SportUnited slomio otpor Newcastlea i upisao novu pobjedu

United slomio otpor Newcastlea i upisao novu pobjedu

Manchester United je bez problema savladao Newcastle na Old Traffordu u utakmici 25. kola engleske Premier lige rezultatom 3:1.

Newcastle je imao neke šanse u prvom dijelu preko Joelintona i Miguela Almirona, ali je u 30. minuti Marcus Rashford postigao sjajan gol za vodstvo Crvenih đavola. Svrake su uspjele izjednačiti u 36. minuti preko Allana Saint-Maximina, koji je bio veoma raspoložen večeras.

Saint-Maximin imao je dobru priliku i u 50. minuti, a uslijedila je kazna sedam minuta poslije kada je Daniel James doveo domaće u novo vodstvo. Uslijedio je mirniji period, a onda je dosuđen penal za United u 75. minuti kojeg je Bruno Fernandes realizovao za 3:1.

U nastavku Harry Maguire je imao dvije prilika i Mason Grenwood, ali rezultat se nije mijenjao. U finišu utakmice za Crvene đavole debitivao je veliki talenat – 17-godišnji Shola Shoretire, koji je zamijenio Marcusa Rashforda.