Lokalne TemeSportTaekwondo klub Bosna Visoko bilježi izvrsne rezultate: U Bijeljini osvojili 21 medalju

U organizaciji Taekwondo kluba Jopa iz Bijeljine, a pod pokroviteljstvom Taekwondo Saveza BiH, u Sportskoj dvorani bijeljinske Gimnazije “Filip Višnjić“ održano je državno prvenstvo u borbama i tehnici (pomse) za sve uzraste.

Na Taekwondo prvenstvu BiH učestvovalo je preko 400 takmičara, među kojima i Taekwondo klub Bosna Visoko sa trenerom Edinom Kajevićem na čelu.

Visočani su u borbama osvojili deset najjsjajnijih odličja, dok je u pomsama od 13 takmičara 11 osvojilo zlatne medalje.

U pojedinačnoj konkurenciji za najboljeg juniora i juniorku prvenstva proglašeni su Kerim Ahmedspahić i Anesa Pulo.

Za najuspješnijeg takmičara u muškoj konkurenciji u pomsama proglašen je Adin Šahić, a u ženskoj konkurenciji Hana Jahić. U jakoj konkurenciji, u ukupnom plasmanu TKD Bosna je u pomsama osvojio titulu prvaka BiH, a u borbama drugo mjesto, tako da je za 2016. godinu kolektiv Bosna osvojio četiri pehara u ekipnom plasmanu.

Posebno uspješni su braća Bogeljić, Matej i Patrik. Ova dva mlada borca do sada su zajedno osvojila 19 medalja.

Matej dvije godine aktivno učestvuje u borbama i do sada je osvojio 14 medalja. Šest puta je osvajao zlatna odličja, a isto toliko puta bio je i bronzani, dok je srebrene medalje osvajao dva puta. Sa druge strane Patrik, koji se aktivno takmiči godinu, osvojio je po dvije zlatne i srebrene, te jednu bronzanu medalju.