ZDKSportTijesan poraz košarkaša Čelika na Ilidži

Tijesan poraz košarkaša Čelika na Ilidži

Košarkaši Čelika, u okviru 9. kola A1 Lige KSBiH, sezona 2018/2019, bili su na gostovanju kod ekipe KK Igman Burch Un.sa Ilidže. Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani KSC na Ilidži. Pobjedu u ovom derbiju ostvarila je domaća ekipa Igman Burch University.

Rezultat: KK Igman Burch Un.- OKK Čelik 86:83 (30:23), (19:25), (20:17), (17:18);

Sudije su bili: Nermin Kasumović, Jasenko Avdagić, Adnan Bekrić, delegat Darko Toplak;

Sastav OKK Čelik i poeni:

Anes Podojak 23, Mirza Keso10, Namik Varupa 4, Kerim Dragolj 18, Vildan Hodžić 8, Armin Avdibegović (cap) 8, Kenan Fajković, Adi Bambur 7, Denis Halilović 5, Husejin Rahmanović, Denni Ćuković.

(Trener Armel Mujaković, pomoćnik Edin Varupa);

Najefikasniji kod Čelika: Anes Podojak 23, Kerim Dragolj 18 i Mirza Keso 10 poena.

Najviše koševa za Igman Burch Un. postigli su: Elmin Džafić 30, Ermin Tarčin 16, Mirza Mešić 13 i Dino Bektašević 11 poena.

Tok utakmice:

Domaći bolje otvaraju utakmicu sa 6:0 i vođstvo održavaju kroz cijelu prvu dionicu, prednost je išla i do + 13 poena (28:15, a na kraju 1. dionice 30:23.

Drugu dionicu su bolje odigrali Zeničani i ovu dionicu su dobili sa 19:25. Na 3,17 minuta do poluvremena imali su i prvo vođstvo na utakmici (44:45). Na poluvremenu je 49:48 za domaće.

U trećoj dionici domaći su održavali minimalnu prednost, a Čelik je uspio još jednom da preokrene rezultat na 51:52. Nakon treće dionice na semaforu je vođstvo domaćih od 69:65.

Četvrta dionica donosi veliku borbu, domaći imaju vodstvo do 4,31 minuta do kraja kada Čelik uspjeva da izjednači na 80:80. Domaći ponovo vode sa 84:80, a Kerim Dragolj iz dva slobodna bacanja smanjuje na 84:82. Nakon toga domaći koriste dva puta po jedno slobodno bacanje, a gosti jedno slobodno bacanje, te je završilo sa 86:83 za Igman.

Presudio je, čini se, bolji šut za tri poena domaćih (12/25 ili 48 %), dok je Čelik šutirao trojke 5/20 (25%).