SportKošarkaTeletović nakon više od tri mjeseca nastupio za "Mrežice"

Teletović nakon više od tri mjeseca nastupio za “Mrežice”

Kapiten košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Mirza Teletović nakon nešto više od tri mjeseca sinoć je upisao svoj prvi nastup za Brooklyn Netse nakon što se uspješno oporavio od embolije pluća.

Naš internacionalac svoje prve minute upisao je u porazu “mrežica” protiv Atlanta Hawksa rezultatom 96:91. Na parketu je proveo skoro četiri minute, a upisao je dva skoka uz dva promašena šuta. Ovo je bio drugi poraz Brooklyn Netsa u doigravanju. U pobjedničkoj ekipi najistaknutiji igrač bio je Paul Millsap sa 19 poena, dok su se u redovima mrežica istakli Jarret Jack i Brook Lopez sa 23 odnosno 20 poena.

Vijest o povratku našeg najboljeg košarkaša će zasigurno obradovati selektora Duška Ivanovića koji će moći računati na Mirzu na Eurobasketu ove godine. Podsjećanja radi, Teletović je na utakmici protiv LA Clippersa 22. januara morao napustiti parket.