SportUEFA Liga nacija: Prvak Evrope bolji od viceprvaka svijeta

UEFA Liga nacija: Prvak Evrope bolji od viceprvaka svijeta

Fudbalska reprezentacija Hrvatske u prvom kolu utakmica UEFA Lige nacija poražena je na gostovanju od Portugala, javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranici selektora Zlatka Dalića u utakmici Lige ”A” na stadionu Estadio do Dragao, u Portu, poraženi su od aktuelnog prvaka Evrope i osvajača Lige nacija Portugala, a susret je završio rezultatom 4:1.

Joao Cancelo je u 41. minuti postigao prvi gol za Portugal, a prednost u 58. minuti povećao Diogo Jota. U listu strijelaca u 70. minuti upisao se i Joao Felix. U sudijskoj nadoknadi jedini pogodak za viceprvake svijeta postigao je Bruno Petković. No, to nije bilo sve. Andre Silva pogodio je za konačnih 4:1 i uvjerljiv i zaslužen trijumf ”evropskih Brazilaca”.

U preostalim večerašnjim utakmicama koje su počele u 20.45 sati u Ligi ”A” Francuske je pobijedila na gostovanju Švedsku (1:0), dok je Belgija slavila u Danskoj (2:0).