SportDržavni TimUEFA razvojni turnir U-17 za žene: BiH porazila Crnu Goru

UEFA razvojni turnir U-17 za žene: BiH porazila Crnu Goru

Prvo kolo UEFA razvojnog turnira ženskih U-17 reprezentacija odigrano je danas, a bh. kadetkinje su u Zenici pobijedile vršnjakinje iz Crne Gore rezultatom 2:1.

Izabranice Ilije Lucića do prednosti su došle već u 5. minuti golom Lamije Rovčanin, a u 38. minuti Tamara Tripković izjednačila je rezultat. U drugom poluvremenu postignut je samo jedan pogodak, a u listu strijelaca se upisala Dejana Ćosić u 53. minuti za konačnih 2:1.

Nakon utakmice selektor našeg tima Ilija Lucić je pohvalio požrtvovanost svojih izabranica.

“Pohvalio bih djevojke. Ispoštovale su dogovor iz svlačionice. Poznajemo dobro protivnike jer smo se sastajali međusobno i ranije, te smatram da smo favoriti na ovom turniru. Danas smo dobro otvorili utakmicu, međutim protivnik nas je iznenadio jednom kontrom. Ipak, na kraju smo zasluženo pobijedili”, kazao je Lucić.

S druge strane, selektor Crne Gore Derviš Hadžiosmanović nije bio zadovoljan igrom svojih nogometašica.

“Nismo previše podbacili u veznom redu i napadu, ali smo u odbrani igrali slabije. Nastojat ćemo u nastavku turnira otkloniti greške koje smo pravili i spremiti se za kvalifikacije”, izjavio je Hadžiosmanović.

U drugom susretu Hrvatska je u Vogošći rezultatom 2:1 pobijedila Makedoniju.

Turnir se nastavlja sutra utakmicama BiH – Makedonija (Trening centar NS Zenica) i Crna Gora – Hrvatska (stadion Hakija Mršo, Vogošća).