SportNogometTottenham u osmini finala, Inter tragičar

Tottenham u osmini finala, Inter tragičar

Prava ludnica je viđena večeras u grupi B Lige prvaka. Tottenham i Inter su se borili za drugo mjesto, a Pijetlovi su nakon prave drame prošli dalje. Situacija u grupi B je bila vrlo komplikovana pred posljednje kolo, barem kada je u pitanju brba za poziciju broj 2. Tottenham i Inter su imali isti broj bodova, ali je Tottenham imao bolji međusobni skor. To je značilo da bi Tottenham sigurno išao u osminu finala u slučaju istog broja osvojenih bodova kao Inter u večerašnjim susretima. Drugim riječima, pobjeda Intera i pobjeda Tottenhama – Tottenham ide dalje. Ipak, Pijetlovi su imali mnogo teži zadatak nego Nerazzurri. Oni su gostovali kod Barce, a Inter je čekao PSV. Na kraju se do posljednje minute nije znalo ko ide dalje.

Barca je vodila protiv Tottenhama sa 1:0 od 7. minute golom Dembelea, dok je na Meazzi bilo 1:1. Ipak, pet minuta prije kraja meča na Camp Nou stadionu Tottenham stiže do izjednačenja, a strijelac je bio Lucas Moura. U tom trenutku su Pijetlovi imali osminu finala, ali su morali strahovati do posljednjeg minuta hoće li Inter postići gol. Inter je do kraja susreta učinio apsolutno sve ne bi li postigao gol, ali nije uspio i ispao je iz Lige prvaka. Barca je na kraju završila prva sa 14 osvojenih bodova, dok su Tottenham i Inter imali po osam, ali Pijetlovi idu dalje zbog boljeg međusobnog duela. Tottenham se na taj način fenomenalno izvukao jer je nakon tri kola djelovalo sve izgubljeno, ali Pijetlovi će ipak i na proljeće igrati najelitnije evropsko klupsko takmičenje.