SportNogometTottenham teškom mukom savladao Brighton

Tottenham teškom mukom savladao Brighton

Odigrane su dvije utakmice 33. kola engleske Premier lige između Tottenhama i Brightona te Watforda i Southamptona. Tottenham je u Londonu ugostio ekipu Brightona, a konačan rezultat je glasio 1:0 za domaće.

Pijetlovi su opkolili gol gostiju, ali nisu uspjevali stići do pogotka sve do 89. minute kada je sjajan gol postigao Eriksen za veoma važna tri boda u borbi za mjesto koje naredne sezone vodi u Ligu prvaka.

U drugoj utakmici su Watford i Southampton podijelili bodove, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Prvi gol je postignut nakon svega sedam sekundi igre, kada je Shane Long donio vodstvo svojoj ekipi i time se upisao u historiju engleske Premier lige. Konačnih 1:1 je postavio Gray u 90. minuti utakmice.