SportTottenham prvi tim u osmini finala Evropske lige

Tottenham prvi tim u osmini finala Evropske lige

Fudbaleri Tottenhama u stilu su priveli posao kraju i rezultatom 4:0 u uzvratnoj utakmici slavili protiv Wolfsbergera za plasman u osminu finala Evropske lige.

Nakon pobjede rezultatom 4:1 na gostovanju u prvom meču, Jose Mourinho je priliku pružio gotovo u potpunosti drugoj ekipi Spursa.

Ipak, to se nije osjetilo na terenu jer je Tottenham odigrao još ubjedljivije danas. Nekada zvijezda kluba, sada poljuljanog samopouzdanja, Dele Alli, postigao je sjajan gol u 11. minuti makazicama i doveo je Spurse u vodstvo. Domaćin je dominirao u nastavku poluvremena, ali se na odmor otišlo svega sa 1:0.

U nastavku golijada. Alli je nakon gola asistirao u 50. minuti za Carlosa Viniciusa koji udvostručava prednost domaćina, a onda je u 73. minuti asistent ostao isti, no ovaj put za Garetha Balea koji fantastično pogađa za 3:0.

Konačnih 4:0 u 83. minuti postavio je još jednim golom Carlos Vinicius, a vrijedi napomenuti kako je asistent bio supertalentovani Dane Scarlett, 16-godišnji napadač koji je postao rekorder u svim takmičenjima za Tottenham u kojima je nastupao, kao najmlađi fudbaler.