SportŠvedska otišla na Euro, Olmo zabio na debiju za Španiju

Švedska otišla na Euro, Olmo zabio na debiju za Španiju

U grupi D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo selekcija Švicarske je savladala Gruziju rezultatom 1:0, dok je Danska pobijedila Gibraltar s visokih 6:0.
Švicarci su do velike pobjede stigli golom Ittena u 77. minuti i tako su gotovo osigurali put na Euro, s obzirom da u posljednjem kolu igrju sa Gibraltarom, a u međusobnom duelu snage će odmjeriti Irska i Danska.

U okviru grupe F, Švedska je kao gost savladala Rumuniju sa 0:2 i plasirala se na EP. Šveđani su uoči utakmice imali bod više, a pobjedom u Bukureštu riješili su sve dileme.

Gosti su poveli u 18. minuti golom Marcusa Berga, a u 34. minuti Robin Quaison je ovjerio trijumf gostiju.

U istoj grupi, reprezentacija Španije je deklasirala Maltu rezultatom 7:0.

Među strijelce se u svom premijernom nastupu za seniorsku selekciju Španije upisao i fudbaler Dinama Dani Olmo. Vezni igrač Modrihušao je u igru u 66. minuti, a samo tri minute kasnije postigao je pogodak. Strijelci za Furiju bili su i Alvaro Morata (23’), Santi Cazorla (41’), Pau Torres (62’), Pablo Sarabia (63’) i Gerard Moreno (71’), prenosi SCsport.