SportRukometBosna Centrotrans u Prijedoru poražena jedanaesti put ove sezone rezultatom 25:22

Analiza utakmice: Nakon svih šeszdeset minuta igre u Prijedoru visočka Bosna Centrotrans poražena je rezultatom 25:22. Loša igra i loša sreća koja ih prati na gostovanjima ove godine dovela ih je do novog, jedanaestog ovosezonskog poraza Visočana.

Večerašnja utakmica nažalost nije ponudila prevelika uzbuđenja i osim dobre igre visočke ekipe na početku drugog poluvremena, te nekoliko prilika za preokret u 47. minuti kada su prišli domaćima na dva gola zaostatka ne postoji period igre koji bismo mogli izdvojiti. Većinu ostalog vremena domaći igrači su vodili sa tri do četiri gola prednosti, koristeći lošu igru gostiju.

Također, Visočani nisu uspjeli da iskoriste solidan broj isključenja igrača Prijedora, koji su igrali i agresivniju odbranu večeras, a veliki broj promašaja, od čega i jedan promašeni sedmerac, kumovali su krajnjem zaostatku od tri gola, što i nije bilo nedostižno za preokret u ovoj utakmici.

Najbolji pojedinac na ovoj utakmici u redovima Bosne Centrotrans bio je Skopljak sa osam postignutih pogodaka, a svoj doprinos dali su i Grujić sa pet, odnosno, Burić sa četiri pogotka. Golmani se nisu baš proslavili na večerašnjem susretu te su svi zajedno upisali ukupno deset odbrana.

Sve u svemu, jedna partija koju Visočani trebaju zaboraviti i nakon koje se podhitno trebaju okrenuti novom protivniku preko kojeg moraju preći kako bi stigli do opstanka u Premijer ligi BiH za rukometaše. Već narednog vikenda, u okviru 19. kola, Visočani će na domaćem terenu dočekati ekipu Konjuha, jedinu ekipu koju je Bosna savladala na gostovanju u prvom dijelu sezone.

Ekipa Konjuha se nalazi na sedmoj poziciji tabele, sa 24 ostvarena boda iz osam pobjeda i devet poraza ove sezone, te će biti težak protivnik Visočanima koji u ovoj utakmici moraju pobjediti ukoliko žele da nada za opstankom i dalje gori u Visokom.

To bi bilo sve za večeras od vaših komentatora, a sa vama su kao i uvijek bili Dario Božić i Enes Hodžić. Ne zaboravite da u narednim danima pratite vaš portal Visoko.co.ba, kako biste prvi saznali sve novosti iz Visokog i okoline, te ostanite uz najbolji sportski vijesnik u našem gradu.

A do narednog javljanja želimo vam ugodno veče i upućujemo srdačan sportski pozdrav.

KRAJ UTAKMICE: I završeno je svih 60 minuta utakmice u Prijedoru u kojoj su se, u okviru 18. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, sastali ekipa Prijedora i ekipa Bosne Centrotrans iz Visokog. Iako su se Visočani nadali da će doći do jedne od rijetkih pobjeda u gostujućim utakmicama, to se nije desilo večeras jer ih je ponovo pratila loša sreća i loša igra, koja ih je dovela do novog, jedanaestog ovosezonskog poraza.

Prijedor je Bosnu Centrotrans u ovom susretu nadigrao rezultatom 25:22.

55’ – Pet minuta je do kraja utakmice a igrači Prijedora i dalje održavaju prednost od četiri gola razlike. Trenutni rezultat glasi 23:19.

52’ – Ušli smo u posljednjih deset minuta utakmice i sve je izvjesnije da će igrači Prijedora doći do trijumfa u ovoj utakmici, iako nisu pokazali nešto bolju igru od igrača Bosne Centrotrans koji večeras igraju dosta smušeno, uz veliki broj grešaka. Naravno to je i glavni razlog da Prijedorčani veliki dio meča imaju tri do četiri gola prednosti, a takav slučaj je i u ovim momentima kada rezultat glasi 22:18.

49’ – I pored dobre igre Visočana u prethodnim minutama igrači Prijedora su uspjeli da povrate svoju igru i prednost je ponovo na njihovoj strani, a mini serijom od 2:0 uspjeli su svoju prednost povećati na četiri gola razlike. Trenutni rezultat glasi 21:17.

47’ – Na ulasku u završnicu igrači Bosne Centrotrans uspjeli su da se malo probude i smanje prednost domaćih na samo dva gola razlike. Trenutni rezultat je 19:17.

45’ – Petnaest minuta prije kraja utakmice domaći i dalje imaju prednost od tri gola razlike pri rezultatu 19:16. Visočani će morati do kraja da ulože dodatni trud i napor kako bi stigli do trijumfa u ovoj utakmici u kojoj su ih igrači Prijedora tek blago nadigrali.

42’ – Posljednjih pet minuta donijelo je nekoliko uzbuđenja na terenu, te su Visočani čak imali priliku da iz sedmerca smanje prednost domaće ekipe, no ta prilika nije iskorištena, što je dodatni pokazatelj novog pada u igri, iako su drugo poluvrijeme otvorili mnogo bolje. Također, igrač više kojeg Visočani imaju često je neiskorištena karika u igri, te to sve u kombinaciji sa dosta slabom partijom otežava situaciju pred posljednjih petnaest minuta utakmice.

Trenutni rezultat glasi 18:14 u korist domaćih.

37’ – U posljednjim minutama nema značajnijih promjena, osim što je na obje strane postignut po jedan pogodak za rezultat koji trenutno glasi 17:14 u korist igrača Prijedora.

34’ – I već na samom startu drugo poluvrijeme je donijelo više uzbuđenja, te gledamo veliki broj golova na obje strane u samo tri minute. Visočani uspijevaju dodatno da smanje zaostatak koji sada iznosi tri gola razlike, te mnogo bolje igraju na otvaranju drugog dijela utakmice.

31’ – Upravo je počelo drugo poluvrijeme utakmice između Prijedora i Bosne Centrotrans. Nakon prvih trideset minuta domaća ekipa je stvorila prednost od pet golova razlike, ali već na startu drugog dijela Visočani su brzim golom najavili veću borbu i zalaganje u do kraja utakmice, te se nadamo da ćemo do kraja gledati mnogo bolji rukomet nego u prvom dijelu utakmice.

Analiza prvog poluvremena: Prvih trideset minuta utakmice u Prijedoru nije donijelo previše uzbuđenja za ljubitelje rukometa, te su obje ekipe igrale poprilično ujednačeno sve do druge polovine prvog poluvremena. Nakon prvih petnaest minuta i početnog opipavanja pulsa protivnika igrači Prijedora uspijevaju da naprave nekoliko mini serija, koje ih dovode u prednost, a posebno su tome doprinijeli igrači Bosne Centrotrans koji večeras ipak nisu na visini zadatka i koji igraju dosta slabije, sa čak devet promašaja.

Naravno, utakmice u gostima su ovosezonska boljka visočkog rukometnog kolektiva, te i promjene u ekipi koje su načinili u vrijeme zimske pauze nisu mnogo doprinijele poboljšanju igre ekipe kada je riječ o utakmicama na strani.

Najbolji pojedinac u dosadašnjem toku utakmice u redovima Bosne Centrotrans bio je Skopljak sa tri postignuta pogotka, a pridružili su mu se Grujić i Pela, koji su postigli po dva pogotka. Svoj doprinos dao je i golman Hadžić sa četiri odbrane.

Ipak, sveukupno gledajući, trener Antović ne može biti zadovoljan igrom u prvom poluvremenu, posebno jer je mnogo lošija od one iz prošlog kola u kojem je Bosna Centrotrans slavila, te će morati pronaći rješenja koja će njegovu ekipu odvesti do pobjede u nastavku susreta.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Nakon golgeterskog posta u velikom dijelu završnice utakmice i velikog broja promašaja Visočani su ipak uspjeli da pred sami kraj prvog poluvremena postignu dva pogotka, ali im to nije pomoglo mnogo da smanje prednost domaćih koji su uspjeli da ostvare kakvu-takvu prednost iako je utakmica bila dosta mirna većim dijelom prvog poluvremena. Krajnji rezultat prvog poluvremena glasi 14:9 u korist

26’ – U posljednjih desetak minuta utakmice Visočani su katastrofalno odigrali, sa čak devet promašaja koji su ih koštali velike rezultatske razlike. Za to vrijeme igrači Prijedora uspjeli su da naprave prvi ozbiljniji iskorak i da stvore prednost od pet golova, što je najveća prednost na utakmici do sada. Trenutni rezultat glasi 12:7, a pokazatelj loše igre gostujuće ekipe je i to što u posljednjih pet minuta nisu uspjeli da pogode mrežu svog protivnika.

21’ – Posljednje tri minute donijele su veoma mirnu situaciju na terenu u kojoj su jedino Visočani profitirali smanjivši zaostatak za trenutni rezultat koji glasi 9:7.

18’ – Prvih petnaest minuta utakmice i u ovim trenucima domaći igrači su uspjeli da naprave blagi preokret u igri, okrenuvši igru u svoju korist. Nakon što su kompletirali ekipu u petnaestoj minuti Prijedorčani su uspjeli da naprave mini seriju od 2:0, pri čemu se kreirali i najveću prednost na ovoj utakmici od tri gola. Trenutni rezultat glasi 9:6, a Visočani će na ulasku u posljednjih deset minuta prvog poluvremena morati da pronađu rješenje i vrate se u igru ukoliko žele da do pauze preokrenu rezultat i dođu do prednosti.

15’ – Iako su Visočani imali igrača više u protekla dva minuta nisu uspjeli da iskoriste tu terensku nadmoć, te su igrači domaće ekipe i dalje u prednosti pri rezultatu 7:6.

13’ – U ovim trenucima nakon grubog starta u odbrani jedan od igrača Prijedora je zaradio isključenje od dvije minute, te će Visočani u narednim minutama igrati sa igračem više na terenu.

11’ – I nakon što je proteklo prvih deset minuta utakmice nismo još uvijek vidjeli neki pomak u igri obje ekipe, te i dalje gledamo dosta izjednačenu utakmicu u kojoj na momente Visočani preovladavaju svojom igrom, ali to ipak ne uspijevaju kapitalizirati pogocima, zbog čega domaća ekipa vodi rezultatom 6:5.

8’ – Početak utakmice donio nam je veoma mirnu igru, te zasad gledamo ujednačen rukomet na obje strane. Obje ekipe se bore da nametnu svoj ritam na terenu i da igru preokrenu u svoju korist, a trenutni rezultat glasi 5:3 u korist domaćih.

6’ – U protekle dvije minute gledali smo dvije lijepe akcije domaćih koji su svoju prednost na dva gola razlike, dok se igrači Bosne kao i u prošloj utakmici protiv ekipe Krajine, koju su igrali u Visokom, bore sa početnom nervozom i stresom.

3’ – Prije nekoliko minuta prvim zviždukom sudijskog para označen je početak utakmice u Prijedoru u kojoj se, u okviru 18. kola rukometne Premijer lige, sastaju domaća ekipa RK Prijedor i RK Bosna Centrotrans iz Visokog. Nakon prve tri minute susreta domaći su uspjeli da povedu rezultatom 2:1.

Ove dvije ekipe u duelu koji je odigran u Visokom za vrijeme prvog dijela sezone odigrale su izjednačenu utakmicu u gotovo svim aspektima, te je krajnji rezultat glasio 27:27, za jedini remi visočke Bosne Centrotrans ove sezone. Pred nama je zasigurno utakmica prepuna dobrog rukometa, stoga pratite dalji razvoj utakmice samo na Visoko.co.ba

313e7837a703d7a4ddfdc3dc8183777c816c6630968056661378d312767b37f9_______________________________________________________________________

Za nešto manje od sat vremena na parketu sportske dvorane u Prijedoru počet će susret 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše, u kome se sastaju ekipe Prijedora i visočke Bosne Centrotrans. Ovo je jedna od utakmica u gostima u kojima će Visočani morati da potraže priliku za osvajanje bodova, ukoliko žele da uhvate priključak sa sredinom tabele, što bi ih odvelo do sigurnog opstanka u društvu najboljih rukometnih klubova BiH ove sezone.

Rukometni klub Prijedor, koji se u ovom trenutku nalazi na osmom mjestu tabele, sa 23 ostvarena boda, ove sezone ostvario je učinak od sedam pobjeda, dva remija i osam poraza, dočekat će jedanaestoplasiranu Bosnu Centrotrans iz Visokog, koja u dosadašnjem toku sezone ima učinak od šest pobjeda, jednog remija i 10 poraza.

Bosna Centrotrans, koja je u protekloj polusezoni u gostima igrala gotovo pa očajno večeras će morati da pronađe način da konačno prevaziđe prepreku zvanu “utakmice na strani” i da napokon ostvari pobjedu koja bi ih pomjerila nekoliko mjesta naprijed na tabeli. Samo jedna pobjeda na strani koju su ostvarili protive ekipe Konjuha u prethodnoj polusezoni zasigurno nije dovoljna za opstanak u Premijer ligi BiH, te će stručni štab visočkih rukometaša, na čelu sa trenerom Antovićem, morati pronaći rješenje za ovakvu situaciju.

Ipak, nadati se veoma dobroj utakmici, ukoliko nam je mjerodavan remi Bosne i Prijedora u prvom dijelu sezone, kada smo u Visokom gledali veoma dobar rukomet.

Svakako, ne propustite da od 19:00 sati budete uz vaš omiljeni portal Visoko.co.ba, jedini portal na kome možete pratiti uživo tekstualne prenose utakmica visočkih sportskih kolektiva.