SportNogometTottenham bolji od Man.Citya u engleskom obračunu

Tottenham bolji od Man.Citya u engleskom obračunu

U prvoj četvrtinalnoj utakmici Lige prvaka između Tottenhama i Manchester Cityja, londonski tim je na svom terenu slavio sa 1:0. Prvo poluvrijeme nije donijelo naročito dobru utakmicu, a pravih šansi skoro da nije bilo. U 12. minuti dosuđen je penal za Manchester City protiv Tottenhama, ali je Hugo Llloris uspio da ga odbrani.

Raheem Sterling je šutirao s vrha šesnaesterca nakon sjajnog solo prodora, ali je Danny Rose rukom blokirao njegov udarac, nakon čega je Bjorn Kuipers nakon gledanja VAR-a pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Sergio Aguero, ali je Hugo Llloris sjajno odbranio. Tottenham je uzvratio u 23. minuti, ali je udarac Kanea se desetak metara iskosa zaustavio Ederson. Do kraja prvog dijela igralo se uglavom tvrdo i mreže su mirovale.

Na otvranju drugog dijela prijetio je Sterling, ali je Llloris bio na mjestu. Na drugoj strani solidno je pokušao Son iz daljine, ali samo pored gola. U 56. minuti Pijetlove je zadesio veliki peh, jer je Harry Kane zbog povrede morao van igre nakon duela sa Fabianom Delphom, a zamijenio ga je Lucas Moura. Nakon toga ponovo se igralo nešto mirnije i kada se činilo će meč završiti nepopularnim rezultatom Heung-Min Son je u 78. minuti sve sam uradio i vrlo lijepim golom matirao je Edersona za 1:0. Do kraja nije bilo pravih šansi, te će Pijetlovi za sedam dana na Etihadu braniti minimalnu, ali veoma značajnu prednost.