SportKošarkaUtah izjednačila protiv LA Clippersa

Utah izjednačila protiv LA Clippersa

Košarkaši Utah Jazza savladali su na domaćem parketu Los Angeles Clipperse sa 105:98 i tako izjednačili na 2:2 u seriji. Utah je u uzbudljivoj utakmici utakmicu prelomila u posljednjoj četvrtini kada je Joe Johnson postigao 11 vezanih poena, a Clipperse je dokrajčio njegov imenjak Ingles sa dvije trojke u finišu utakmice.  Jazzeri su uspjeli doći do pobjede bez svog najboljeg igrača Gordona Haywarda koji je doživio trovanje hranom. On se noćas pojavio na utakmici, ali je nakon devet minuta napustio igru i više se nije vraćao na teren.  Utah je do pobjede predvodio upravo Johnson sa 28 poena, uz po pet skokova i asistencija. Pratili su ga Rodney Hood sa 18 i Derrick Favors sa 17 poena.  Centar Rudy Gobert se oporavio od povrede koljena zbog kojeg je propustio prethodna dva meča. U igri je proveo 24 minuta i postigao 15 poena i imao 13 skokova.  U ekipi Clippersa istakao se Cris Paul kojem je nedostajao jedan skok za triple-double učinak. Utakmicu je završio sa 27 poena, uz 12 asistencija i devet skokova. Pratili su ga Jamal Crawford sa 25 poena i DeAndre Jordan sa 12 poena i deset skokova.  Peti meč serije na rasporedu je 29. aprile sa početkom u 3:30 sati po srednjoevropskom vremenu.