SportTurska nakon preokreta u Antaliji savladala Azerbejdžan

Turska nakon preokreta u Antaliji savladala Azerbejdžan

Fudbalska reprezentacija Turske savladala je u Antaliji u prijateljskoj utakmici Azerbejdžan rezultatom 2:1.

Turci, koji se pripremaju za nastup na Evropskom prvenstvu ovog ljeta, otvorili su loše utakmicu, što su gosti iskoristili i poveli golom Emina Makhmudova u 28. minuti.

No, izabranicima Senola Gunesa trebalo je svega petnaestak minuta da naprave preokret. Prvo je u 34. minuti izjednačio Ibrahim Dervisoglu, da bi preokret kompletirao Kaan Ayhan u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

U nastavku su obje selekcije mogle do pogotka, ali je ostalo 2:1 za domaćine.