SportNogometTottenham u drugom poluvremenu "razbio" Borussiju

Tottenham u drugom poluvremenu “razbio” Borussiju

Tottenham je na Wembleyju sa velikih 3:0 savladao ekipu Borussije Dortmund, a golove su postizali Heung Min Son, Jan Verthongen i Fernando Llorente.Gledali smo dosta dobru utakmicu, utakmicu punu ritma, ali prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke. Moglo ih je biti, bolji su bili Milioneri iz Dortmunda, ali se mreža gola Huga Llorisa nije tresla.Tottenham u prvom poluvremenu nije uspijevao da zaprijetu Burkiju, a Pijetlovi su uputili svega jedan šut u okvir gola.Ipak, na startu drugog dijela šok za goste, a velika radost za domaće navijače.Pogriješili su defanzivci Dortmunda, Vertonghen je stigao do lopte, sjajno centrirao za Sona, koji neometan pogađa s 3-4 metra od gola Burkija.Bilo je to potpuno drugačije poluvrijeme u odnosu na ono prvo, a klubovi su zamijenili uloge. Prilike je stvarao Tottenham, a Dortmund je bio skoro bezopasan.Spursi do drugog gola dolaze u 84. minuti kada Jan Verthongen pogađa za 2:0, a nije se dugo čekalo ni na treći. Svega dvije minute kasnije nakon korenera mrežu gostiju pogađa Llorente i obezbijeđuje Spursima miran revanš.