SportTenisU finalu ženskog Australian Opena igrat će senzacija turnira

U finalu ženskog Australian Opena igrat će senzacija turnira

Mlada 21-godišnja Amerikanka ruskog porijekla Sofia Kenin (WTA – 15.) i dvostruka pobjednica na Grand Slam turnirima, 26-godišnja španjolska tenisačica Garbine Muguruza (WTA – 32.), priredile su iznenađenja u polufinalu Australian Opena te će se u subotu boriti za naslov pobjednice prvog Grand Slam turnira u 2020.

Kenin je sa 7-6 (6), 7-5 nadigrala domaću ljubimicu i prvu tenisačicu svijeta Australku Ashleigh Barty, dok je Muguruza sa 7-6 (8), 7-5 bila bolja od četvrte na WTA ljestvici Rumunjke Simone Halep.

Kenin je do ovog Australian Opena najbolji rezultat na Grand Slam turnirima bio prošlogodišnji nastup u osmini finala na Roland Garrosu.

Amerikanka je u prvom setu dvoboja s Barty spasila dvije set-lopte (6-4) u tie-breaku, dok je u drugom setu uhvatila break zaostatka kad je Australka kod 5-4 servirala za osvajanje te dionice dvoboja i također propustila dvije set-lopte (40-15).

Kenin je ulaskom u finale osigurala najmanje 2,065 milijuna australskih dolara, koliko će zaraditi poražena u finalu.

Garbine Muguruza je do svog četvrtog finala na Grand Slam turnirima, a prvog u Melbourne Parku, također stigla spasivši nekolicinu set-lopti koje je imala Simona Halep.

Rumunjka je u prvom setu kod 6-5 propustila dvije set-lopte (15-40), a potom još dvije u tie-breaku (7-6, 8-7). U drugom setu je Halep napravila break za 3-2, kod 5-4 servirala za 1-1 u setovima, ali do set-lopte nije stigla. Muguruza je nizom od četiri osvojena gema na kraju dvoboja izborila mjesto u finalu u kojem će pobjednica zaraditi 4,12 milijuna australskih dolara.

Kenin i Muguruza su do sada samo jednom igrale, a u njihovom prošlogodišnjem dvoboju u Pekingu u tri je seta (6-0, 2-6, 6-2) slavila Amerikanka.

Finalni dvoboj tenisačica na Australian Openu na rasporedu je u subotu, s početkom u 9.30 sati po srednjoeuropskom vremenu.