SportNogometPored dobre borbe Visočani poraženi u Bihaću: NK Jedinstvo - NK Bosne...

Pored dobre borbe Visočani poraženi u Bihaću: NK Jedinstvo – NK Bosne 3:0

KRAJ UTAKMICE – Izabranici Faruka Dedića, nakon što su uspješno završili tešku borbu u proteklim kolima, danas su u Bihaću protiv ekipe NK Jedinstvo odigrali meč 24. kola Prve lige FBiH. Ekipa Jedinstva iako je jedan od autsajdera Prve lige FBiH i nalazi se na 13. poziciji tabele uspjela je pokazati veliku želju za pobjedu i savladala je naše igrače sa rezultatom 3:0. Naši igrači nemoćni protiv domaćina, bezuspješno su pokušavali doći do gola, ali utakmica se najviše igrala na sredini terena i Biščani su u borbi za egzistenciju čvrsto čuvali svog gol.

Tri minute produžetaka, Porča izbija sam pred golmana, pokušaj loba, ali neprecizno. Ostaje 2:0. Slijedi kontranapad Jedinstva, Bekan nemoćan – 3:0, strijelac za NK Jedinstvo Muminović.

88’– Oštra kontra Bosne, centaršut Hasanhodžića, glavom šutira Jaganjac, ali bezuspješan napad. Odbrana golmana Jedinstva.

87’– Trener NK Jedinstva koristi posljednju izmjenu i izvodi jednog od najboljih igrača utakmice sa brojem 10, a uvodi sedmicu.

83’– Nakon malo uzbuđenja na stadionu Pod Borićima, odbrana Bosne pravi neuspješnu offside zamku, igrač Jedinstva sa brojem 10 dolazi sam pred Bekana i šutira u samu stativu.

81’– Druga izmjena NK Jedinstva, umjesto Nuspahića, trener izvodi Mujagića.

Igra se premješta na sredinu terena. Drugo poluvrijeme je dosta tvrđe u odnosu na prvo, te se igra, uz dosta prekida, najviše igra na sredini.

75’ – Korner za ekipu jedinstva, Porča savršeno čisti loptu i šalje je u out. A jako loše ekipa Jedinstva izvodi loptu iz outa.

72’– Nakon sudara dvojice igrača koji su krenuli na loptu, na zemlji su Hasanhodžć i igrač NK Jedinstva, ukazuje im se pomoć.

66’- Prva izmjena u redovima NK Jedinstva, iz igre izlazi strijelac drugog gola Halid Delić, a ulazi Muminović.

65’– Treća izmjena u redovima NK Bosne, iz igre izlazi Dany koji objektivno nije pružio dobru igru i ispunio očekivanja trenera Dedića, a umjesto njega na terenu je Almir Porča.

62’ – Donijela je dvije šanse za obje ekipe, NK Bosna je u drugom dijelu konsolidovala odbranu i igraju odlično, ali NK Jedinstvo se zatvorilo, visočki igrači ne mogu dobiti konkretnu šansu na terenu, domaćini su u dosta boljoj poziciji.

U šestoj minuti nastavaka počela je prava borba za pobjedu. Igrači Jedinstva atakuju na gol Bekana, snalažljivi Mujezinović čisti situaciju i izbija loptu u korner. A odbrana Bosne čisti prostor ispred Bekana.

Počelo je drugo poluvijeme susreta NK Jedinstvo – NK Bosna u okviru 24. kola Prve lige Federacije BiH koje se igra u Bihaću.

Prve izmjene trenera Faruka Dedića, u svlačionici su ostali Krajišnik i Muharemović, a u igri su Tekešinović i Karavelić.

drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završeno je prvih 45 minuta susreta NK Jedinstvo – NK Bosna, koji se u okviru 24. kola Prve lige Federacije BiH igra danas u Bihaću. Domaći nogometaši imali su nekoliko uspješnih poteza na početku utakmice, što ih je do 16. minute dovelo do vodstva, nakon čega visočki nogometaši pokušavaju doći do preokreta, ali bez mnogo uspjeha u završnici nekoliko izuzetno dobrih akcija, što na kraju rezultira konačnim rezultatom prvog poluvremena u korist domaćih, koji glasi 2:0.

Ipak, sigurni smo da će Visočani u nastavku susreta pokušati da realizuju neke od svojih akcija, što će biti izuzetno teško pored jake i čvrste odbrane Jedinstva i odlično raspoloženog golmana Bišćana, ali vjerujemo da i izabranici Faruka Dedića imaju snage za preokret.

Završeno je prvo poluvrijeme i na ostalim susretima Prve lige FBiH, gdje rezultati glase:

Rudar – Radnički 1:1.

Slijedi kraća pauza i početak prenosa rukometnog spektakla u Visokom, a zatim i nastavak prenosa utakmice NK Jedinstvo – NK Bosna samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba

44’ – Glavni arbitar ovog susreta nadoknadio je prvo poluvrijeme sa jednom minutom sudijskog vremena. U međuvremenu sjajan centaršut s vrha kaznenog prostora uputio je Mujezinović pred gol domaćeg tima, ali je Krajišnik izblokiran u posljednjem trenutku.

Zanimljiv je podatak da Visočani imaju 70% vremena loptu u svom posjedu, ali bez dobre koncentracije u završnici, dok se Jedinstvo brani sa svih 11 igrača što dodatno otežava posao izabranicima Faruka Dedića.

43’ – Bliži se kraj prvog dijela utakmice, a na terenu nikakvih značajnijih promjena nema. U ovim trenucima gosti iz Visokog izvode slobodan udarac, ali veoma loš centaršut Krajišnika, te se lopta samo odbija od živi zid.

35’ – Još uvijek se vodi borba na sredini terena i premda Visočani imaju loptu u svom posjedu većinu vremena, osim nekolicine polušansi nisu uspjeli kreirati nikakve izgledne prilike za promjenu rezultata. Igrači Jedinstva, na drugoj strani, povukli su se pred svoj gol i igra je, sa strane domaćeg tima nakon dva pogotka poprilično splasnula.

Navijači domaćeg tima, koji su poprilično objektivni, nagrađuju igrače Bosne ovacijama i aplauzima za sjajne poteze, a u razgovoru prije utakmice naš reporter iz Bihaća je saznao kako je navijačima Jedinstva žao što ovoj utakmici ne prisustvuju Demoni koji su, prema njihovoj ocjeni, najbolji navijači Prve lige FBiH.

Na ostalim utakmicama ponovo dvije promjene, prva u Kaknju gdje je Rudar protiv Radničkog došao do izjednačenja i trenutni rezultat glasi 1:1, dok je u Orašju ekipa Novog Travnika došla do vodstva od 0:1.

26’ – Polovina prvog dijela utakmice NK Jedinstvo – NK Bosna je iza nas, a trenutna igra nimalo ne odražava tečni dolazak domaćih do vodstva od 2:0 u samo 16 minuta utakmice. Igra se poprilično dugo na sredini terena, a ono što trenutno karakteriše igru je veliki broj prekida i dosta gruba igra Bišćana koji žele zadržati ovu visoku prednost.

Nekoliko trenutaka ranije Dany u redovima Bosne je imao izuzetnu priliku, te je prišao sam ispred golmana Jedinstva, ali danas raspoloženi golman domaćih brani i u ovoj situaciji, te rezultat ostaje 2:0.

Na ostalim utakmicama došlo je do promjena u dva grada, Radnički je protiv Rudara u Kaknju poveo rezultatom 0:1, kao i Zvijezda u Sanskom Mostu protiv Podgrmeča.

nk jedinstvo nk bosna

16’ – GOOOOOL! Taman kad smo pomislili da će ovo poluvrijeme, do svog kraja, donijeti dosta dosadnu igru na oba kraja terena, igrači Jedinstva nam pokazuju da je drugačija situacija na terenu u Bihaću. Nakon brzog kontranapada domaćih uslijedio je centaršut, a na loptu je natrčao Delić nakon čijeg šuta Bekan ostaje nemoćan. Od ovog trenutka igrači Jedinstva vode rezultatom 2:0, a čini se da su Bišćani krenuli na sve ili ništa kada je riječ o borbi za opstanak u Prvoj ligi FBiH.

14’ – Izuzetno sjajna prilika za Visočane u ovim trenucima. Džafić je uposlio sjajnim dodavanjem Čivu, koji se našao sam pred golom Jedinstva i uputio šut ka golu domaćeg tima. Ipak, izuzetno je spreman golman domaćih koji zaista lijepom i maestralnom paradom brani i izbacuje loptu daleko van šesnaesterca svog tima.

12’ – Prvih deset minuta utakmice je iza nas, te nakon prvog gola domaćih u petoj minuti nema većih uzbuđenja na utakmici. Bosna, iako igra u odbrambenoj formaciji, sa tri stopera i dva beka, primila je rani gol, što će dodatno otežati posao izabranicima trenera Dedića u nastavku utakmice.

U ovim trenucima borba se vodi na sredini terena, ali bez pravih prilika, s tim što Jedinstvo izgleda mnogo bolje na terenu, u skladu sa vodstvom koje imaju u svojim rukama.

Na ostalim utakmicama Prve lige FBiH koje se igraju danas nema ozbiljnijih promjena, a rezultati su sljedeći:

Orašje – Novi Travnik 0:0,
Podgrmeč – Zvijezda 0:0,
Rudar – Radnički 0:0.

7’ – Nakon što su domaći uspjeli savladati Bekana, golmana gostiju iz Visokog i nogometaši Bosne našli su se u prilici da postignu pogodak. Iz kontranapada stvorila se prilika za Čulova koji šutira dosta neprecizno te lopta odlazi pored gola. Dakle, nema promjene rezultata.

5’ – GOOOOL! Nakon samo pet minuta igrači domaćeg tima iz Bihaća uspjeli su postići prvi pogodak na ovoj utakmici. Nakon nespretnog centaršuta domaćih, loše je reagirao Dany u odbrani Bosne i Bekan je savladan od strane domaćih, za rezultat 1:0.

3’ – Veoma bojažljiv početak utakmice u Bihaću i obje ekipe u ovim trenucima opipavaju puls svog protivnika. Bosna se više brani u ovim trenucima i čini se da više prilika za pogodak imaju domaći nogometaši.

1’ – Prije nekoliko trenutaka na stadionu u Bihaću počela je utakmica 24. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru koje su se sastale ekipe NK Jedinstvo Bihać i NK Bosna Visoko.

____________________________________________________

Na stadionu u Bihaću utakmica NK Jedinstvo – NK Bosna Visoko samo što nije počela, a poznati su i sastavi ekipa koje su treneri oba tima izveli na teren. Za Bosnu će tako, prema izboru trenera Faruka Dedića, od prve minute istrčati: Bekan, Frljak, Krajišnik, Jaganjac, Mujezinović, Čulov, Muharemović, Čiva, Džafić, Hasanhodžić i Kamy Ntankeli, dok će svoju priliku sa klupe potražiti Šukrija, Porča, Tekešinović i Karavelić.

Na drugoj strani prvih jedanaest u ekipi Jedinstva čine: Abdihodžić, Kovačević, Šehić, Šiljeg, Burnić, Topić, Milenković, Samardžić, Hodžić, Nuspahić i Delić, dok će na klupi sjediti Puškar, Ivković, Mujagić, Remić, Muminović, Stepančev i Bordon.

Nakon nešto lošijih rezultata na startu proljetnog dijela prvenstva Visočani su uspjeli konsolidovati svoje redove i napraviti odličan, pomalo i neočekivan rezultat. U protekla četiri kola visočki nogometaši ostvarili su stopostotan učinak, pobijedivši četiri puta svoje protivnike i obezbijedivši sebi visoko treće mjesto na tabeli Prve nogometne lige Federacije BiH.

Izabranici Faruka Dedića, nakon što su uspješno završili rovovske borbe za bodove u proteklim kolima, danas su otputovali u Bihać gdje će protiv ekipe NK Jedinstvo odigrati meč 24. kola Prve lige FBiH. Ekipa Jedinstva trenutno je jedan od autsajdera Prve lige FBiH i nalazi se na 13. poziciji tabele, sa tek 25 ostvarenih bodova. Do ovakvog rezultata Bišćani su došli pobijedivši u sedam utakmica, dok su u ostalim prvenstvenim nastupima upisali dvanaest poraza i četiri remija, što na kraju čini rezultat nedovoljan: za opstanak u prvoligaškom društvu.

U takvom duhu ekipa iz Bihaća dočekat će visočku Bosnu, koja je trenutno u sjajnoj formi i ima veoma izgledne šanse da do kraj prvenstva bude jedna od tri najbolje ekipe lige. Visočani su u dosadašnjem toku prvenstva ostvarili 38 bodova iz dvanest pobjeda, devet poraza i dva remija, uz gol razliku 30:23, što je rezultat vrijedan trećeg mjesta.

Utakmica ove dvije ekipe, koja se u prvom dijelu sezone igrala na Gradskom stadionu Luke u Visokom, donijela je povoljan rezultat visočkim nogometašima, koji su tada pobjedu izvojevali rezultatom 2:1.

Ipak, uvjereni smo da će trener Dedić danas štediti svoje igrače, posebno prvotimce, te ćemo u Bihaću gledati jednu mirnu, ali ne i nezanimljivu utakmicu, u kojoj će vjerovatno igrati igrači koji inače sa klupe traže svoju priliku za ulazak na teren.

Izuzimajući ovo kolo, do kraja prvenstva pred Visočanima je još šest utakmica u kojima će se truditi da ostvare povoljne rezultate i nove bodove koji bi ih održali u samom vrhu tabele. A sigurni smo da će tako biti i danas na stadionu u Bihaću, te je to idealna preporuka za sve ljubitelje nogometa u Visokom da od 17:00 sati budu uz portal Visoko.co.ba na svojim tabletima, mobitelima i računarima.

Kao i tokom cijele sezone donosimo vam izravan tekstualni prenos ove utakmice, a sa vama će danas biti vaši komentatori Adis Dado Hajlovac, Jasmin Tajić, Ilma Softić i Enes Hodžić koji će vam u kombinovanom prenosu donositi rezultate sa ove utakmice, ali i sa utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Maglaj.