SportTottenham savladao Everton u Londonu

Tottenham savladao Everton u Londonu

Mourinho nikada nije izgubio od Evertona na domaćem terenu, a tako ostaje i nakon večeršnjeg duela Tottenhama i Evertona u Londonu. Naime, Mourinhov Tottehnham je slavio minimalan trijumf, rezultatom 1:0.

Tottenham je večerašnjom pobjedom u ovkru 33. kola Premiershipa skočio na osmo mjesto i zadržao barem teoretske šanse da može do pozicija koje vode u eurokupove. Pijetlovi sada imaju 48 bodova, sedam manje od Manchester Uniteda koji drži peto mjesto.

Prva bolja šansa za domaće je viđena u 21. minuti kada je svoj šut isprobao Moura, da bi tri minute kasnije Tottenham i stigao do gola. Kaneov šut je izblokiran, a lopta je nekako na kraju došla do Lo Celsa koji puca prema golu. Lopta, međutim, pogađa Michaela Keana, potpuno mijenja pravac i vara golmana Evertona – tako je Tottenham poveo sa 1:0.

Dobru šansu za poravnanje Everton je imao u samom finišu prvog dijela, ali je šut Richarlisona ipak otišao pored gola.

Tottenham je imao nekoliko dobrih šansi u nastavku, dok je vrlo opasno po gol domaćih bilo u 81. minuti, ali se Lloris istakao nakon šuta Calvert-Lewina. U finišu meča je i Moise Kean bio u prilici, ali promjene rezultata nije bilo.

Do kraja je ostalo 1:0 za Tottenham.