Naslovnica Sport Nogomet Tottenham min...

Tottenham minimalno savladao Chelsea

20

Fudbaleri Tottenhama ostvarili su pobjedu protiv Chelseaja rezultatom 1:0 u prvom polufonalnom meču Liga kupa. Trenutak odluke desio se u 26. minuti kada je nakon slabe reakcije odbrane Plavaca dosuđen penal, a siguran sa bijele tačke bio je Harry Kane za 1:0. Chelsea je nakon toga bio bolji rival, dobru šansu je imao Hudson-Odio, Kante je pogodio stativu, ali mreža domaćih je mirovala nakon prvog dijela. U nastavku je tim sa Stamford Bridgea imao više od igre i propustio je izgledne prilike preko Kantea i Christensena, ali do kraja je ostalo 1:0. Revanš meč na programu je na Stamford Bridgeu 24. januara.