SportDržavni TimTreća uzastopna pobjeda na EYOF-u: Košarkaška reprezentacija BiH savladala Tursku

Kadetska košarkaška reprezentacija naše države zabilježila je danas treću uzastopnu pobjedu na Evropskom Olimpijskom Festivalu za mlade koji se održava u Gruziji, savladavši reprezentaciju Turske sa 66:51 (40:25)

Nakon što su naši kadeti u prva dva kola ubilježili dvije pobjede savladavši prvo Latviju prije dva dana, rezultatom 87:61, a onda u jučerašnjem meču i domaćina Gruziju 81:74, danas su naši momci, predvođeni sjajnim Dženanom Musom, potpuno razbili vršnjake iz Turske slavivši na kraju rezultatom 66:51

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 40:25 za naše mladiće. U trećoj četvrtini obje ekipe igraju u grču i nakon šest minuta rezultat je 43:27. Potom naši ponovo kreću sa rešetanjem protivničkog koša i ovaj period igre završavamo sa velikih 56:29.

U posljednjoj četvrtini prednost naših stalno raste i u drugoj polovini ovog perioda stižemo do 62:43, a potom i do najveće razlike od +21. Do kraja meča reprezentativci Turske uspjeli su donekle ublažiti poraz. Konačan rezultat na kraju je glasio 66:51 za Bosnu i Hercegovinu

Ovo je bio još jedan veliki uspjeh sjajne generacije mladih igrača predvođenih Dženanom Musom i Njegošem Sikirašem koje sa klupe odlično vodi stručni štab na čelu sa selektorom Josipom Pandžom i njegovim pomoćnikom Enesom Numanovićem