.

U prvom poluvremenu gledali smo fudbal za zaborav. Milan je nešto više prijetio, a najveću šansu propustio je Samu Castillejo koji je već na samom startu promašio gotovo prazan gol sa svega tri metra. Pogodio je prečku.

Do kraja poluvremena pokušali su domaći još i preko Piateka i Calhanoglua, ali to nisu bili ozbiljniji udarci.

Ključni detalj u nastavku ulazak je Susa koji je postigao gol za Rossonere. Igrao se 63. minut kada je na divan način iz slobodnog udarca elegantno pogodio mrežu gostiju.

Do kraja utakmice domaći su uspjeli sačuvati prednost, dok gosti iz Ferare nisu imali snage i kvaliteta za povratak.

Vrijedi napomenuti da je bosanskohercegovački reprezentativac Rade Krunić meč odgledao s klupe za rezervne igrače.

Za Milan je ovo, vjerovali ili ne, prvi trijumf na svom terenu još od augusta mjeseca i meča drugog kola Serije A protiv Brescije.