SportKošarkaTeletović opet dobar, Phoenix opet poražen

Teletović opet dobar, Phoenix opet poražen

Najbolji bh. košarkaš Mirza Teletović ubacio je 14 poena u poraz Phoenix Sunsa na gostovanju u Memphisu. Grizzliesi su u ludoj završnici slavili sa 95:93. Teletović je bio sjajan sa 14 poena i šest skokova za 24 minuta igre, a šutao je iz igre 5 od 10, te tri od osam za tri poena.  Sunsi su dobro otvorili meč na teškom gosttovanju, pa su vrlo brzo vodili 10 razlike (12:2), no stvari je Memphis ubrzo vratio na svoje mjesto. Na kraju prve dionice domaćin je vodio 20:16. Čitavu drugu dionicu je Memphis bio u vodstvu, a najveća prednost Grizzliesa iznosila je 10 poena.  Stvari se opet mijenjau u nastavku. Sunsi su sredinom treće dionice imali po osam poena prednosti, a na kraju treće imali su prednost od jednog poena (68:67).  Neizvjesno je bilo i u zadnjih 12 minuta igre. Memphis je prešao u vodstvo, ali su gosti iz Phoenixa uvijek biti tu na nekoliko poena zaostatka.  U zadnjih pet minuta ušlo se kod rezultata 85:81. U neizvjesnoj završnici Memphis je imao napad za pobjedu, ali je promašio Conley, odnosno Alex Len ga je blokirao, no u Knight gubi loptu, a u zadnjoj sekundi Jeff Green donosi trijumf Memphisu rezultatom 95:93. Marc Gasol je s 22 poena bio najbolji igrač Memphisa, a imao je i osam skokova. Courtney Lee je ubacio 18, a Mike Conley 12 poena. Eric Bledsoe je ubacio 23 poena kod Sunsa, a 17 Brandon Knight.