SportUnited propustio priliku da zauzme vrh tabele, Paul Pogba tragičar utakmice

United propustio priliku da zauzme vrh tabele, Paul Pogba tragičar utakmice

Manchester United je u posljednjoj utakmici 2. kola engleske Premier lige stigao na gostovanje kod ekipe Wolverhamptona i odigrao 1:1.

Gosti su puno bolje otvorili meč i dominirali su na terenu, a u 27. minuti su stigli i do vodstva kada je Marcus Rasford asistirao za Anthonyja Martiala koji je pogodio za 1:0.

United je i nakon toga napadao i prijetio je golu domaćih, ali se rezultat do poluvremena nije promijenio.

Wolvesi su zaigrali bolje u drugom poluvremenu i stvorili nekoliko izglednih šansi, a u 55. minuti su stigli do izjednačenja kada je Ruben Neves sjajno pogodio za 1:1.

Ekipa Olea Gunnara Solskjaera je ipak i poslije primljenog gola zaigrala bolje, a u 68. minuti je imala sjajnu priliku da iz penala stigne do vodstva, ali je udarac Paula Pogbe zaustavio golman Patricio.

I nakon toga je United napadao, ali su Wolvesi imali dobru priliku u 82. minuti da stignu do vodstva kadaa je Jonny pucao glavom, ali je njegov šut zaustavio De Gea. Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je ostalo 1:1.