SportTurska Superliga: Aytemiz Alanyaspor savladao Fenerbahče s 3:1

Turska Superliga: Aytemiz Alanyaspor savladao Fenerbahče s 3:1

Turski nogometni klub Aytemiz Alanyaspor je u 4. kolu turske Superlige kao domaćin savladao velikana Fenerbahče rezultatom 3:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Gostujuća ekipa je povela u 39. minuti golom Tolge Cigercija, ali je Aytemiz Alanyaspor golom Papissa Cissea uspio izjednačiti u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Isti igrač je u 46. minuti donio prednost svojoj ekipi, dok je Junior Fernandes povećao na 3:1 u 62. minuti.

U nastavku je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao pa je Aytemiz Alanyaspor osvojio sva tri boda kojima je zadržao prvo mjesto na tabeli s maksimalnih 12 bodova.

Drugo mjesto zauzima Rizespor sa 8 bodova, a prate ga Fenerbahče, Denizlispor, Galatasaray i Gaziantep, svi sa po 7 bodova.