Bosna poražena u Goraždu 1:0, ali ipak osvojila jesenju titulu

722

Sudija svira KRAJ UTAKMICE – Završena je posljednja utakmica jesenjeg dijela prvenstva u 1. ligi Federacije Bosne i Hercegovine. Visočka Bosna je poražena u gostima kod FK Goražda rezultatom 1:0, ali ipak je osvojila jesenju titulu jer je u utakmici koja se igrala u Orašju protiv Travnika, koji se također borio za prvo mjesto na tabeli – rezultat bio neriješen. Time je i Travnik dobio jedan bod i ostao na drugom mjestu na tabeli.

Jako napeti trenuci na terenu u Goraždu i u Orašju.

Četiri minute sudijske nadoknade, FK Goražde i dalje vodi.

Još dvije minute igraju se i u Orašju. Velike primjedbe igrača Travnika na suđenje Mirze Kazlagića. Veziri iz kontre pokušavaju doći do pogotka koji bi im donio jesenju titulu.

83’ – Savršena prilika za Vedada Džafića sa nekih 11 metara, ali njegov šut odlazi preko gola.

81’ – Šut Hrenje preko gola sa 16 metara.

U drugom poluvremenu na terenu nema pretjerane akcije, mnogo prekida bez šansi.

78’ – Treća izmjena u NK Bosna – Vedad Džafić umjesti Mujezinovića.

60’ – Još jedna odlična šansa za Visočane. Hrelja centaršut sa lijeve strane, Idriz Džafić iz zeske pozicije nogom preko gola. Gol Goražda visi u zraku. Papaz dobija prvu opomenu i žuti karton.

58’ – Čisti penal za Bosnu, nije dosuđen nad Canom. Istovremeno dvije izmjene u NK Bosna – Čiva umjesto Čulova i Čabaravdić umjesto Kovača.

57’ – Odličnu šansu imao je Goralija – sa pet metara glavom udara loptu koja ide direktno u golmana.

55’ – Bosna igra mnogo jače u nastavku – slobodan udarac, ali Cana sa nekih 25 metara daleko iznad gola.

50’ – Peti minut nastavka, povreda Mujezinovića koji je ostao bez svijesti – ali na svu sreću sada je dobro i nastavlja meč.

Čapljina – Bosna Sema 2:1

Počelo je drugo poluvrijeme posljednje utakmice jesenjeg dijela prvenstva u 1. ligi Federacije Bosne i Hercegovine. Visočka Bosna igra u gostima kod FK Goražda. Čakar, igrač FK Goražda u 40. minuti pogodio je za vodstvo domaćina.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – U posljednjoj utakmici jesenje sezone visočka Bosna se bori za vodstvo na tabeli. Jako teška utakmica i težak teren Bosni otežavaju borbu nad domaćinom koji od 40. minute vodi 1:0.

40’ – Kontra Goražda u vodstvo domaćina od 1:0.

36’ – Odličan šut Hrelje, lopta pogađa golmana u rame. Visočka Bosna mnogo opasnija i konkretnija u napadu, ali težak teren nedozvoljava da Bosna pruži dobru igru.

34’ – Čist prekršaj nad Hreljom, na nekih 16 metara, sudija ne svira – nakon čega Hrelja zbog prigovora dobija žuti karton. Istovremeno šut Cane brani domaći golman.

U posljednjih deset minuta ekipa Bosne je opasnija i borbenija na terenu.

25’ – Odličan šut Kovača sa nekih 25 metara, ali golman Goražda brani.

18’ – Sjajna šansa za Bosnu. Iz prekida centaršut Cane, Kovač pogađa stativu i lopta dolazi do Papaza koji fula prazan gol.

15’ – Mreže i dalje miruju, značajna je akcija u visočkoj Bosni Alije Čulova sa nekih 30 metara, lopta ide daleko preko gola, ali primjetna je konkretnija akcija domaćina.

5’ – Prvih pet minuta igra se odvija na sredini terena, jako loš teren otežava igru.

Gostujuća utakmica FK Goražde protiv NK Bosne je počela.

Sastav ekipa za ovu utakmicu je:

GORAŽDE: Ćulov, Korda, Dučić, Kurtić, Kozić, Čurić, Adžem, Šuntić, Njeguš, Rovčanin, Čakar. BOSNA: Bekan, Hrvat, Ćubara, Cana, Papaz, Mujezinović, Kovač, Čulov, Hrelja, Džafić, Goralija.

Danas se igra posljednje (15.) kolo jesenjeg dijela prvenstva u 1. ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

Jesenji šampion postat će visočka Bosna ili Travnik, ekipe koje se trenutno nalaze na prvoj odnosno drugoj poziciji na tabeli. Bosna ima 29 bodova i u ovom kolu gostuje u Goraždu, dok Travnik također ide u goste i to Orašju.

“Mislim da imamo najbolje šanse da budemo na kraju jesenji prvaci, ali i ako ne, opet smo ostvarili dobar rezultat”, riječi su trenera Bosne Faruka Dedića, dok su iz Travnika poručili da se pribojavaju regularnosti utakmice koja slijedi:

“S obzirom na to da je ovo derbi i susret koji će možda odlučiti  jesenjeg prvaka, očekivali smo sudije iz Premijer lige, koja se ovaj vikend ne igra. Sa razlogom se pribojavamo regularnosti utakmice, jer smo pokazali da igramo dobar fudbal i da želimo u Premijer ligu, a utakmica će odlučiti i dalji tok prvenstva. Hoćemo časno i sportski da se nadmećemo u igri, a ne da nekim nečasnim radnjama nešto pravimo”, rekao je trener Travničana Osmo Bajrić.

Meč Orašja i Travnika slovi za derbi kola, s obirom da je riječ o utakmici u kojoj će se sastati trećeplasirani i drugoplasirani tim tabele.

U ostalim utakmicama, Velež će na svom terenu dočekati GOŠK, Čapljina ekipu Bosne Seme dok Jedinstvo gostuje u Banovićima ekipi Budućnosti. Radnički će u Lukavcu odmjeriti snage sa Slogom iz Siminog Hana, dok Rudar dočekuje Bratstvo. Jedina utakmica sutrašnjeg programa igra se na Piroti gdje će Novi Travnik dočekati Zvijezdu iz Gradačac. Utakmice počinju u 13:30, piše sportsport.ba.