SportTenisThiem u finalu Indijan Velsa savladao Federera

Thiem u finalu Indijan Velsa savladao Federera

Dominic Thiem savladao je Rogera Federera u finalu Indijan Velsa 2:1. Po setovima je bilo 3:6, 6:3 i 7:5. Ovo je prvi Masters trofej i ujedno najvažniji trijumf karijere za Austrijanca. U prvom setu Federer je odmah napravio break u drugom gemu u kojem je iskoristio četvrtu break loptu. Držao je Federer prednost do sedmog gema kada je izgubio servis, ali je momentalno napravio još jedan break te je poveo 5:3. U narednom gemu Švicarac potvrdio break i za 38 minuta dobija prvi set 6:3.

Roger je imao prve break lopte u narednom setu pri rezultatu 1:1, ali se Thiem izvukao i začuvao servis, a odmah u narednom gemu pravi break za 3:1. Do kraja seta nije bilo break lopti i Austrijanac dobija set 6:3.

U trećem setu nije bilo nijedne break lopte do osmog gema u kojem je Federer mogao ostvariti ključnu prednost, ali je austrijski teniser zadržao prisebnost i osvojio gem na svoj servis. U 11. gemu trećeg seta Dominic Thiem pravi break i to nakon nekoliko fantastičnih poena. Thiem je bio veoma siguran i u gemu u kom je servirao i dobio je set 7:5 za konačnu pobjedu.

Osim što mu je ovi prvi Masters trofej u karijeri, Thiem je trijumfom spriječio Federera da dođe do 101. ATP titule.

Na kraju je održao veoma emotivan govor u kojem je između ostalog poručio velikom Švicarcu:

“Prije svega, Roger, ogromno je zadovoljstvo nadmetati se s tobom, toliko toga učiti od tebe, igrati s jednom od najvećih legendi, igrati veliko finale protiv tebe. Za mene je to nestvano… Mislim da uopšte nije moje pravo tebi čestitati. Imaš 88 titula više od mene”.