Lokalne TemeSportPobjeda NK Bosne u Lukavcu nakon preokreta 1:2

Pobjeda NK Bosne u Lukavcu nakon preokreta 1:2

Od 70 do 75. minute rezultat za Visočane je bio ključan, dva pogotka osigurala su nam pobjedu nad ekipom FK Radničkog sa rezultatom 1:2.

Hvala Edinu Muzaferiji Žutom za javljanje sa utakmice u Lukavcu.

KRAJ UTAKMICE

4 dodatne minute igraju se u Lukavcu, Visočani već imaju pobjedu u svojim rukama, pobjedu koja im je zaista neophodna.

85’ – Čivi žuti karton, a istovremeno Čehajić šutira i lopta ide pored gola.

80’ – Korner za NK Bosna, šut Hrelje preko gola.

77’ – Šut Mujezinovića sa 25 metara odlazi preko gola.

75’ – 1:2 za Visočane – Sjajan preokret visočke Bosne u samo pet minuta. Odličan prodor Hrelje, skok Džafića, gol golman FK Radničkog nakratko odbija, ali na loptu udara Čehajić i sa jednog metra daje gol.

70’ – Izjednačenje 1:1 FK Radnički – NK Bosna – Čiva šutira na odličan centaršut Hrlje.

60’ – Žuti karton za igrača NK Bosne, Čulova.

57’ – Trener NK Bosne prvi puta u toku utakmice vrši izmjene igrača – umjesto Čabaravdića, ulazi Čiva – Izlazi Čulov, a ulazi Cana i umjesto Kovača ulazi Čehajić.

55’ – Kovač izlazi sam pred gol, ali mu lopta bježi i odlazi u out.

52’ – Ponovna šansa za FK Radnički, ali na sreću Visočana lopta odlazi pored gola.

50’ – Šut Kovača direktno u ruke golmana.

Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Jošik, odmah na početku šut Mujezinovića tačno u golmana FK Radničkog. Primjetna je slaba posjeta stadionu Jošik iako je njihov lijevi bočni pozvao navijače da ih podrže.

FK Radnički je u odličnoj formi, tri pobjede za redom za najmlađi sastav 1. Lige FBiH doveo je klub u situaciju da se bore za sami vrh tabele.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42’ – Žuti karton za Bekana i stopostotna šansa za NK Bosnu, Idriz Džafić pogađa sa pet metara, ali lopta ide pored gola.

40’ – Slobodan udarac za FK Radnički sa oko 20 metara i pogodak 1:0 za domaćine. Ovo je bio odličan šut za FK Radnički preko živog zida.

38’ – Šut Goralije sa oko 20 metara, ali lopta odlazi pored gola.

25’ – Do sada igrači FK Radničkog i NK Bosne su imali izjednačene mogućnosti, a i borba na terenu je izjednačena po snazi. Za razliku od prošle utakmice vidljiva je veća forma FK Radničkog.

Utakmica se igra već 15 minuta, teren na kojem igraju visočki igrači je jako lošeg stanja. Ali uprkos lošoj podlozi – domaćini i Visočani se bore za pobjedu.

nk-bosna-u-lukavcu

14’ – Šansu su sada imali domaćini, ali Bekan odlično brani.

11’ – Stopostotnu šansu imao je Čabaravdić, na asistenciju Idriza Džafića, ali golman FK Radničkog brani.

U okviru devetog kola Prve lige Federacije počela je utakmica FK Radnički – NK Bosna na Jošiku u Lukavcu.

Nakon odličnog početka, Bosna je sada u krizi igre i rezultata i već četiri prvenstvena kola žutoljubičasti ne znaju za pobjedu.

Prilika za popravni je Lukavac i odmah se prisjetimo prošlosezonskog gostovanja Bosne u ovom gradu, kada je upisana ubjedljiva pobjeda i golovi su postizani vrlo lako.

Sastav visočke Bosne za danas: Bekan, Čubara, Beširević, Papaz, Goralija, Čulov, Džafić I., Čabaravdić, Mujezinović, Kovač i Hrelja, a na klupi su: Abadžija, Mahmić, Cana, Čomaga, Karavelić, Čiva i Čehajić.