SportRukometVisočki rukometaši neuspješni u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH: Čelik - Bosna...

Visočki rukometaši neuspješni u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH: Čelik – Bosna Centrotrans 26:23

Analiza cijele utakmice: Iza nas je 60 minuta solidnog rukometa u utakmici između RK Čelik i RK Bosna Centrotrans, dvije ekipe koje su žrijebom od prošle sedmice izabrane kao direktni konkurenti kada je riječ o borbi za polufinale Kupa BiH. Konačni rezultat od 26:23 doveo je Zeničane nešto bliže ostvarenju tog cilja i prolasku u polufinale Kupa, ali je ovo veoma povoljan rezultat i za visočke rukometaše, koji su večeras u gostima odigrali sjajnu utakmicu, iako ove sezone su katastrofalni na gostujućim terenima.

Prvo poluvrijeme donijelo je veoma povoljnu igru za visočke rukometaše, koji su sjajno otvorili utakmicu maestralnom odbranom. Više od 20 minuta prvog poluvremena Bosna Centrotrans je držala prednost u svojim rukama, iako je prije utakmice Čelik predstavljen kao blagi favorit. Ipak, zenička ekipa desetkovana povredama nije uspjela izdržati dobar pritisak gostiju, te su Visočani takvu igračku prednost dobro iskoristili i sjajnom odbranom došli u pojedinim momentima do čak i tri gola prednosti. Posljednjih deset minuta prvog dijela donosi blagi preokret kroz neke sumnjive sudijske odluke, koje su unijele pometnju u ritam igre gostiju, što uz veliki broj tehničkih grešaka Visočana u napadu dovodi do rezultata od 11:12 na kraju poluvremena.

Prvih deset minuta drugog poluvremena ponovo bolje otvaraju gosti iz Visokog, koji dolaze u blagu prednost u odnosu na svoje protivnike, te stvaraju rezultat od 11:14 nakon samo dvije minute drugog poluvremena. Ipak, posljednjih deset minuta utakmice potpuno je pripalo domaćim igračima, koji su većim htijenjem i željom uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist. Iako su do prve prednosti Zeničani stigli tek u 50. minuti susreta, to je bilo dovoljno da iskoriste blagi psihološki pad u igri Visočana do kraja utakmice i povećaju svoju prednost na tri gola razlike, pri rezultatu 26:23, koji su održali i do kraja utakmice.

Ipak trener visočke Bosne Centrotrans, Zdenko Antović, može biti zadovoljan igrom svojih momaka u večerašnjoj utakmici, jer je katastrofalno suđenje dovelo do pada u igri, koji tokom utakmice nije mogao biti ispravljen, te je visočka ekipa i oštećena na neki način.

Najbolji pojedinci na ovom susretu, u redovima Visočana predvođeni su golmanom Žigom koji je pružio sjajnu partiju upisavši 15 odbrana na golu svog tima. Žigu su u ovoj utakmici dobrom igrom pratili još i Grujić, Burić i Skopljak koji su postigli po šest golova, a nije zaostajao mnogo ni ostatak tima, koji je dao veliki doprinos na oba kraja terena.

Revanš susret ove dvije ekipe u okviru četvrtfinala Kupa BiH zakazan je za 30. mart, dakle za četiri sedmice, kada će ove dvije ekipe snage odmjeriti na parketu dvorane Franjevačkog samostana sv. Bonaventure u Visokom.

Do tada Visočanima u prvenstvu predstoji još nekolicina utakmica protiv veoma jakih protivnika, a prva takva utakmica očekuje ih već u subotu, kada gostuju kod petoplasirane ekipe Dervente. Ekipa koja je upisala 11 pobjeda, 8 poraza i jedan remi u 20 utakmica zasigurno će biti težak protivnik za Visočane, koji i bez toga muče muku na gostujućim terenima ove sezone. No i pobjeda Bosne Centrotrans nad Derventom u prvom dijelu prventstva, kada su igrači Dervente nastupili kao gosti u Visokom, garantuje nam dobru utakmicu koja nas očekuje već u subotu.

Kao i do sada, utakmicu Derventa – Bosna Centrotrans moći ćete u izravnom tekstualnom prenosu pratiti na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba

Ovom informacijom završit ćemo večerašnji prenos utakmice u kojoj je Čelik uz Zenici savladao Bosnu Centrotrans rezultatom 26:23. Sa vama su i večeras bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog prenosa želimo vam ugodno veče uz srdačne sportske pozdrave.

KRAJ UTAKMICE: Završena je prva utakmica četvrtfinala Kupa BiH za rukometaše izmeđuz ekipa RK Čelik i RK Bosna Centrotrans, a koja se odigravala na parketu dvorane na Bilmišću. Iako su Visočani u prvom dijelu utakmice briljirali dobrom odbranom i solidnom realizacijom u napadu, ipak su domaći igrači uspjeli da, uz dosta sreće, u nastavku utakmice stignu do prednosti, koju su sačuvali i do kraja utakmice.

Konačni rezultat utakmice glasi 26:23 u korist ekipe Čelika, koja je ovom pobjedom stekla blagu prednost nad Visočanima, kada je riječ o prolasku u polufinale Kupa BiH. Ali pred nama je još i revanš susret koji se igra na kraju marta u Visokom, u kojem će Visočani imati priliku da poprave večerašnji rezultat.

U nastavku pročitajte detaljnu analizu utakmice, kao i najavu narednog prenosa uživo, koji ćete moći pratiti na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba

58’ – Dvije minute do kraja utakmice, a Visočani i dalje ne pronalaze rješenje za dobru igru domaćih igrača u drugom dijelu utakmice. Već sada je sve izvjesnija pobjeda Čelika u ovoj utakmici, a sam rezultat od 25:22 govori da je težak zadatak pred gostima da eventualno dođu do poravnanja do kraja utakmice.

56’ – Domaći ponovo uspješniji i na četiri minute prije kraja utakmice dolaze do prve prednosti od tri gola razlike, pri rezultatu 23:20. Čini se da se zeničanima smiješi pobjeda u prvoj utakmici četvrtine finala Kupa BiH, pred revanš susret koji je zakazan za 30. mart, a koji će se odigrati u Visokom.

55’ – Posljednjih pet minuta utakmice je pred nama, a u prethodnih pet minuta gledali smo bukvalno rovovsku borbu između napada i odbrane obje ekipe. I gosti i domaći igrači uspjeli su u posljednjim minutama postići po dva pogotka, te trenutni rezultat glasi 22:20 u korist Čelika, a ukoliko se Visočani ne probude u posljednjih pet minuta čini se da će domaći stići do pobjede, iako se ne mogu pohvaliti igrom u većem dijelu ove utakmice.

50’ – Igrači Čelika u drugom dijelu pokazuju mnogo veće htijenje i želju da dođu do pobjede, nego li je to bio slučaj u prvom poluvremenu. Upravo na krilima takve želje u 49. minuti dolaze i do prvog vodstva na ovoj utakmici, pri rezultatu 19:18 te ćemo zasigurno gledati veoma uzbudljivu završnicu utakmice u Zenici. Ubrzo nakon ovog pogotka slijedi i povećanje vodstva na dva gola razlike, te trenutni rezultat glasi 20:18.

Igrači visočke Bosne Centrotrans će morati prikazati nešto bolju igru do kraja, kako bi došli do gostujuće pobjede i velikog kapitala pred revanš susret četvrtfinala Kupa BiH za rukometaše.

46’ – Ipak, Zeničani ne prepuštaju tako lahko igru protivniku kao u prvom poluvremenu, te i Čelik uzvraća sa serijom od 2:0 za ponovno poravnanje rezultat. Brzu tranziciju i igru u narednom napadu koristi i Bosna Centrotrans, te ponovo odlazi u vodstvo.

Rezultat u ovim trenucima iznosi 17:18.

45’ – Još petnaest minuta je ostalo do kraja utakmice, a Visočani u ovim trenucima ponovo prave seriju od 0:2, za rezultat 15:17. Zaista sjajna odbrana mladih rukometaša iz Visokog pravi veliku prevagu u ovoj utakmici.

42’ – Gotovo je polovina drugog dijela utakmice iza nas, a u ovim trenucima gledamo dosta grešaka na obje strane, ali i izjednačenu utakmicu sa kvalitetnim odbranama na obje strane. Rezultat se ne mijenja mnogo, te se igra sistemom gol za gol, pa su tako u posljednje tri minute i domaći i gosti uspjeli zabiti po jedan pogodak.

Trenutni rezultat glasi 15:15.

39’ – U proteklih sedam minuta domaći igrači uspjeli su zaustaviti nalete Visočana i napraviti seriju od 3:0, kojom su doveli utakmicu u rezultatski egal. Trenutno ni omjer snaga na terenu nije u drugačijem položaju, te veoma izjednačena igra obje ekipe dovodi i do rezultata 14:14.

32’ – I počelo je drugo poluvrijeme prve utakmice četvrtfinala Kupa BiH za rukometaše, u kojoj se sastaju ekipe Čelik i Bosna Centrotrans. Već na samom početku drugog poluvremena savjeti koje je trener Antović dijelio za vrijeme pauze su urodili plodom, te Visočani serijom od 0:2 za veoma kratko vrijeme otvaraju drugi dio utakmice. Trenutni rezultat glasi 11:14.

Pred nama je uzbudljivo drugo poluvrijeme utakmice, stoga ostanite uz vaš omiljeni portal i u narednih pola sata.

Analiza prvog poluvremena: Prvo poluvrijeme utakmice donijelo je blago iznenađenje za zeničku publiku, koja je očekivala nešto bolju igru domaćeg Čelika, koji je prije utakmice predstavljen kao blagi favorit. Ipak, Visočani su maestralnom odbranom uspjeli nadigrati svog protivnika u prvih 20 minuta utakmice i stvoriti prednost.

Iako ove sezone igrači Bosne Centrotrans igraju katastrofalno na gostovanjima, kada je riječ o Premijer ligi BiH za rukometaše, u Kupu BiH to je potpuno drugačiji slučaj i Visočani večeras igraju zaista dobro u Zenici. Poseban faktor u tako dobroj igri jesu i problemi domaće ekipe, koja je zbog velikog broja povreda desetkovana, te stručni štab nije želio rizikovati ništa sa pojedinim igračima.

Visočani su takvu prednost dobro iskoristili i sjajnom odbranom došli u pojedinim momentima do čak i tri gola prednosti, ali je zatim posljednjih deset minuta prvog dijela donijelo blagi preokret. Neke sumnjive sudijske odluke koje su unijele pometnju u ritam igre gostiju, kao i veliki broj tehničkih grešaka Visočana u napadu doveo je do rezultata od 11:12 na kraju poluvremena.

Najbolji pojedinci u redovima visočke Bosne Centrotrans večeras su Skopljak koji je postigao tri pogotka i Grujić koji je dodao dva pogotka, kao i golman Žiga koji sjajno brani na golu.

Sve u svemu, ukoliko Visočani nastave sa ovakvom odbranom u nastavku utakmice, te ukoliko poprave nekoliko segmenata u napadu svakako da se mogu nadati pobjedi u prvoj utakmici četvrtine finala Kupa BiH protiv Čelika.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: I završeno je prvih 30 minuta prve utakmice četvrtfinala Kupa BiH između zeničkog Čelika i visočke Bosne Centrotrans, a koja se odigrava u Zenici. Visočani koji su sjajno otvorili utakmicu u posljednjih desetak minuta imali su svojevrsne probleme u napadu, te su čak tri minute prije kraja domaći igrači uspjeli da smanje do tada solidnu prednost gostiju iz Visokog, ali na pauzu u poluvremenu gosti odlaze sa minimalnom prednošću.

Dakle, rezultat prvog poluvremena glasi 11:12 u korist Bosne Centrotrans, a uskoro slijedi analiza prvog dijela, kao i nastavak utakmice, stoga ostanite uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

27’ – Tri minute prije kraja prvog dijela utakmice igrači domaće ekipe uspjeli su poravnati rezultat, koji u ovim trenucima glasi 9:9. Dobra igra Visočana nažalost je prekinuta pojedinim sumnjivim sudijskim odlucima, te će sada biti potrebno dobro psihološko osvježenje za gostujuće rukometaše, kako bi se nakon pauze vratili igri iz prvih 20 minuta utakmice.

24’ – Time-out za igrače Čelika je urodio plodom jer su u roku od dvije minute uspjeli napraviti seriju od 2:0 i time smanjiti prednost Bosne Centrotrans na samo 8:7. Pri tome vrijedi napomenuti da se ovo dešava u trenucima kada je sudijski dvojac Dejanović i Marčetić iz Prijedora počeo da se ponaša nerezonski i na štetu gostiju iz Visokog u pojedinim trenucima.

22’ – Ušli smo u posljednjih deset minuta prvog poluvremena i visočki rukometaši izgleda su postavili cilj da u ovoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH ostvare prolaz u narednu fazu takmičenja. Trenutno je u toku time out koji je pozvan sa klupe zeničkog tima, pri rezultatu 5:8 u korist gostiju iz Visokog.

Svemu tome može se pripisati i veliki manjak u rosteru zeničkog Čelika zbog mnogobrojnih povreda kojima je desetkovana ova ekipa.

U svakom slučaju ovo je jedna od boljih ovosezonskih partija za visočku Bosnu Centrotrans, posebno na gostovanjima gdje su Visočani odigrali i neke katastrofalne utakmice ove sezone.

15’ – Nakon polovine prvog poluvremena Visočani i dalje održavaju prednost od jednog gola razlike, te iako katastrofalno igraju utakmice na strani kada je riječ o Premijer ligi Bosne i Hercegovine, u Kupu visočki rukometaši briljiraju na svakom terenu. Trenutni rezultat glasi 5:6 u korist Visočana, koji dobrom odbranom pružaju odličan otpor domaćem Čeliku, iako je zenički klub prije početka utakmice bio blagi favorit.

12‘ – Prvih deset minuta utakmice u Zenici je iza nas i veoma neugodni protivnik iz Zenice nije uspio odoljeti napadima visočke Bosne Centrotrans koja u ovim trenucima vodi rezultatom 3:4. Odličan početak utakmice za izabranike Zdenka Antovića, te se nadamo da će i u nastavku utakmice Visočani ostvariti rezultat povoljan za prvu utakmicu četvrtfinala Kupa BiH.

_______________________________________________________________________

Nakon što su prošlog utorka u Ljubuškom izvučeni parovi četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine za rukometaše i rukometašice, večeras počinje prva runda susreta rukometnih klubova koji se bore za polufinale Kupa BiH.

Visočka Bosna Centrotrans i pored najava da neće gajiti prevelike ambicije u Kupu BiH za rukometaše ove sezone, nakon uzbudljivih i neizvjesnih 60 minuta utakmice protiv Konjuha u osmini finala uspjela je savladati protivnika. Tada je sjajni Sirčo, u utakmici koja se igrala u Visokom, uspio u posljednjim sekundama utakmice zabiti pogodak za rezultat 38:37, koji je Bosnu odveo do pobjede i prolaza u četvrtfinale Kupa BiH za rukometaše.

Podsjetit ćemo se još i toga da je u šesnaestini finala podmlađeni sastav Bosne Centrotrans savladao u kakanjske rukometaše u gostima, te je ta pobjeda donijela nešto drugačije ambicije od onih prvenstveno najavljenih za Kup BiH.

Prošlosedmičnim žrijebom u Ljubuškom odlučeno je da se u četvrtfinalu Kupa sastaju Vogošća – Maglaj, Goražde – Izviđač i Borac – Zrinjski, te na kraju zenički Čelik i Bosna Centrotrans. Utakmice su zakazane za 2. marta, to jeste večeras, dok će se revanš susreti odigrati 30. marta.

Kao i svaki put do sada vaš omiljeni portal Visoko.co.ba za sve ljubitelje rukometa i Visokog donosi ekskluzivni tekstualni prenos uživo, u okviru kojeg ćete moći pratiti razvoj situacije na parketu dvorane na Bilmišću. Utakmica između Čelika i Bosne Centrotrans, kao i ostali parovi četvrtine finala Kupa BiH, počinje od 19:00 sati, stoga ostanite uz vaš omiljeni portal i ne propustite ni jedan djelić prenosa koji vam donose vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić