SportRukometVisočani izvojevali Pirovu pobjedu protiv Maglaja i ispali iz Premijer lige BiH...

Visočani izvojevali Pirovu pobjedu protiv Maglaja i ispali iz Premijer lige BiH nakon sramotna tri posljednja kola

Analiza utakmice i sezone: Nakon sat vremena rukometa u Visokom rukometaši visočke Bosne Centrotrans uspjeli su izvojevati pobjedu protiv trećeplasirane ekipe Maglaja, rezultatom 40:35. Sjajnu utakmicu odigrali su rukometaši Bosne Centrotrans, koji su ipak slavili na kraju tek Pirovu pobjedu, jer su i u ostalim susretima slavili direktni protivnici visočkog tima, te su od ovog trenutka visočki rukometaši putnici u niži rang takmičenja.

Na ovoj utakmici, u redovima Bosne Centrotrans posebno su se istakli golman Hadžić, koji je nevjerovatnu utakmicu odigrao večeras, upisavši čak 16 odbrana na svoj konto, a na drugom kraju terena pratili su ga Skopljak sa 11 i Grujić sa 8 pogodaka, kao najbolji strijelci visočkog tima.

Ostali susreti Premijer lige BiH koji su bili važni za visočki tim završeni su rezultatima:

Gračanica – Bosna (S) 27:30,
Prijedor – Krajina 31:37,
a slavio je i Čelik u Gradačcu, iako nam tačan rezultat još uvijek nije poznat.

Sezona, čija završnica je bila prepuna malverzacija i, prema tvrdnjama rukometne javnosti namještenih utakmica, završena je te će se Bosna Centrotrans pridružiti Igmanu, Slobodi, Gradačcu i Gračanici kao peti putnik u niži rang takmičenja, u narednoj sezoni. Sramotna tri posljednja kola i rezultati utakmica koje su očigledno bile namještene kako bi pojedini klubovi ostali u premijerligaškom društvu, na štetu Bosne Centrotrans, svakako su poražavajuća činjenica bh. sporta, o čemu će vjerovatno brujati sportska javnost naše države još dugo.

U narednim danima pisat ćemo nešto više o sudbini visočkog tima, budući da je uprava Bosne Centrotrans najavila neke rigorozne poteze ukoliko dođe do ispadanja visočkog rukometnog kolektiva iz Premijer lige, te najvjerovatnije da Visočani neće igrati ni završnicu Kupa BiH, kao ni utakmice završnice omladinskih liga, te će prema najavama biti povučeni i igrači iz reprezentativnih selekcija BiH, a koji su članovi Bosne Centrotrans.

Sa vama su danas, u okviru sportske subote na Visoko.co.ba bili vaši komentatori Ilma Softić, Adis Dado Hajlovac, Jasmin Tajić i Enes Hodžić, koji su za vas pratili utakmice visočkih nogometaša i rukometaša, a do narednog susreta narednog vikenda na nogometnim terenima Prve lige FBiH želimo vam ugodan ostatak dana, uz srdačan sportski pozdrav.

KRAJ UTAKMICE: Završen je susret 30. kola Premijer lige BiH za rukometaše, u kojem su Visočani slavili protiv Maglaja rezultatom 40:35. Sjajnu igru su pokazali Visočani na večerašnjem susretu, ali ćemo sačekati rezultate sa ostalih utakmica, kako bismo utvrdili da li je Bosna Centrotrans putnik u niži rang takmičenja ili ne.

58’ – Visočani i dalje vode u Visokom protiv Maglaja, u veoma mirnoj završnici utakmice rezultatom 39:33, ali taj rezultat čini se neće biti od velike vrijednosti visočkim rukometašima.

Trenutni rezultati na ostalim utakmicama glase:

Gračanica – Bosna (S) 21:25
Gradačac – Čelik 21:30
Prijedor – Krajina 24:30 (46’ minut).

56’ – Sjajni su Visočani i pored toga što sve više rezultati na ostalim utakmicama govore da će ovo biti Pirova pobjeda Visočana danas. Trenutni rezultat u Visokom glasi visokih 38:30, ali sve to će biti uzaludno ukoliko direktni protivnici visočkog tima ne kiksaju.

52’ – Još samo osam minuta ostalo je do završetka posljednjeg premijerligaškog susreta Visočana u ovoj sezoni, a trenutno se čini da će Visočani izvojevati Pirovu pobjedu u ovom susretu, barem sudeći prema susretima u ostalim mečevima. Trenutni rezultat u Visokom glasi 34:29, što nas vodi do veoma važne pobjede, ali na ostalim terenima su izrazito nepovoljni rezultati za visočke rukometaše jer Bosna (S) u Gračanici vodi rezultatom 20:22, dok i Čelik i Gradačcu vodi sa osam golova razlike, kao i Krajina koja u Prijedoru vodi sa četiri gola razlike.

48’ – Novi gol Visočana u gotovo sigurnoj pobjedi protiv ekipe Maglaja, a ovog puta precizan je bio Čabaravdić, koji svojim novim golom dovodi Bosnu Centrotrans u najveću prednost na ovom susretu pri rezultatu 33:26.

U Gračanici i dalje rezultatski egal, a trenutni rezultat na toj utakmici glasi Gračanica – Bosna (S) 20:20.

47’ – Malo zatišje u prethodne četiri minute na terenu u Visokom. Ipak, Visočani pogađaju dva puta a precizni su bili Burić i Grujić, koji trenutni rezultat postavljaju na 32:26, na trinaest minuta prije kraja susreta.

43’ – U ovim trenucima veoma lijep rekord na terenu u Visokom. Iako su gosti postigli novi pogodak, ovaj pogodak je nagrađen aplauzom visočke publike. Ovog puta pogodio je Čičkušić, čiji je to deseti gol na utakmici, a 300-ti u ovoj sezoni Premijer lige BiH.

U međuvremenu i Skopljak je uspio postići pogodak za domaći tim, te trenutni rezultat glasi 30:24.

41’ – Ponovo po jedan gol na obje strane, a za Visočane ovog puta je poentirao Bečak. Trenutni rezultat glasi 28:22.

40’ – Gosti iz Maglaja teško dolaze do prilike da postignu gol na ovoj utakmici, pored izuzetno raspoložene odbrane visočkog tima. Ipak, u posljednjoj minuti uspjeli su postići jedan pogodak, no veoma brzo uzvraćaju Visočani koji se golom Skopljaka vraćaju na prednost od šest golova razlike. Trenutni rezultat glasi 27:21.

39’ – Prvih deset minuta drugog poluvremena susreta Bosna Centrotrans – Maglaj je iza nas. U ovim trenucima Bečak uspijeva pogoditi za povećanje prednosti visočkog tima i trenutni rezultat glasi 26:20, a Bosna Centrotrans u ovom trenutku ima najveću prednost na ovoj utakmici od šest golova prednosti.

U Gračanici je došlo do blagog preokreta, te je trenutno na snazi rezultatski egal. Rezultat ove utakmice u ovom trenutku glasi Gračanica – Bosna (S) 18:18.

37’ – Sjajno su raspoloženi Visočani u ovom susretu, željni dokazivanja i opstanka u Premijer ligi BiH. U prethodne tri minute tri gola na terenu u Visokom, te nakon što su gosti postigli jedan pogodak Grujić i Limo svojim pogocima vode Bosnu Centrotrans na pet golova prednosti.

Trenutni rezultat glasi 25:20.

34’ – Nakon serije gostiju od 0:2, Skopljak svojim šestim pogotkom vraća Bosni Centrotrans onu veću prednost na ovom susretu, koju su održavali i tokom većeg dijela susreta. Trenutni rezultat glasi 23:19 u korist Visočana.

33’ – Dva brza gola, po jedan na obje strane, gledamo u ovim trenucima, te su gosti uspjeli pogoditi jednom, na što uzvraćaju i Visočani, te je raspoloženi Burić novim pogotkom rezultat postavio na 22:17.

31’ – Furiozno su Visočani počeli i drugo poluvrijeme utakmice, nastavivši tačno tamo gdje su stali na kraju prvog dijela. Na samom startu Burić je sjajno pogodio za povećanje vodstva visočkog tima, nakon čega na drugoj strani terena Hadžić upisuje svoju 14 odbranu i stvara priliku za Grujića koji još jednom trese mrežu gostujućeg tima, za trenutni rezultat 21:16.

Analiza prvog poluvremena: U prvom poluvremenu utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Maglaj, koja se igra danas u Visokom, gledali smo izuzetno prijatan rukomet, sa mnoštvom dobrih poteza na obje strane. Ipak, zahvaljujući dobroj odbrani i raspoloženom golmanu, Visočani su bili nešto uspješniji, te su prvi dio utakmice završili rezultatom 19:16, nadjačavši tako trećeplasiranu ekipu Premijer lige.

U prvom dijelu ove utakmice najbolji pojedinci u redovima Visočana bili su svakako golman Hadžić, koji je upisao nevjerovatnih 13 odbrana do sada, a sjajno su ga, na drugoj strani terena, pratili Grujić i Skopljak, koji su postigli po pet golova.

Ipak, tako dobra igra neće biti dovoljna za opstanak Bosne Centrotrans u premijerligaškom društvu, te će biti potrebno malo čudo na drugim terenima Premijer lige, gdje igraju Bosnini direktni konkurenti. Mi trenutno imamo podatke samo sa utakmice Gračanica – Bosna (S), čije prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 16:17, što znači nepovoljno za Visočane. No, ipak se nadamo da će nastavak svih utakmica donijeti povoljne rezultate za visočke rukometaše.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Završeno je prvih pola sata utakmice 30. kola rukometne Premijer lige BiH u kojoj su se danas, u Visokom, sastale ekipe RK Bosna Centrotrans i RK Maglaj.

Krajnji rezultat prvog poluvremena glasi 19:16 u korist visočkih rukometaša, koji su zaista sjajan rukomet, sa mnoštvom golova, igrali u prvom dijelu utakmice.

U nastavku slijedi kraća analiza za vrijeme pauze na poluvremenu

29’ – Minut prije kraja prvog poluvremena i gosti iz Maglaja uspijevaju postići dva pogotka, za trenutni rezultat od 19:16.

Rezultat u Gračanici glasi Gračanica – Bosna (S) 13:16.

28’ – Nastavlja se golijada Visočana, koji u samo jednoj minuti postižu dva pogotka, a precizni su bili po jednom Čabaravdić i Hrnjić, za trenutni rezultat od 19:14 i sigurno prvo poluvrijeme visočkih rukometaša.

U Gračanici gosti iz Sarajeva još uvijek vode, a trenutni rezultat glasi Gračanica – Bosna (S) 12:14

27’ – Tri minute su ostale do kraja susreta, a Bosna Centrotrans igra sa velikim elanom danas u Visokom. U međuvremenu golove za visočki tim, redom, postigli su Skopljak, Burić i Grujić, te trenutni rezultat u Visokom glasi Bosna C. – Maglaj 17:14.

24’ – Ponovo dva brza gola na oba kraja terena, a za Visočane je ovog puta precizan bio Skopljak. Trenutni rezultat glasi 15:12.

23’ – Po jedan gol postigla su oba tima, ali je mnogo ljepše izgledao onaj igrača Bosne Centrotrans, jer je riječ o cepelinu Lime koji hvata Burić i zaokružuje trenutni rezultat na 14:11.

Na terenu u Gračanici Bosna (S) i dalje vodi protiv domaće ekipe, a trenutni rezultat u Gračanici glasi 10:11.

22’ – Samo osam minuta ostalo je do kraja prvog dijela veoma zanimljive i uzbudljive utakmice koja se danas igra u Visokom. Sjajan je Hadžić na golu Bosne Centrotrans, te svojom desetom odbranom uspijeva ponovo dovesti svoju ekipu u priliku za povećanje prednosti, što Grujić efikasno koristi za postizanje svog novog pogotka.

U međuvremenu i gosti postižu novi pogodak, ali je i Limo na drugoj strani precizan, te trenutni rezultat glasi 13:10.

19’ – Nakon što su gosti uspjeli postići svoj osmi pogodak na ovom susretu, Visočani ponovo, preko Grujića, uzvraćaju pogotkom. Trenutni rezultat na utakmici u Visokom glasi 11:8.

Na ostalim susretima Bosna (S) i dalje vodi protiv Gračanice rezultatom 7:10.

17’ – Tri brza gola vidjeli smo u ovim trenucima na terenu u Visokom, prvo je Mušinbegović pogodio za povećanje vodstva domaćih, nakon čega i gosti uzvraćaju novim golom, ali na drugom kraju terena se i Burić uključuje u golgetersku družinu Bosne Centrotrans i pogađa za trenutni rezultat od 10:7.

16’ – Polovina prvog dijela utakmice je iza nas, a Visočani polagano ali sigurno napreduju ka povoljnom rezultatu u ovom susretu. Gosti su u prethodnim minutama ponovo uspjeli napraviti brzu seriju golova od 0:2, ali uskoro i sjajni Hadžić ponovo upisuje svoju čak devetu odbranu i dovodi svoj tim do povećanja rezultata.

Na drugom kraju terena, nakon isključenja za igrače Maglaja i sedmerca Skopljak je ponovo siguran i pogađa za vodstvo Visočana od 8:6.

U ostalim utakmicama Bosna (S) vodi protiv Gračanice rezultatom 5:9 u utakmici koja se igra u Gračanici.

13’ – Prvi sedmerac na utakmici dosuđen je u korist visočkih rukometaša, a kapiten domaćeg tima Skopljak svojim trećim pogotkom i velikom preciznošću iz penala povećava prednost domaćeg tima. Trenutni rezultat glasi 7:4, u korist Bosne Centrotrans.

12’ – Nakon sjajne serije visočkih rukometaša i Maglajlije uzvraćaju sa dva vezana pogotka u seriji od 0:2. Trenutni rezultat u Visokom glasi 6:4, a Visočani su i dalje u izglednoj prednosti koja ih vodi u dobru utakmicu, a nadamo se i u pobjedu.

Na susretu u Gradačcu, gdje igraju Gradačac i Čelik rezultat glasi 3:6.

10’ – Prvih deset minuta susreta je iza nas, a Visočani su sjajno otvorili ovu utakmicu, koja je ključna za opstanak Bosne Centrotrans u premijerligaškom društvu.

U ovim trenucima drugi, vezani pogodak kapitena domaćeg tima, Skopljaka, koji pogađa za visoko vodstvo Visočana pri rezultatu 6:2.

8’ – Haaaadžiiić. Sjajan je golman visočke Bosne Centrotrans večeras, te je do sada upisao čak pet odbrana na svoj konto. Odmah na drugoj strani to rezultira novim pogotkom Visočana, prvim pogotkom kapitena Skopljaka, za vodstvo Bosne Centrotrans od 5:2.

Na ostalim terenima Bosna (S) vodi u Gračanici rezultatom 6:4, dok ćemo detalje ostalih utakmica imati vrlo skoro.

7’ – Veoma zanimljiv početak utakmice u Visokom, a visočki rukometaši uspijevaju da pronađu u nekoliko navrata put do mreže gostiju iz Maglaja što ih, uz izuzetno raspoloženog Hadžića na golu, dovodi do ranog vodstva u ovoj utakmici.

Golman Hadžić je do sada uspio upisati tri odbrane, a sve to je rezultiralo golovima Spahića, Lime i Grujića na drugoj strani, za trenutni rezultat 4:2.

3’ – Prije tri minute počeo je susret RK Bosna Centrotrans – RK Maglaj, a u prve tri minute oba tima uspjela su postići po jedan pogodak. Za Maglaj strijelac je bio Čičkušić, dok je za Visočane prvi gol postigao Grujić, a trenutni rezultat glasi 1:1.

____________________________________________________

Za nekoliko trenutaka na parketu sportske dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom počet će rukometni spektakl RK Bosna Centrotrans – RK Maglaj. Utakmica koja će mnogo toga odlučiti, kada je riječ o opstanku visočkog rukometnog kolektiva u premijerligaškom društvu, sigurno će biti mnogo zanimljiva, što je prava preporuka za sve vas da pratite direktni teksutalni prenos ove utakmice samo na portalu Visoko.co.ba.

Atmosfera u dvorani Franjevačkog samostana je ne baš sjajna, budući da je riječ o utakmici od velike važnosti za RK Bosna Centrotrans, te je tek nešto više od 200 navijača na tribinama dvorane u Visokom.

No, vjerujemo da ćemo gledati veoma dobru rukometnu predstavu večeras, a također pratit ćemo i rezultate sa drugih za Visočane važnih, utakmica u kojima igraju Bosna (S), Krajina i Čelik.

Prije same utakmice predstavnici RK Maglaj uručili su zahvalnicu RK Bosna Centrotrans za pomoć u čišćenju grada i sportske dvorane nakon poplava, što je još jedan dokaz kako prijateljske sportske veze mogu biti od pomoći u najgorim trenucima.

rk bosna centrotrans rk maglaj (1)

Večeras od 18:00 sati na terenu nove sportske dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom očekuje nas pravi rukometni spektakl i veliki ispit, kako za visočke rukometaše, tako i za ljubitelje rukometa u našem gradu. Visočani koji se, zajedno sa još četiri kluba, nalaze na samoj granici ispadanja iz rukometne Premijer lige BiH, večeras dočekuju rukometaše Maglaja, koji ove sezone igraju izvrstan rukomet.

Utakmice 30., posljednjeg kola Premijer lige BiH, posebno one u kojima se Bosna (S), Krajina, Čelik i Bosna Centrotrans bore za opstanak, bile su prethodnih dana pod lupom rukometne javnosti, koja je kritikovala rezultate prethodna tri kola. Nevjerovatni rezultati pojedinih utakmica u kojima su autsajderi uspijevali pobijediti prvoplasiranu ekipu Izviđača i drugoplasiranu ekipu Vogošće bile su tema razgovora rukometaša i rukometnih stručnjaka, posebno u Visokom, jer su ovi rezultati visočki rukometni kolektiv doveli na rub ispadanja iz lige.

Iako su se Visočani, do prošlog kola, nalazili u najpovoljnijoj poziciji za opstanaka u Premijer ligi BiH, nakon proteklog vikenda ova situacija se totalno izmijenila, te se Bosna Centrotrans trenutno nalazi na 12. poziciji tabele, poziciji koja vodi u niži rang takmičenja.

Iz do sada 29 odigranih utakmica Visočani su 12 puta izlazili kao pobjednici, dok su čak 15 puta njihovi protivnici slavili, a dva puta rezultat na kraju utakmice je bivao izjednačen, što je sveukupno dovelo Visočane do bodovnog učinka od 38 ostvarenih bodova. Iako su u stručnom štabu Bosne Centrotrans smatrali kako će ovaj broj bodova biti dovoljan za opstanak u ligi, neke nevjerovatne rezultate pratili smo u posljednjim kolima Premijer lige BiH, te su i direktni protivnici Visočana u borbi za opstanak uspjeli ostvariti bodove koji ih održavaju u premijerligaškom društvu i naredne sezone. Bosna Sarajevo, Krajina i Čelik trenutno su u povoljnijem položaju i tražit će pobjedu u susretima sa svojim protivnicima, a poredak ova četiri kluba na trenutnoj tabeli je sljedeći:

Čelik              29   13   0   16    39
Krajina           29   12   3   14    39
Bosna (S)*     29   12   2   15    38
Bosna C.*      29   12   2   15    38

*Napomena: U slučaju jednakog broja bodova, pobjeda, remija i poraza dvije Bosne, prednost ima ekipa Bosna (S) zbog boljeg međusobnog duela.

U duhu borbe za opstanak Visočani danas dočekuju, ove sezone, sjajnu ekipu Maglaja, koja trenutno zauzima treću poziciju na tabeli Premijer lige BiH. Maglajlije su u dosadašnjem toku prvenstva upisali čak 62 boda, upisavši 20 pobjeda, dva remija i tek sedam poraza u ovosezonskim susretima. Jedna takva ekipa zaista će biti težak “zalogaj” za Visočane, koji su u blagom psihološkom zaostatku zbog pritiska koji je na njima u ovom posljednjem kolu Premijer lige, koje bi moglo biti i posljednje kolo visočkog tima barem do jeseni 2017. godine.

Za opstanak Visočana u premijerligaškom društvu računica je “prosta”, te je rukometašima Bosne Centrotrans za postizanje tog cilja potrebna pobjeda u večerašnjoj utakmici, kao i kiks jednog od direktnih protivnika na utakmicama:

Prijedor – Krajina,
Gradačac – Čelik,
Gračanica – Bosna (S).

Do konačnog raspleta u Premijer ligi BiH, posebno kad je riječ o opstanku visočkog tima, ostalo je još svega nekoliko sati, a mi smo sigurni da nas večeras pred prepunom dvoranom u Visokom očekuje pravi rukometni spektakl, koji ćete u izravnom prenosu moći pratiti samo na portalu Visoko.co.ba. Na poluvremenu utakmice NK Jedinstvo – NK Bosna uključujemo se u prenos ovog rukometnog spektakla, a također ćemo pratiti i rezultate na ostalim susretima koji određuju sudbinu visočkog tima, te se nadamo najpovoljnijem mogućem raspletu.

Ne zaboravite 18:00 sati i portal Visoko.co.ba su pravo vrijeme i mjesto, kada i gdje će vaši komentatori pratiti rasplet situacije i analizirati završnicu Premijer lige BiH za rukometaše.