SportKošarkaTeletović solidan u porazu Bucksa

Teletović solidan u porazu Bucksa

Košarkaši Oklahoma City Thundera slavili su večeras pobjedu na gostovanju kod Milwaukee Bucksa sa 110:91. Iako su pred početak sezone doveli dvije fantastične akvizicije – Carmela Anthonyja i Paola Georgea, Thunderi se na početku sezone nisu razigrali najbolje, ali večeras su pokazali kako su jak tim.  Već nakon prve dionice dalo se naslutiti da se domaći neće dobro provesti jer je blo 31:23 za Thunder. U drugoj četvrtini gosti su odigrali još bolje i napravili su prednost od 29:19. Već tada je bilo jasno da će oni slaviti pobjedu na ovom susretu. U nastavku meča igralo se većinom koš za koš, a u posljednjoj dionici oba trenera su dala priliku igračima koji nemaju tako veliku minutažu.  Naš Mirza Teletović je odigrao 20 minuta te je ubacio osam poena uz šut za tri dva od šest. Učinku je dodao četiri asistencije i jedan skok. Najefikasniji u pobjedičkom timu bio je Paul George sa 20 poena, a Carmelo Anthony i Jeremi Grant su dodali po 17. Kod Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo je imao 28 poena.