SportNogometFenomenalnim pogotkom Porče u 92. minuti Bosna dolazi do velike pobjede: FK...

Fenomenalnim pogotkom Porče u 92. minuti Bosna dolazi do velike pobjede: FK Goražde – NK Bosna 1:2

Analiza utakmice: Sjajnu utakmicu gledali smo danas na Gradskom stadionu Goražde u Goraždu, gdje su se u okviru 17. kola Prve lige FBiH sastale ekipe FK Goražde – NK Bosna. U šok završnici prvog poluvremena, ali i kompletne utakmice Visočani su uspjeli da dođu do prve pobjedeu proljetnom dijelu sezone, a Porča koji je strijelac pobjedonosnog pogotka u narednim danima bit će miljenik navijača kluba sa Gradskog stadiona Luke.

U prvom dijelu utakmice gledali smo veoma miran rasplet situacije na terenu u Goraždu, gdje je domaći tim nekoliko puta pokušao da ugrozi gol visočke ekipe, ali bezuspješno, iako su imali loptu u svom posjedu većim dijelom prvog poluvremena. Igrači visočke Bosne razigrali su se tek pred kraj prvog dijela utakmice i nakon sjajne asistencije Mujezinovića svoj prvi gol u proljetnom dijelu takmičenja postiže Handžić. Tako je u 45. minuti, pred sam kraj poluvremena, gostujuća ekipa došla u vodstvo i dobila psihološku prednost pred kratki odmor.

Drugi dio utakmice donosi nešto uzbudljiviji nogomet, te su obje ekipe već na startu drugog poluvremena zaprijetile protivničkom golmanu, ali u prvih 7-8 minuta bezuspješno. Ipak, u devetoj minuti nastavak nakon kornera nakratko je zakazala odbrana gostujuće ekipe, što koriste igrači goraždanske ekipe te udarcem Dupovca dolaze do izjednačenja u 54. minuti utakmice. Nakon toga slijedi period brze igre na obje strane terena, gdje je terensku inicijativu imala Bosna, koja je nekoliko puta prijetila golu domaćih, ali ni igrači Goražda nisu ostajali dužni, te su nekoliko puta ugrozili gol Bekana.

I onda dolazimo do sudijske nadoknade od tri minute, kada su svi navijači u Goraždu pomislili da je sve gotovo, njihove nade u remi raspršili su Plakalo i Porča, koji su sjajnom akcijom doveli Bosnu do velike pobjede, prve u nastavku prvenstva. U ovoj akciji Plakalo je sjajnim prodorom došao u priliku da asistira, a sve to je iskoristio Porča koji sjajnim pogotkom u 92. minuti dovodi Bosnu do pobjede.

Na ostalim terenima Prve lige FBiH ljubitelji nogometa danas su imali priliku da gledaju veoma zanimljive susrete, koji su završeni sljedećim rezultatima:

Čapljina – Radnički 2:2
Bratstvo – Podgrmeč 3:0
Orašje – Sloga 3:0
Metalleghe BSI – Branitelj 2:0.

Narednog vikenda nastavlja se proljetni dio prvenstva u Prvoj ligi FBiH, a NK Bosna će na Gradskom stadionu Luke dočekati u subotu, 19. marta, od 15:00 sati Novi Travnik, pretposljednju ekipu na tabeli. Visočani će u ovoj utakmici biti favoriti za novu pobjedu i približavanje samom vrhu tabele Prve lige FBiH, a detaljno o tome ćemo pisati u narednim danima.

Ovim informacijama završavamo prenos utakmice FK Goražde – NK Bosna, a pred nama je od 18:00 sati nastavak sportske subote u Visokom, kada nas očekuje rukometna utakmica između ekipa RK Gračanica i RK Bosna Centrotrans. Svakako i ovu utakmicu ćete moći pratiti u prenosu uživo samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba, stoga ustanite uz nas, a do tada vam šaljemo srdačan sportski pozdrav.

KRAJ UTAKMICE: I posljednjim zviždukom glavnog sudije Zukića završena je utakmica na Gradskom stadionu u Goraždu između ekipa FK Goražde i NK Bosna. Bosna je sa dva sjajna pogotka u završnici prvog poluvremena, kada je bio precizan Handžić i u sudijskoj nadoknadi utakmice, kada je bio precizan Porča, došla do velike i sjajne pobjede u Goraždu.

Uskoro slijedi više detalja, ali i rezultati drugih utakmica Prve lige FBiH.

90’ + 2 – GOOOOOOL. Kao i pred kraj prvog dijela utakmice Visočani dolaze do novog pogotka u sudijskoj nadoknadi utakmice i čini se do prve pobjede u proljetnom dijelu sezone. Trener Dedić je napravio sjajnu izmjenu uvodeći Porču u 75. minuti, a upravo Porča svojim pogotkom u 92. minut dovodi Bosnu do velike pobjede.

90’ – Završen je regularni dio utakmice u Goraždu, a glavni sudija meča Zukić dosudio je još tri minute sudijske nadoknade i tri minute nade za oba tima da dođu do pobjede u ovom susretu.

A u Orašju je pred kraj utakmice došlo do promjene i domaći tim protiv Sloge sada vodi 3:0.

88’ – Ostale su još dvije minute do kraja regularnog toka utakmice, te ćemo uskoro saznati da li će visočki nogometaši drugim remijem u drugoj utakmici proljetnog dijela nastaviti sezonu.

84’ – Sjajna šansa, ponovo za igrače Bosne. Ovog puta udarac je uputio Čiva sa otprilike 16 metara, ali njegova lopta nakon udarca odlazi preko gola.

U međuvremenu trener Dedić je iskoristio treću izmjenu i umjesto Fazlagića na teren je istrčao Bešić.

83’ – Još devet minuta je do kraja regularnog toka utakmice, a igrači Bosne su zaradili treći žuti karton. Ovog puta Muharemović je zaradio javnu opomenu sudije Zukića.

A došlo je do nove promjene na veoma zanimljivoj utakmici u Čapljini. Ovog puta Jelčić u redovima Čapljine postiže sjajan pogodak i dovodi svoj tim u novi egal. Dakle, rezultat u ovim trenucima glasi Čapljina – Radnički 2:2.

79’ – Bliži se posljednjih deset minuta regularnog toka utakmice, a igrači Bosne nastavljaju da napadaju u želji da dođu do prvog trijumfa u nastavku sezone. Ovog puta u sjajnoj prilici bio je Plakalo, koji se nažalost spetljao u situaciji jedan na jedan pred golmanom domaćih.

Dakle, nema promjene rezultata u Goraždu, iako Bosna stvara nekoliko dobrih šansi u proteklih desetak minuta.

75’ – Slobodan udarac gostiju nije bio prevelika prijetnja za gol goraždanske ekipe, te se utakmica nastavlja, a Dedić trener NK Bosne koristi prekid za novu, drugu po redu izmjenu. Ovog puta na teren će Porča, a zamijenit će Mujezinovića, asistenta za jedini pogodak Bosne.

Do kraja utakmice ostalo je još 15 minuta.

Na ostalim terenima Orašje je uspjelo povećati prednost nad Slogom, a Maskaljević je bio precizan za 2:0.

74’ – Visočani u nastavku imaju solidnu priliku da ugroze gol domaćeg tima. Odbrana domaćih napravila je prekršaj, te je sudija Zukić dosudio slobodan udarac za Bosnu, na otprilike 16 metara udaljenosti od gola Goražda, iskosa sa lijeve strane.

70’ – U Goraždu i domaći tim nastavlja da prijeti, a u prilici je bio Čakar te lopta nakon njegovog udarca pogađa prečku. Opasnost je zasad uklonjenja i Visočani mogu nastaviti pohod na prvu pobjedu u drugom dijelu sezone.

Također, u ovim trenucima došlo je i do izmjene kod domaćih, a na teren će u nastavku utakmice umjesto Čulova istrčati Muharemović.

Na ostalim terenima Radnički je u Čapljini uspio da dođe do preokreta, te su Kuduzović i Jogunčić u svega tri minute svoj tim doveli od zaostatka 1:0 u vodstvo od 1:2.

60’ – Gosti iz Visokog ne predaju se nakon primljenog gola i već kreću u nove napade za novo vodstvo. Ovog puta svojim šutem Fazlagić je pokušao ugroziti gol domaćih, ali lopta nakon njegovog udarca odlazi preko gola i nema promjene rezultata.

Na ostalim terenima Metalleghe BSI u Jajcu je povećao svoju prednost nad ekipom Branitelja. Rezultat sada glasi 2:0, a precizan je bio Dilberović

54’ – GOOL! I dvije minute nakon što je NK Bosna propustila još jednu stopostotnu šansu za povećanje vodstva, domaći tim iz Goražda kažnjava neopreznost domaće odbrane i dovodi utakmicu u novi egal. Nakon odlično izvedenog kornera Dupovac je bio sjajan u skoku, te vrlo dobrim udarcem savladao Bekana, golmana gostujućeg tima.

Dakle, na Gradskom stadionu u Goraždu sve je vraćeno na početak, a rezultat utakmice FK Goražde – NK Bosna glasi 1:1.

52’ – Samo sedam minuta nakon početka drugog dijela utakmice Bosna ponovo propušta stopostotnu šansu. Ovog puta je ponovo u prilici bio Handžić, strijelac jedinog pogotka na utakmici, ali je realizacija ove šanse izostala za razliku od one iz 45. minute susreta.

Goraždanski tim u nastavku nešto slabije igra, iako bi trebali da pristupe otvorenije ovom susretu kako bi spriječili poraz na domaćem terenu, ali vjerujemo da upravo to slijedi u nastavku ove utakmice.

Na ostalim terenima nema značajnijih promjena, a zanimljivo je da je NK Bosna jedini gostujući tim koji ima vodstvo na današnjim utakmicama Prve lige FBiH, dok su na svim ostalim mečevima domaći timovi rezultatski nadmoćni nad svojim protivnicima.

46’ – Prije nekoliko trenutaka počelo je drugo poluvrijeme utakmice 17. kola Prve lige Federacije BiH između ekipa FK Goražde i NK Bosna, koja se igra na Gradskom stadionu Goražde. Nakon veoma slabih partija oba tima u prvom poluvremenu, te gola gostiju iz Visokog u samom finišu prvog dijela, sigurni smo da ćemo gledati mnogo otvoreniju i bolju igru u drugom dijelu utakmice, te bi se domaći tim trebao potruditi da savlada ovu prednost Visočana.

Podsjetit ćemo u 45. minuti utakmice za visočki tim precizan je bio Handžić, koji je na asistenciju Mujezinovića savladao golmana domaćih, za vodstvo Bosne od 0:1.

Također i na ostalim terenima u Prvoj ligi Federacije BiH počeli su nastavci utakmica, te ćemo vas izvještavati i o promjenama rezultata na tim utakmicama u nastavku.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Prvih 45 minuta utakmice FK Goražde – NK Bosna je iza nas i nakon veoma mirne igre, bez mnogo prilika u većini prvog poluvremena, pred sam kraj poluvremena NK Bosna dolazi u vodstvo od 0:1.

Strijelac za gostujući tim bio je Handžić, koji je nakon sjajne asistencije Mujezinovića savladao domaćeg golmana. Na taj način je Bosna, pored nešto slabije partije u prvom dijelu utakmice, došla do vrijedne prednosti koja će im dati psihološku prednost u nastavku ovog susreta.

Na drugim terenima Prve lige Federacije BiH nakon prvih 45 minuta stanje je sljedeće:

Čapljina – Radnički 1:0
Bratstvo – Podgrmeč 2:0
Orašje – Sloga 1:0
Metalleghe BSI – Branitelj 1:0.

Uskoro slijedi nastavak utakmice sa Gradskog stadiona u Goraždu, a sve detalje drugog poluvremena pratite samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba.

45’ – GOOOOOOOL. Visočani na samom kraju poluvremena dolaze do vodstva, nakon dobre terenske inicijative domaćeg tima koja je trajala tokom gotovo cijelog poluvremena. Strijelac za NK Bosnu u ovoj situaciji bio je Handžić, koji je svojim šutem savladao golmana domaćeg tima, a asistent je bio Mujezinović koji je sjajno uposlio svog saigrača.

Netom prije ove prilike svoj drugi žuti karton zaradili su igrači Bosne, a ovog puta javnu opomenu dobio je Čulov, nakon malo oštrijeg starta.

41’ – Nikakvih ozbiljnijih prilika nije bilo u proteklim minutama i gledali smo jednu veoma mirnu utakmicu, u kojoj se većina igre razvijala na centru stadiona. Ipak, pred sam kraj poluvremena Visočani dolaze u novu priliku, koju je omela sumnjiva sudijska odluka. Naime, Plakalo je bio u prodoru ka golu Goražda i gotovo sam pred golmanom domaćeg tima, ali je sudijski tim na ovoj utakmici dosudio off-side poziciju, zbog čega je prekinuta ova prilika gostiju iz Visokog. Rezultat, dakle, ostaje nepromijenjen.

Na ostalim terenima došlo je do promjena, pa stanje izgleda ovako:

Orašje – Sloga 0:0
Metalleghe BSI – Branitelj 0:0.

32’ – Drugi žuti karton na ovoj utakmici dosudio je glavni sudija Zukić. Ovog puta Drvenić, igrač goraždanskog tima sa brojem devet, dobio je javnu opomenu glavnog sudije.

A došlo je do promjene na ostalim terenima Prve lige Federacije BiH, tačnije na terenu u Gračanici, gdje Bratstvo protiv Podgrmeča od 26. minute vodi rezultatom 1:0.

29’ – Druga polovina prvog dijela utakmice donosi mnogo zanimljiviju igru na obje strane terena. Ovog puta u prilici su bili igrači visočke Bosne, koji su propustili stopostotnu šansu da postignu pogodak. Handžić je svojim centaršutom uposlio Čivu, koji se našao gotovo sam pred praznim golom, ali njegova lopta odlazi iznad gola i Bosna propušta priliku da dođe u vodstvo na ovoj utakmici.

26’ – Nakon 26 minuta igre u utakmici između Goražda i Bosne gledamo prvu pravu i ozbiljniju priliku. I ovog puta domaći su imali priliku da ugroze gol Visočana. Nakon starta odbrambenih igrača Bosne dosuđen je slobodan udarac za goraždanski tim. Sa otprilike 16 metara pokušali su domaći da postignu pogodak, ali golman gostiju iz Visokog, Bekan, koji je i prošlosedmični heroj visočkog tima, dobro je postavljen i brani ovaj pokušaj.

23’ – I dalje nema pravih šansi na stadionu u Goražde, a mi se nalazimo na polovini prvog dijela utakmice. Od svega najozbiljnije prilike stvorene su iz kornera, a gledali smo po jedan na obje strane, no i dalje to nisu prave prijetnje po gol nijedne ekipe.

19’ – Nakon gotovo 20 minuta utakmice prvi žuti karton na goraždanskom stadionu. Zaradio ga je Jaganjac iz redova Bosne, nakon starta, te će u ostatku susreta morati da pazi kako Bosna ne bi, kao i u prošlom kolu, odigrala bez igrača manje zbog crvenog kartona.

15’ – Petnaest minuta prvog poluvremena je već iza nas, a u Goraždu i dalje nema ozbiljnijih prilika ni za jednu, ni za drugu ekipu, te gledamo dosta miran početak utakmice, u kojem obje ekipe pokušavaju da okušaju snagu protivnika. Ipak, nešto veću nadmoć ima ekipa Goražda, koja drži loptu u svom posjedu, ali i dalje ne pokazuje terensku inicijativu i ne stvara prave šanse pred golom Bosne. Nadamo se da ćemo u nastavku gledati nešto više šansi i golova na ovoj utakmici.

Ni na drugim terenima u Prvoj ligi FBiH nema promjena rezultata:

Čapljina – Radnički 0:0
Bratstvo – Podgrmeč 0:0

5’ – Nakon pet minuta igre na Gradskom stadionu Goražde gledamo prvu ozbiljniju priliku na ovoj utakmici. Domaći igrači su izborili korner, te sjajnim centaršutom loptu uputili u šesnaesterac gostiju iz Visokog. Jedan od gostujućih igrača glavom je uputio šut ka golu, ali lopta odlazi preko gola i nema opasnosti po mrežu golmana gostiju Bekana.

Na stadionu u Goraždu nalazi se oko 400 navijača domaćeg tima, koji su unatoč ne baš lijepom vremenu došli da bodre svoj tim.

1’ – Zviždukom Zukića, glavnog sudije na utakmici FK Goražde – NK Bosna, počeo je susret 17. kola Prve lige Federacije BiH na Gradskom stadionu Goražde. Pred nama je 90 minuta dobrog nogometa, stoga ostanite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

Vrlo skoro na Gradskom stadionu Goražde u Goraždu trebao bi početi susret 17. kola Prve lige Federacije BiH, u okviru kojeg se sastaju ekipe FK Goražde i NK Bosna Visoko. Utakmica u kojoj će se oba tima boriti za priključak gornjem dijelu tabele važan je susret za visočke nogometaše, koji će tražiti u ovoj utakmici prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezone.

Trener Visočana, Faruk Dedić, u sastav koji će istrčati na teren u ovoj utakmici uvrstio je sljedeće igrače: Bekan, Tahiri, Džafić, Jaganjac, Karavelić, Mujezinović,  Čulov, Čiva, Fazlagić,  Handžić i Plakalo.

Šef stručnog štaba NK Bosna na raspolaganju će imati još nekoliko igrača, koji će sjediti na klupi za izmjene, a to su: Čorbo, Hamzić, Besić, Dany, Porča, Krajišnik i Muharemović.

Utakmica kreće za nekoliko minuta, stoga ostanite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

_______________________________________________________________________

Nakon što smo protekle sedmice na Gradskom stadionu Luke u Visokom gledali utakmicu bez golova, u kojoj su se sastale ekipe NK Bosna i HNK Čapljina, ove sedmice pred nama je susret 17. kola Prve lige Federacije BiH, u okviru kojeg visočki nogometaši gostuju kod ekipe FK Goražde. Utakmica koja se igra od 15:00 sati na goraždanskom stadionu donijet će zasigurno mnogo uzbuđenja, kao što je bio slučaj i sa utakmicom iz jesenjeg dijela sezone u kojoj su se nadigravala ova dva tima.

Pred nama je, uzmemo li u obzir sve statističke parametre, derbi susret u kojem će se obje ekipe boriti za priključak sa gornjim dijelom tabele, zbog specifične trenutne situacije u kojoj nijedna ekipa nema specifičnu bodovnu nadmoć i svaka ekipa može da se nadigrava sa svojim protivnikom.

Domaća ekipa FK Goražde nakon prvog dijela prvenstva i poraza u prošlom kolu od ekipe Zvijezde nalazi se na desetoj poziciji tabele Premijer lige BiH, sa sedam pobjeda, osam poraza i jednim remijem iz 16. utakmica. U veoma sličnoj formi su i igrači NK Bosne, koji se nalaze, nakon prošlosedmičnog remija, na sedmoj poziciji tabele sa po sedam pobjeda i poraza, uz još dva remija. Ipak, iako su ove dvije ekipe “udaljene” čak tri pozicije na tabeli, bodovna razlika među njima je tek jedan bod, budući da je ekipa NK Bosna ostvarila 23 boda do sada, a FK Goražde 22.

Ovo će za ekipu iz Goražda biti dobra prilika da se priključe gornjem dijelu tabele i osvete Visočanima za poraz iz prvog dijela sezone, kada je Bosna u Visokom bila bolja rezultatom 1:0, dok će Visočani tražiti priliku za prvu pobjedu u proljetnom dijelu, koja im je prijeko potrebna za psihičku stabilizaciju ekipe.

Sve to ukazuje da je pred nama sjajan susret 17. kola te da ćemo u Goraždu gledati dobar nogomet. A kao i svakog vikenda svi čitaoci portala Visoko.co.ba imat će priliku da na svom omiljenom portalu prate direktan tekstualni prenos utakmice FK Goražde – NK Bosna, koji počinje od 15:00 sati.

Također, u okviru 17. kola Prve lige FBiH danas se igra još pet susreta, sa kojih ćemo redovno izvještavati o promjenama rezultata, a svi susreti koji počinju od 15:00 sati su:

Metalleghe BSI – Branitelj
Čapljina – Radnički
Bratstvo – Podgrmeč
Orašje – Sloga.

Dakle, od 15:00 sati budite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba i vaše komentatore Darija Božića i Enesa Hodžića, te pratite uživo tekstualni prenos utakmice FK Goražde – NK Bosna.