SportUzbudljiv veleslalom u Kronplatzu: Worley slavila, zakuhala se borba za Kristalni globus

Najbolje skijašice svijeta vozile su utrku veleslaloma u italijanskom Kronplatzu u okviru Svjetskog kupa. Utrka je ponudila dosta uzbuđenja.

Trijumf je ostvarila iskusna Tessa Worley iz Francuske s vremenom 2:11.38 nakon dvije vožnje. Drugo mjesto je pripalo Lari Gut-Behrami iz Švicarske (2:11.65), a trećeplasirana je bila domaća skijašica Marta Bassino (2:12.11)

Tragičarka dana je Švicarka Michelle Gisin. Bila je vodeća nakon prve vožnje, imala je vodeća prolazna vremena u drugoj, ali četiri kapije prije cilja pravi grešku i završava na šestoj poziciji. Lošu drugu vožnju imala je i Mikaela Shiffrin, koja je nakon drugog mjesta u prvoj vožnji na kraju završila na 4. mjestu. Odlična je bila Meta Hrovat iz Slovenije, osvojivši peto mjesto.

U TOP 10 utrku su završile Goggia, Brignone, Robinson i Hector. Rezultat karijere ostvarila je Poljakinja, Maryna Gasienica-Daniel, koja je zauzela 11. mjesto, nakon 24. pozicije u prvoj vožnji. Petra Vlhova je odskijala najlošiji veleslalom sezone i završila na 12. mjestu.

Današnja utrka je dosta zakuhala borbu za Veliki kristalni globus u Svjetskom kupu. Petra Vlhova je ostala lider sa 883 boda, ali Gisin, Gut-Behrami i Bassino su istopile prednost. Gisin ima 783, Gut-Behrami 747, a Bassino 715 osvojenih bodova.

U konkurenciji veleslalomašica Bassino je ostala lider sa 460 bodova, Worley je druga sa 336, a Gisin trećeplasirana sa 312. Do kraja sezone ostale su još dvije veleslalomske utrke u Jasni i Lenzerheideu.