SportKošarkaUvjerljive pobjede Reala i Žalgirisa, Bayern kod kuće poražen od Maccabija

Uvjerljive pobjede Reala i Žalgirisa, Bayern kod kuće poražen od Maccabija

Večeras su odigrane četiri utakmice 25. kola Eurolige, a gotovo svi favoriti su ostvarili pobjede. Panathinaikos, Žalgiris i Real Madrid ostvarili su sigurne pobjede, dok je jedino iznenađenje napravila ekipa Maccabi Tel Aviva.

Panathinaikos je ostvario visoku pobjedu na gostovanju kod Darussafake. Domaći su gostima uspjeli parirati samo u prvoj četvrtini, a u ostale tri nisu imali nikakve šanse. Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom gostiju od 46:37. Posebno dobro su gosti odigrali posljednju četvrtinu koju su dobili sa 11 razlike, te je konačan rezultat utakmice bio 91:67 za favorizovanu ekipu Panathinaikosa.

Žalgiris je na domaćem terenu također ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Gran Canarie. Sve je bilo jasno već nakon prvog poluvremena jer su domaći imali prednost od čak 46:27. U drugom poluvremenu domaći nisu stajali te su na kraju ostvarili pobjedu od čak 34 razlike. Konačan rezultat je bio 98:64.

Bayern je na domaćem terenu odigrao dosta lošu utakmicu protiv Maccabija, te je poražen rezultatom 77:70. Gosti su već nakon prvog poluvremena pokazali da bi mogli do iznenađenja jer su nakon završenog prvog dijela imali prednost od 33:31. Maccabi je treću četvrtinu dobio sa devet poena razlike, te su na kraju ostvarili jako bitnu pobjedu protiv Bayerna.

Uvjerljivu pobjedu ostvarila je i ekipa Real Madrida na domaćem terenu protiv Fenerbahčea. Domaći su odigrali sjajnu utakmicu, a na poluvremenu su vodili sa 52:45. U drugom poluvremenu su ubacili u brzinu više te je konačan rezultat bio 101:86 za domaće.