SportNogometNa krilima sjajnog Handžića Visočani stigli do pobjede: NK Bosna - NK...

Na krilima sjajnog Handžića Visočani stigli do pobjede: NK Bosna – NK Orašje 2:1

KRAJ UTAKMICE: Završen je, u ovim trenucima, derbi 27. kola Prve lige FBiH, u okviru kojeg su se na Gradskom stadionu Luke u Visokom sastale ekipe NK Bosna – NK Orašje. Nakon dosta monotonog prvog dijela utakmice gledali smo odlično drugo poluvrijeme, u kojem su postignuta čak tri pogotka, te su na kraju Visočani svojom trećom uzastopnom pobjedom osigurali nova tri boda. Ta nova tri boda osiguravaju im ostanak na trećem mjestu tabele, a visočka publika će sigurno u narednim danima zahvaljivati Handžiću na sjajnoj partiji, budući da je ovaj igrač za manje od pola sata igre postigao dva odlučujuća pogotka i donio Bosni novu pobjedu.

Prvo poluvrijeme utakmice u Visokom bilo je dosta nezanimljivo, sa svega nekoliko prilika da oba tima dođu do prednosti, ali su oba puta golmani bili na visini zadatka i spašavali svoj tim. Ipak, terenska inicijativa je bila na strani domaćeg tima, što će se u nastavku utakmice pokazati ključnom karikom za pobjedu.

Na samom početku drugog poluvremena Visočani su krenuli silovito u napad, zaprijetivši nekoliko puta gostujućoj ekipu sjajnim prilikama, a Vedad Džafić je odigrao sjajnu rolu zaprijetivši nekoliko puta golmanu Orašja, te je čak jednom pogodio i stativu gostiju.

Za pobjedu Visočana ključne su bile dvije izmjene trenera Dedića, koji je u 63. minuti iz igre izveo Plakala i Porču, a u igru su ušli Čabaravdić i sjajni Handžić. Manje od minutu nakon ulaska u igru, na asistenciju Jaganjca, Handžić je postigao glavom svoj prvi pogodak na ovoj utakmici i doveo Bosnu u vodstvo.

Devet minuta kasnije odbrana domaćeg tima se baš nije najbolje snašla sa off-side zamkom, koju je izbjegao Vila i pogodio za izjednačenje, matiravši nemoćnog Bekana u 73. minuti susreta.

Ipak, Handžić je opravdao povjerenje trenera Dedića, te osam minuta prije kraja regularnog toka susreta, nakon što je golman Orašja odbranio šut Dany-a, natrčava na odbijenu loptu koju svojim šutem šalje iza golmana gostujućeg tima za novo vodstvo svog tima.

Do kraja susreta Visočani su odigrali mirno i staloženo, te su utakmicu mirno priveli kraju u svoju korist, pobijedivši treći put u posljednje tri utakmice, čime su se zadržali na trećoj poziciji tabele Prve lige FBiH.

Ostali susreti u Prvoj ligi FBiH koji su odigrani danas završeni su rezultatima:

Jedinstvo – Branitelj 3:1
Rudar – Podgrmeč 7:0
Radnički – Sloga 2:0
Zvijezda – Bratstvo 2:1
Metalleghe – Budućnost 1:0
Goražde – Čapljina 1:0.

Do kraja prvenstva ostala su još tri kola, a u narednom 28. kolu Prve nogometne lige FBiH Visočani će gostovati u Gračanici kod ekipe Bratstva, koju su u prvom dijelu sezone savladali rezultatom 2:1.

Ovim informacijama završavamo današnji prenos utakmice NK Bosna – NK Orašje u kojoj je, podsjećamo još jednom, visočki tim savladao svoje protivnike rezultatom 2:1, uz dva sjajna gola Handžića. U narednim danima pisat ćemo više o samom završetku sezone visočkog tima, kao i o ovoj odličnoj pobjedi protiv direktnog konkurenta za treće mjesto.

Sa vama su danas bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog susreta želimo vam ugodno veče uz srdačne sportske pozdrave.

90+’ – Nakon uzbudljive igre u drugom dijelu utakmice Visočani mirno privode kraju utakmicu, sa nova tri boda u svom džepu. Glavni arbitar ovog susreta odredio je da će se igrati dodatne dvije minute, odnosno, toliko vremena dijeli Visočane od nove pobjede, treće uzastopne.

82’ – GOOOOL! Potpuno drugačiju igru, u odnosu na prvo poluvrijeme, gledamo u posljednji 20-ak minuta utakmice na stadionu u Lukama. Sjajno igraju igrači visočke Bosne u ovim trenucima i to ih dovodi do novog pogotka, te novog vodstva na utakmici protiv Orašja.

Dany je šutirao na gol, ali je golman Orašja bio na mjestu i odbranio ovaj šut, odbivši loptu od gola svog tima, no na loptu natrčava sjajni Handžić koji u samo 20-ak minuta koliko je proveo na terenu postiže svoj drugi pogodak za drugo vodstvo Visočana na ovoj utakmici.

NK Bosna – NK Orašje 2:1.

73’ – GOOOL! Devet minuta nakon što je Handžić pogodio za vodstvo domaćih i gosti iz Orašja uspijevaju doći do pogotka. Ovog puta offside zamku Bosne izbjegao je Vila, te pobjegao kompletnoj odbrani domaćeg tima, nakon čega matira nemoćnog Bekana za izjednačenje rezultata. NK Bosna – NK Orašje 1:1

Na ostalim utakmicama rezultati glase:

Rudar – Podgrmeč 6:0
Zvijezda – Bratstvo 1:0

71’ – Nova, posljednja izmjena u redovima domaćeg tima, a van terena je izašao sjajni Džafić, koji je minut ranije imao sjajnu priliku da poveća vodstvo domaćeg tima, a umjesto njega je na teren istrčao Muharemović.

70’ – Nova izgledna prilika za domaće nogometaše, koji su se razigrali nakon postignutog pogotka, a ovog puta Džafić je odlično šutirao na gol gostujućeg tima. Ipak, golman Orašja je ponovo spreman i na mjestu, te brani Džafićev pokušaj.

64’ – GOOOOOOL! Za manje od minutu koliko je u igri proveo Handžić, koji je u igru ušao maločas u duploj izmjeni domaćeg tima, pogađa za vodstvo visočkog tima. Nakon sjajne asistencije Jaganjca, glavom je na gol Orašja uputio šut Handžić, te lopta nakon tog šuta završava u mreži gostujućeg tima.

63’ – Nakon 18 minuta igre u nastavku utakmice dvije brze izmjene u redovima visočkog tima, te su teren napustili Porča i Plakalo, koje će u nastavku utakmice zamijeniti Handžić i Čabaravdić, kojem je ovo druga utakmica nakon dugog odsustva zbog povrede.

58’ – Prva izgledna prilika za goste u drugom poluvremenu, a u prilici za ekipu Orašja bio je Brkić koji je šutirao na gol domaćeg tima. Ipak, odbrana Bosne je spremna na sve situacije i blokira ovaj šut gostiju iz Orašja.

55’ – Deset minuta nastavka utakmice je iza nas, a visočki nogometaši i dalje drže terensku inicijativu na svojoj strani. Ovog puta Plakalo je bio u prilici da promijeni rezultat i uputio je izuzetno dobar šut na gol Orašja, no golman gostiju je i ovog puta spreman, te brani i ovaj šut domaćih.

Na svim ostalim utakmicama Prve lige FBiH su postignuti golovi, te je prije nekoliko trenutaka i Radnički protiv Sloge poveo rezultatom 1:0, dok je Rudar u Kaknju povećao svoju prednost protiv Podgrmeča na 5:0.

49’ – Prvih pet minuta nastavka utakmice ponudilo nam je mnogo više prilika nego kompletno prvo poluvrijeme utakmice, a Visočani se nalaze nadomak promjene rezultata i prvog gola na ovoj utakmici. Ponovo je u prilici bio Džafić, koji se nametnu na samom startu drugog dijela utakmice. Ovog puta nakon njegovog šuta lopta pogađa stativu i nažalost ponovo nema promjene rezultata.

47’ – Na samom startu drugog poluvremena gledamo potvrdu naših očekivanja o poboljšanju igre obje ekipe. U ovim trenucima domaća ekipa imala je najbolju priliku na cjelokupnoj utamici, a ovog puta u prilici je bio Džafić koji je šutirao na gol Orašja, ali nakon njegove prilike lopta odlazi preko gola, te nema promjene rezultata na utakmici Bosna – Orašje. Ipak, sigurni smo da ćemo u nastavku gledati mnogo ovakvih prilika, a nadamo se i golova.

46’ – U ovim trenucima označen je početak drugog dijela utakmice 27. kola Prve nogometne lige FBiH u okviru koje su se, na Gradskom stadionu Luke u Visokom sastale NK Bosna i NK Orašje. Nakon nešto nezanimljvijeg prvog poluvremena očekujemo da ćemo u narednih 45 minuta gledati mnogo uzbuđenja na stadionu u Lukama.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završen je prvi dio derbija 27. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru kojeg su se na Gradskom stadionu Luke u Visokom sastale ekipe NK Bosna i NK Orašje. Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta ispresijecanoj igri obje ekipe, koje su uspjele stvoriti svega nekoliko izglednih prilika, koje ipak nisu vodile do promjene rezultata, što je derbi kola učinilo poprilično nezanimljivim.

Malo bolja je bila domaća ekipa, koja je u pojedinim trenucima prvog poluvremena imala terensku inicijativu na svojoj strani, ali takvu prednost Visočani nisu uspjeli iskoristiti, te su od svega toga publici prikazali nekoliko šuteva nakon kojih lopta odlazi preko ili pored gola.

Sve u svemu, jedno mirno, nezanimljivo poluvrijeme je iza nas, ali budući da je riječ o derbiju kola očekujemo u nastavku mnogo žustriju i bržu igru, sa dosta promjena, kada obje ekipe treba da pokažu svoje nogometno znanje, što je prava preporuka da i u nastavku ostanete uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

Na ostalim terenima nakon prvih 45 minuta rezultati glase:

Jedinstvo – Branitelj 1:1
Rudar – Podgrmeč 4:0
Radnički – Sloga 0:0

43’ – U posljednjim minutama prvog poluvremena gledamo blagu terensku inicijativu domaćih nogometaša, koji se trude da na pauzu u poluvremenu odu sa prednošću, što bi im i moglo poći za rukom ukoliko budu uporni do kraja prvog dijela.

Na ostalim terenima: Nakon autogola Crnomarkovića kakanjski Rudar je povećao svoju prednost, te u ovim trenucima protiv ekipe Podgrmeča vodi rezultatom 4:0.

36’ – Ušli smo u posljednjih deset minuta prvog poluvremena, ali bez izglednih šansi da će do kraja prvog dijela doći do promjene rezultata na utakmici Bosna – Orašje. Teren stadiona Luke je odličan, a oblačno, toplo vrijeme je idealno za igru, no to ipak nije doprinijelo da gledamo, prema očekivanjima, bolju utakmicu u današnjem derbiju na terenu u Visokom.

Na tribinama stadiona u Visokom se nalazi oko 100-njak posjetilaca, koji budno prate razvoj situacije i očekuju pobjedu svojih ljubimaca, nogometaša visočke Bosne.

Na ostalim terenima: Došlo je do promjene rezultata i na utakmici u Goraždu, a od ovog trenutka domaća ekipa, koja igra protiv Čapljine, vodi rezultatom 1:0.

31’ – Nakon pola sata igre u Visokom i prva javna opomena na utakmici Bosna – Orašje. Žuti karton u redovima visočkog tima, nakon nešto oštrijeg starta, zaradio je Čulov, koji će u nastavku utakmice morati pripaziti na svoju igru.

Na ostalim terenima: U Bihaću dosta uzbudljiva utakmica, a u ovim trenucima Branitelj je uspio, protiv Jedinstva, izjednačiti i trenutni rezultat glasi 1:1.

29’ – Gotovo pola sata igre je prošlo na stadionu u Lukama, ali nema nikakvih značajnijih promjena na utakmici NK Bosna – NK Orašje. Iako smo očekivali mnogo više uzbuđenja u ovom derbiju kola gledamo jednu monotonu utakmicu, u kojoj obje ekipe ne mogu da stvore izgledne šanse za promjenu rezultata. Ipak, nešto bolja je bila domaća ekipa koja je nekoliko puta kreirala prilike onda kada se gostujuća odbrana ne snađe baš najbolje, ali sve to bez uspjeha.

22’ – Nakon nešto lošije igre u prvih dvadeset minuta utakmice izgleda da je napokon došlo do poboljšanja u igri obje ekipe. Taj momentum Visočani koriste kako bi preuzeli inicijativu, te gledamo dvije izuzetno dobre i izgledne prilike da visočki tim dođe do vodstva. Akciju je započeo Mujezinović, koji je šutirao na gol gostujućeg tima, no spreman je bio golman Kurbašić koji brani njegov šut, a u nastavku akcije pokušao je i Hasanhodžić koji šutira pravo u golmana Orašja, te nema promjene rezultata u Visokom.

Na ostalim terenima: Rudar u Kaknju briljira, te je u 20 minuta postigao tri gola i vodi rezultatom 3:0 protiv ekipe Podgrmeča, a u međuvremenu do vodstva je stigla i ekipa Zvijezde koja u Gradačcu igra protiv Bratstva.

18’ – Iako smo očekivali mnogo bolju utakmicu, zasad na terenu u Visokom gledamo jednu rovitu igru obje ekipe, na utakmici sa puno prekida, što čini jedno veoma ružnu igru. No, vjerujemo da ćemo u nastavku utakmice gledati nešto bolji nogomet, jer obje ekipe imaju cilj da pobijede u ovoj utakmici.

U međuvremenu i dva gola na ostalim terenima Prve lige, te tako u Kaknju domaći Rudar vodi rezultatom 1:0 protiv Branitelja, kao i Metalleghe koji u Jajcu vodi protiv Budućnosti.

13’ – Nakon 13 minuta igre prva ozbiljnija i izglednija prilika za domaće igrače. Ovog puta u prilici da promijeni rezultat bio je Plakalo koji je šutirao na gol gostujućeg tima, no lopta odlazi preko gola nakon zaista dobre prilike.

10’ – Rano gledamo i prvu izmjenu na utakmici, a riječ je o prinudnoj izmjeni kod gostiju iz Orašja. Marošević je napustio teren zbog povrede, a umjesto njega u igru će Marković.

3’ – Veoma uzbudljiv početak utakmice na stadionu u Lukama, te su na samom startu utakmice gosti iz Orašja imali stopostotnu priliku da dođu do ranog vodstva. U prilici je bio Đukić koji je šutirao na gol visočkog tima, no lopta nakon njegovog šuta odlazi preko gola i rezultat je nepromijenjen.

Na ostalim terenima Prve lige FBiH već smo vidjeli jedan pogodak, a igraju se sljedeće utakmice:

Jedinstvo – Branitelj 1:0
Rudar – Podgrmeč 0:0
Zvijezda – Bratstvo 0:0
Metalleghe – Budućnost 0:0
Goražde – Čapljina 0:0.

1’ – Prije nekoliko trenutaka glavni arbitar susreta NK Bosna – NK Orašje označio je početak utakmice i pred nama je 90 minuta derbi utakmice u kojoj nas, sigurni smo, očekuje veoma uzbudljiv i zanimljiv nogometni okršaj dvije ekipe koje se nalaze među pet najboljih ekipa ove sezone.

____________________________________________________

Za desetak minuta na stadionu u Lukama počet će derbi 27. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru kojeg se sastaju ekipe NK Bosna i NK Orašje. Pred nama je sigurno 90 minuta dobrog nogometa, što je odlična preporuka da u naredna dva sata budete uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

Pred samu utakmicu trener Visočana, Faruk Dedić, odlučio je kojih 11 će istrčati od prve minute na teren, te će tako u prvo postavi biti: Bekan, Frljak, Jaganjac, Mujezinović, Porča, Čulov, Čiva, Plakalo, Hasanhodžić, Džafić, Kamy.

Na drugoj strani, za ekipu Orašja, od početka će zaigrati: Kurbašić, Prljeta, Koprivica, Alihodžić, Vila, Đukić, Brkić, Pejić, Marošević, Prgić, Tanturovski.

Četiri kola, uključujući i ono koje je na programu danas, ostala su do završetka prvenstva u Prvoj nogometnoj ligi Federacije BiH, u okviru koje se takmiči i visočki nogometni kolektiv Bosna. Nakon nešto lošijih rezultata na početku proljetnog dijela sezone, momci iz Visokog vrlo brzo su povratili svoju dobru formu iz jesenjeg dijela prvenstva i napravili odličan rezultat, koji je u nekoliko trenutaka davao nadu visočkim navijačima da je moguće i osvajanje titule i prolazak u Premijer ligu BiH.

I u ovom trenutku je to moguće, barem teoretski, no malo je vjerovatno da će se u praksi takvo što ostvariti zbog mnogih drugih obaveza, posebno onih finansijskih, koje Premijer liga iziskuje. No, Visočani nastavljaju da igraju svoju igru u želji da do kraja prvenstva ostvare maksimalan broj pobjeda i bodova, kakob i opravdali povjerenje svojih navijača, sponzora i svih simpatizera nogometa u Visokom.

Upravo tako, nakon dvije vezane pobjede, jedne historijske protiv Podgrmeča rezultatom 14:0 i pobjede u posljednjem kolu na gostovanju u Ljubuškom rezultatom 0:1, Visočane očekuje jedna izuzetno teška utakmica, koju ovog puta igraju u Visokom. Pred nama je danas, na Gradskom stadionu Luke u Visokom istinski derbi kola, u okviru kojeg se sastaju direktni konkurenti za plasman na treće mjesto, visočka NK Bosna i ekipa NK Orašja.

Obje ekipe u dosadašnjem toku prvenstva ostvarile su zaista dobre i zapažene rezultate, te su pozicionirane među top pet ekipa lige, s tim da su Visočani na trećem mjestu zbog jednog boda više. Gosti iz Orašja, dakle, svoju četvrtu poziciju izgradili su kroz 12 pobjeda, te jednak broj poraza i remija, njih po sedam, što je bilo dovoljno za 43 boda. Također, ova ekipa iz Orašja jedno vrijeme je bila uključena u borbu za titulu Prve lige FBiH, no iz te borbe su je potisnuli Metalleghe i Zvijezda.

S druge strane Visočani su, nakon nešto lošijih partija na početku proljeća, sjajnom ofanzivnom igrom i hrabrošću ostvarili neke sjajne rezultate, među kojima je i pobjeda od 14:0, što ih je dovelo na sjajnu treću poziciju tabele. Iako je nakon lošeg starta proljetnog dijela ekipi prijetio i odlazak u zonu ispadanja, ovi sjajni momci iz Visokog uspjeli su da uđu u formu, te su sa 26. kolom ostvarili 14 pobjeda, dva remija i deset poraza, što je bilo dovoljno za ostvarivanje 44 boda, uz gol razliku 45:26.

U prvom ovosezonskom okršaju ove dvije ekipe, u utakmici koja se tada igrala u Orašju, bolja je bila ekipa iz Visokog koja je tada slavila rezultatom 2:0, kao dio jedne sjajne serije i dobre forme Visočana. Sigurni smo da će danas gosti iz Orašja tražiti osvetu na stadionu u Lukama, kako bi se revanširali visočkom klubu, ali ni Visočani neće tako lahko popustiti na domaćem terenu, gdje su u posljednjih nekoliko kola nepobjedivi. Sve to, kao i odluka o tome koja ekipa će zauzeti treće mjesto, daje itekako na značaju ovom derbiju 27. kola Prve lige Federacije BiH, u kojoj nas zasigurno očekuje uzbudljiv nogometni duel.

Kao i tokom cijele sezone utakmicu 27. kola Prve nogometne lige Federacije BiH između NK Bosna i NK Orašje moći ćete pratiti u izravnom tekstualnom prenosu na portalu Visoko.co.ba, koji vam ovog vikenda donose vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić.