SportRukometSjajnom igrom u Gračanici visočki rukometaši stigli do zlata vrijednog boda: Gračanica...

Sjajnom igrom u Gračanici visočki rukometaši stigli do zlata vrijednog boda: Gračanica – Bosna Centrotrans 24:24

Analiza utakmice: Večeras smo, nakon sjajne pobjede visočkih nogometaša u Goraždu, gledali još jedan sjajan susret, ovog puta visočkog rukometnog kluba. Sjajna igra i dobra odbrana u drugom dijelu utakmice krasili su igru visočkih rukometaša na ovoj utakmici, te su upravo takvom igrom došli do zlata vrijednog boda na gostujućem terenu, remiziravši sa ekipom Gračanice rezultatom 24:24.

Prvo poluvrijeme visočki rukometaši otvorili su ne baš sjajnom predstavom, dopuštajući protivniku da se “odlijepi” u pojedinim trenucima čak i na četiri gola prednosti. Time su Visočani ugrozili mogućnost da dobro odigraju u nastavku utakmice, ali ni to nije bio problem za mlade rukometaše iz Visokog koji sjajnim preokretom u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena dolaze do izjednačenja i blagog preokreta. Ipak, do kraja prvog dijela domaća ekipa se ponovo uključuje u igru i prvi dio utakmice završen je rezultatom 14:12 u korist domaćih igrača.

Sjajna predstava u drugom dijelu utakmice Visočane je dovela na korak do pobjede u ovoj utakmici, jedne od rijetkih na gostujućim terenima ove sezone. Furiozno krenuvši u drugo poluvrijeme Visočani su već u prvih pet minuta pokazali veći stepen zalaganja, volje i želje da dođu do pobjede, te su tako doveli utakmicu u egal. Naredne minute donose sjajnu odbranu visočkog tima, što rezultira i plodonosnim napadima, te Visočani na deset minuta prije kraja dolaze do dva gola prednosti, sa tek drugim vodstvom na ovom susretu. Posljednjih deset minuta okarakterisala su dva isključenja visočkih rukometaša, kao i katastrofalno ponašanje domaće publike koja je psovkama i pljuvanjem, odnosno, nesportskim ponašanjem ometala rukometaše visočke Bosne Centrotrans. Domaći igrači vješto su iskoristili takvu atmosferu da dođu do prednosti, ali ipak ni Visočani se nisu predavali te su na 45 sekundi prije kraja utakmice imali napad u svojim rukama i egal pri rezultatu 24:24.

Zadnji napad na utakmici završen je nesretno sa čak tri šuta koja su Visočani uputili na gol domaćih, nažalost neuspješno, te je utakmica završena rezultatom 24:24 i vrijednim bodom u gostima koji su ostvarili rukometaši visočke Bosne Centrotrans. Za klub koji se u ovim trenucima bori za opstanak u društvu najboljih rukometnih klubova BiH ovaj bod je zlata vrijedan i mogao bi označiti prekretnicu u igri visočkog kluba na šest kola prije kraja prvenstva.

Najbolji pojedinci u ovoj utakmici, a u redovima visočke Bosne Centrotrans bili su Burič sa sedam postignutih pogodaka, Grujić i Skopljak sa po pet pogodaka, a svoja tri pogotka dodao je i mladi Buljina.

Sjajnu partiju odigrao je i golman Visočana, Žiga, koji je u drugom poluvremenu upisao čak osam odbrana na svoj konto.

Ovom utakmicom Visočani su došli na korak bliže do nešto duže pauze, koja će nastupiti zbog reprezentativnih obaveza svih igrača. Do te pauze preostalo je još jedno, 24. kolo Premijer lige BiH za rukometaše, u okviru kojeg će Visočani na domaćem terenu dočekati ekipu Gradačca.

Ekipa Gradačca, koja je u dosadašnjem toku prvenstva ostvarila tek šest pobjeda i petnaest poraza, trebala bi biti lagan zadatak za Visočane, koji u borbi za opstanak moraju pobijediti u svakoj utakmici na domaće terenu. Također, i Gradačac je jedna od ekipa koja se grčevito bori za opstanak u društvu najbolji, te se trenutno nalaze na 14. poziciji, sa 18 ostvarenih bodova iz 22 utakmice.

Na drugoj strani Visočani su u znatno povoljnijoj poziciji u ovom trenutku, jer se nakon 22 odigrane utakmice nalaze na granici zone ispadanja, na 13. mjestu tabele. U 23 odigrane utakmice ostvarili su osam pobjeda, 15 poraza i 2 remija, te u svom posjedu imaju 26 bodova.

U svakom slučaju u srijedu, 16. marta, vjerovatno od 18:00 sati u novoj sportskoj sali Franjevačkog samostana u Visokom nas očekuje zaista zanimljiv rukometni duel, koji ne treba propuštati. A svakako, kao i tokom cijele sezone, prenos ove utakmice moći ćete pratiti u tekstualnom prenosu uživo samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba.

Prije nego što završimo ovaj prenos napomenut ćemo da se sutra, u okviru visočkog sportskog vikenda odigrava utakmica KK Goražde – KK Visoko. Utakmica koja se igra u okviru 13., pretpostljednjeg kola ovosezonske A2 lige – grupa jug, počet će sutra od 18:30 sati u goraždanskoj sportskoj dvorani, a sve detalje iz najave ovog susreta moći ćete pročitati večeras na jedinom pravom izvoru informacija iz Visokog i okoline, vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba.

Ovim informacijama završavamo prenos utakmice Gračanica – Bosna Centrotrans, te odjavljujemo sportsku subotu u Visokom. Sa vama su danas bili vaši komentatori Ilma Softić, Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog prenosa želimo vam ugodno veče uz srdačne sportske pozdrave. I ne zaboravite da i u narednim danima na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba potražite sve informacije iz Visokog i okoline, posebno kada je riječ o svijetu sporta.

KRAJ UTAKMICE: I posljednjim zviždukom je označen kraj utakmice 23. kola Premijer lige BiH za rukometaše, u kojoj su ekipe RK Gračanica i RK Bosna Centrotrans remizirali rezultatom 24:24.

Gledali smo sjajnu predstavu visočkih rukometaša u drugom poluvremenu, ali ipak nedovoljno dobru da bi došli do jedne od rijetkih pobjeda na gostujućem terenu. Ipak i bod koji su zaradili u ovoj utakmici može biti ključan u daljoj borbi za opstanak u preostalih šest kola Premijer lige BiH za rukometaše.

U nastavku slijedi kraća analiza utakmice i najava sljedećeg susreta koji igraju rukometaši visočke Bosne Centrotrans.

59’ – Još 45 sekundi je ostalo do kraja utakmice, a gostujući rukometaši imaju priliku da dođu do pobjede. Lopta je u njihovim rukama, vjerovatno u posljednjem napadu na ovoj utakmici, te ostaje da vidimo šta će se desiti do kraja utakmice u ovoj šok završnici.

59’ – Ušli smo u dramatičnu završnicu utakmice RK Gračanica – RK Bosna Centrotrans, te se čini da bi Visočani mogli u ovoj utakmici doći do remija, drugog ovosezonskog. Barem sudeći prema trenutnom rezultatu, koji glasi 24:24. Ipak, trener Antović i ljubitelji rukometa u Visokom mogu biti zadovoljni ovom predstavom Visočana, koji su odigrali solidnu partiju.

56’ – Dobra odbrana u ključnim trenucima krasila je igrače Bosne Centrotrans u svim utakmicama ove sezone iz kojih su izašli kao pobjednici, pa se čini da će tako biti i u ovom slučaju. Konačno su kompletirali sastav, odigrali dobru odbranu i sve to rezultira brzim pogotkom za izjednačenje. Rezultat ponovo u egalu i glasi 23:23.

Još četiri minute su ostale do kraja utakmice.

55’ – U posljednjoj minuti gledamo brzu igru na obje strane terena i po jedan uspješan udarac, koji je rezultirao golovima, te trenutni rezultat glasi 23:22 u korist domaće ekipe.

54’ – Šest minuta je ostalo do kraja utakmice, a igrači visočke Bosne Centrotrans iako su briljirali u prvih 20 minuta drugog poluvremena, sada u ključnim trenucima griješe. Nakon prvog isključenja uskoro je uslijedilo i drugo isključenje, te Visočani sada igraju sa dva igrača manje na terenu.

Ipak, domaća ekipa ne koristi efektivno tu igračku prednost na terenu, te se trenutni rezultat ne mijenja mnogo. Trenutno Gračanica vodi rezultatom 22:21, ali Bosna Centrotrans evidentno ima problem u fazi napada jer posljednjih osam minuta igraju bez ijednog pogotka, što će ih teško dovesti do pobjede u ovom susretu.

50’ – U ovim trenucima gosti iz Visokog imaju igrača manje na terenu i to rezultira sa nešto slabijom odbranom, zbog čega domaća ekipa Gračanice uzvraća mini serijom od 2:0 i ponovo rezultat dovodi u egal. Ušli smo u posljednjih deset minuta utakmice, a trenutni rezultat glasi 21:21, te je ovo izgleda idealna prilika da Visočani preokretom dođu do pobjede na gostujućem terenu. A takva pobjeda je prijeko potrebna timu koji se bori za opstanak, kakva je visočka Bosna Centrotrans.

47’ – Znatno bolja igra ekipe iz Visokog u narednom periodu i mnogo bolja odbrana koja rezultira uspjesima u fazi napada. U protekle četiri minute Visočani su napravili mini seriju od 2:0 i sada se nalaze u vodstvu od dva gola razlike, pri rezultatu 19:21.

43’ – Nešto mirnija igra u protekle dvije minute. Po jedan gol na obje strane, a trenutni rezultat glasi 19:19. Visočani nešto bolji u drugom dijelu utakmice.

41’ – Nastavlja se egal igra i u drugih deset minuta drugog poluvremena i čini se da će visočki rukometaši do kraja utakmice biti u prilici da dođu do jedne od rijetkih gostujućih pobjeda ove sezone. Trenutni rezultat glasi 18:18.

37’ – I čini se da su se i Visočani razigrali u drugom poluvremenu, te u posljednje dvije minute dolaze do izjednačenja pri rezultatu 16:16.

Proteklo je pet minuta u drugom poluvremenu i nema promjene kada je riječ o vodstvu među ekipama. I dalje domaća ekipa vodi sa dva gola razlike, pri rezultatu 16:14, a minuta je 35.

Počelo je drugo poluvrijeme, u 33. minuti rezultat je 15:13.

Nastavak ove napete utakmice nas očekuje uskoro, stoga ostanite i u narednih pola sata uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: I završeno je prvih 30 minuta utakmice RK Gračanica – RK Bosna Centrotrans , koja se večeras igra u Gračanici, a u okviru 22. kola Premijer lige BiH za rukometaše. Jako loš početak za naše igrače, RK Gračanica je 30’ postigla svoj 14 gol i postigla prednost od dva gola.

Domaćini su iskoristili svoje prilike i drugo poluvrijeme će početi sa rezultatom 14:12.

29’ – Minutu prije poluvremena RK Gračanica vodi sa 13:12.

26’ – RK Gračanica izjednačava rezultat sa 12:12 i atmosfera među našim igračima postaje napeta.

24’ – Rapsodija u zelenom, RK Bosna dokazuje svoju snagu, trenutno vode sa rezulatom 10:12 i približavaju se poluvremenu u vodstvu.

23’ – Trenutni rezultat je 10:11.

22’ – Nakon minute od izjednačenja, naši igrači vode sa 9:10.

21’ – Nakon 10 minuta igre RK Bosna dolazi do izjednačenja rezultata 9:9.

19’ – 9:8 je trenutni rezultat za domaćine, ali naši igrači su sve bolji i bolji, dijeli ih samo jedan gol do izjednačenja.

17’ – Igrači na terenu se grčevito bore da ostvare što bolji rezultat, ali domaćini su i dalje u vodstu, iako su i naši igrači postigli još jedan gol, rezultat je 8:6.

14’ – Atmosfera je napeta, naši igrači se bore, ali RK Gračanica i dalje vodi za dva gola razlike, 7:5.

12’- Domaćini opet vode sa 6:5.

11’ – Konačno izjednačenje za naše igrače, rezultat je 5:5.

10’ – Visočani se približavaju izjednačenju, naš četvrti gol.

8’ – Situacija za naše igrače se poboljšava, postižu svoj treći gol.

7’ – Loša odbrana našeg golmana, rezultat je 5:2.

6’ – RK Bosna postiže svoj prvi gol i rezultat je 4:1.

5’ – Loše otvaranje utakmice za naše igrače, RK Gračanica vodi 4:0, Visočani prave tehničke greške, imali smo priliku za gol, ali bezuspješno.

Već u trećoj minuti imamo rezultat 2:0 za domaćine.

Utakmica upravo počinje, naši igrači su spremni za pobjedu. Da će biti paklena atmosfera, dokazuje i prepuna dvorana.

Zagrijavanje naših igrača je počelo, za nekoliko minuta počinje i sama utakmica, pratite rezultate na visoko.ba

rukometaši gračanica 1

Nakon što su ranije ove sedmice rukometaši visočke Bosne Centrotrans na domaćem terenu savladali ekipu RK Sloboda, sa ubjedljivih 29:19, danas je pred nama veoma važan susret za Visočane, koji će od 18:00 sati nastupiti kao gosti u Gračanici. Utakmica 23. kola Premijer lige BiH koja se igra netom pred reprezentativnu pauzu, a nakon tri sedmice konstatnog igranja po dvije utakmice sedmično u Premijer ligi BiH i Kupu BiH, za Visočane će biti sigurno težak duel u kojem će morati dati mnogo snage da dođu do željenog rezultata.

Također, otežavajući faktor za trenera Antovića i stručni štab visočkog kluba bit će i virus koji je zahvatio nekoliko ključnih igrača rukometnog kluba iz Visokog, zbog čega mnogi od njih nisu bili u trenažnom procesu prethodnih dana, a upitno je da li će i nastupiti na ovoj utakmici. Prema posljednjim informacijama upitni su nastupi Grujića, Burića, Mušinbegovića, ali i Skopljaka koji je u srijedu potopio ekipu tuzlanske Slobode sa 15 postignutih golova.

Ipak, i ako uzmemo u obzir da Bosna Centrotrans igra katastrofalno ove sezone na gostujućim terenima, u ovoj utakmici možemo ih okarakterisati blagim favoritima iz nekoliko razloga. Prvenstveno to je blago rasterećenje koje su doživjeli ranije ove sedmice kada su savladavši Slobodu nakratko izašli iz zone ispadanja, te će dodatni motiv izabranicima trenera Antovića biti da se održe na takvoj poziciji. A drugi razlog za blago favoriziranje Bosne Centrotrans jeste i njihova pobjeda nad Gračanicom u prvom dijelu sezone, kada je Bosna u Visokom bila bolja rezultatom 27:21.

Obje ekipe su u veoma sličnoj formi ove sezone i tek nijanse ih dijele nekoliko mjesta na tabeli Premijer lige BiH za rukometaše. Tako recimo Bosna Centrotrans sa osam pobjeda, trinaest poraza i jednim remijem zauzima 11. poziciju tabele Premijer lige BiH, a iz 22 utakmice ove sezone Visočani su uspjeli zaraditi 25 bodova. S druge strane ekipa iz Gračanice je iz 22 utakmice ostvarila tek dva boda manje u odnosu na Visočane, dakle 23 boda, te zauzimaju trinaestu poziciju tabele sa sedam pobjeda, trinaest poraza i dva remija.

Sve u svemu, ovi podaci i statistički parametri govore da je pred nama jedna veoma dobra utakmica u kojoj će se oba tima boriti za opstanak u društvu najboljih rukometnih klubova BiH. Visočani, koje bi nedostatak nekih ključnih igrača mogao fizički oslabiti, nalaze se u blagoj psihološkoj prednosti pred ovu utakmicu, te se nadamo da će večeras ostvariti jedan od rijetkih trijumfa u gostima, što bi označilo korak bliže opstanku u ligi.

Kao i svaku utakmicu visočkih rukometaša ove sezone, tako i utakmicu iz Gračanice od 18:00 sati moći ćete pratiti u izravnom tekstualnom prenosu samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba. Sa vama će kao i svake sedmice biti vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, stoga ne propustite da pratite ovaj rukometni spektakl koji je od vas udaljen samo nekoliko klikova.