SportKošarkaTeletović ubacio 11 poena, uz promašeni šut za pobjedu, Nurkić za Denver...

Teletović ubacio 11 poena, uz promašeni šut za pobjedu, Nurkić za Denver postigao osam poena

Košarkaši Milwaukeeja su sinoć na svom parketu doživjeli tijesan poraz od San Antonio Spursa rezultatom 97:96. Utakmica je svojim dobrim dijelom bila u rezultatskom egalu, ali je Milwaukee u drugoj četvrtini napravio razliku i na poluvrijeme otišao sa +13 (48:35). Dvocifrenu prednost su domaći održavali i u trećoj dionici, da bi potom San Antonio ubacio u brzinu više. Gosti su do kraja treće četvrtine smanjili na 73:71, a onda u posljednjoj dionici stigli i do potpunog preokreta. Aldridge je 26 sekundi prije kraja pogodio za vodstvo Spursa od 97:96. Milwaukee je imao napad za pobjedu, ali je tri sekunde prije kraja šut za tri poena promašio Mirza Teletović. Bh. reprezentativac je ipak pružio solidnu partiju, s obzirom da je meč završio sa 11 poena za 20 minuta provedenih na parketu. Mirza je imao šut iz igre 4/10, od čega 3/8 za tri poena, a upisao je dva skoka i jednu asistenciju. Košarkaši Denver Nuggetsa slvili su pobjedu u sinoćnjem meču NBA lige u gostima kod Philadelphia 76ersa sa 106:98. Domaći su nešto bolje ušli u meč pa su prvu dionicu riješili u svoju korist rezultatom 27:18, ali Denver je odgovorio u drugoj koju je dobio sa 33:26. Nastavak meča donio je nešto bolju igru Denvera koji je i treću i četvrtu dinicu riješio u svoju korist za konačnih 106:98. Do trijumfa ih je vodio Gallinari sa 24 poena, dok su Barton i Murray dodali po 22. S druge strane, Dario Šarić je ubacio 17 poena, baš koliko i Rodriguez i Ilyasova. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić ubacio je osam poena za 24 minute na parketu te je učinku dodao i deset skokova i jednu asistenciju.