SportTežak poraz Barcelone, Ronaldo u 95. minuti donio pobjedu Unitedu

Težak poraz Barcelone, Ronaldo u 95. minuti donio pobjedu Unitedu

Bayern Munchen je u drugom kolu Lige prvaka slavio protiv Dinamo Kijeva s visokih 5:0, Barcelona je poražena od Benfike rezultatom 3:0, a Ronaldo je bio junak utakmice na Old Traffordu donijevši pobjedu Manchesteru Untedu protiv Villarreala u 95. minuti, javlja Anadolu Agency (AA)

Sinoć su odigrani susreti drugog kola Lige prvaka u grupama “E”, “F”, “G” i “H”.

U grupi “E” aktuelni prvak Njemačke Bayern Munchen ugostio je na Allianz Areni ekipu Dinama iz Kijeva. “Bavarci” su poveli golom Roberta Lewandowskog koji je bio precizan u izvođenju penala u 12. minuti utakmice. Lewandowski je u 27. minuti povećao vodstvo Bayerna na 2:0. U drugom poluvremenu na listu strijelaca upisali su se i Gnarby (68.), Sane (74.) te Moting (87).

Na Estadio da Luzu u Lisabonu Barcelona je gostovala kod Benfice. Domaćima su bile potrebne svega tri minute da dođu u vodstvo, a strijelac je bio napadač iz Urugvaja Darwin Nunez. Benfica povećava vodstvo na 2:0 golom Rafe Silve (69.), a tačku na utakmicu stavlja strijelac prvog pogotka Nunez u 79. minuti i postavlja konačan rezultat 3:0.

U grupi “F” Atalanta je na domaćem terenu slavila minimalnom pobjedom od 1:0 protiv Young Boysa. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Matteo Pessina u 68. minuti.

U drugom susretu ove grupe na stadionu Old Trafford Machester United je odmjerio snage s ekipom španskog Villareala, a rezultat je bio 2:1. Pogodak za goste postigao je Paco Alcaser (53.), a za domaće Alex Telles (60.) i Ronaldo (90+5).

U grupi “G” austrijski Salzburg slavio je protiv gostujećeg Lillea rezultatom 2:1. Prvi pogodak je iz penala postigao njemački reprezentativac Karim Adeyemi u 35. minuti, a potom u 53. minuti također iz penala. Pogodak za goste postigao je turski reprezentativac Burak Yilmaz (62.).

Wolfsburg je na domaćem terenu Volkswagen Areni igrao neriješeno u okršaju sa španskom Sevillom, a rezultat je bio 1:1. Strijelac pogotka za domaće bio je Renato Steffen u 48. minuti, dok je izjednačujući pogodak za Sevillu u 87. minuti postigao hrvatski fudbaler Ivan Rakitić.

Ubjedljiviju pobjedu večeras je zabilježio i Zenit St. Petersburg, koji je u grupi “H” na domaćem terenu slavio sa 4:0 protiv švedskog Malma. Golove za domaće postigli su Claudinho (9.), Daler Kuzjajev (49.), Aleksei Sutormin (80.) i Marcus Wendel (90+4).

U drugom susretu iste grupe Juventus je bio domaćin “plavcima” sa Stamford Bridgea, a Chelsea je otišao kući bez bodova. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Federico Chiesa u 46. minuti.